Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Normális, ha a fiam csak kb.3...

Normális, ha a fiam csak kb.3 naponta kakil? Lelki okai lehetnek?

Figyelt kérdés
2,5 éves.Normális a széklete állaga,nem kemény,nem szenved vele.Igaz,hogy nem eszik túl sokat,de nem kellene többször kakilnia?Lehet ennek lelki oka?Az apja ugyanis,mikor le kellett mosni,párszor látványosan öklendezett,és otthagyta,hogy ő ezt nem tudja megcsinálni,mert elhányja magát.Emiatt össze is vesztünk,volt kiabálás is.Lehet,hogy emiatt visszatartja magát szegény,hogy ne okozzon gondot nekünk?Ezen gondolkodom,és félek,hogy az apja valamit nagyon elrontott.Pelenkás még,nem hajlandó wc-be kakilni,és nem szól,ha kaki van,elvonul valahova. :(

2013. nov. 5. 12:49
 1/6 anonim ***** válasza:
Szia ne aggodj! Eloszor is a fiuknal normalis ha cask 3 evesre lesznek szobatisztak! Szinte minden fius ismerosomnel igy volt! Nem kell eroltetni O majd tudatni fogja veled ha keszen all erre! A masik pedig az hogy a ferfknak tobbnyire nem olyan eros a gyomruk es nem szeretik cserelni a gyereket stb.. Nem kell eroltetni ezt sem inkabb csinald meg te...Nem tesz jot ha ez miatt elotte veszekedtek az biztos! Az elvonulas kakilni amugy normalis az en lanyom is szerette a privatba kakilast a sarokban, es ott gugolni rajta fel orat! HAHA Most 3 eves, es mar fel eve szobatiszta de nem kakil minden nap. Van ugy hogy cask 3-4 naponta. Olyankor adok neki minden etkezes utan aszaltszilva levet es az rendbehozza. djal a fiadnak tobb zoldseget, gyumolcsot es igyon tobbett. Attol rendbejon a kakija. De ne aggodj tulsagosan, nem minden gyerek kakil minden nap!
2013. nov. 5. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Meg annyit hozzateszek hogy mikor pelusos volt sem kakilt minden nap! Volt hogy cask 3 naponta es akkor jol telerakta. Tok normalis ez is ha eszik es nem beteges vagy faj a pocija akkor ne aggodj!
2013. nov. 5. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A kislányom se kakil mindennap, sose is kakilt mindennap, pláne ha keveset eszik (elég vékonyka is mostanában), pedig nem öklendezik egyikünk sem. Ha iszik a kisfiú rendesen, és könnyen jön a kaki, nem kemény, nem szúr, akkor nem a férjed a hibás. Egyébként sem hiszem, hogy tehet róla, ha öklendezik, max nem kéne hozzá látványosan szenvedni. Mosd le inkább te, hacsak teheted.
2013. nov. 5. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm,igen,lemosom,de gondoltam egyszer egyszer besegíthet ezzel,mert amúgy otthon semmit sem segít,és pl.a veszekedős napon épp teregettem,főztem,sütöttem,takarítottam,pakoltam a gyerek után,stb..,ő meg nézte a tv-t,amíg a gyerek rohangált elfoglaltságot keresve,mert én nem tudtam lekötni.Ez délben történt,addigra már annyi mindent csináltam,hogy hulla voltam,és pont nem értem rá,míg ő igen,gondoltam ennyit igazán megtehet.Ráadásul már lassan a 6. hónapban vagyok a picivel,és még fáradtabb vagyok,mint eddig.Mikor láttam,hogy viszi lemosni,már fordultam is a következő teendőmhöz,és akkor hallom,hogy ordít,miközben öklendezik,hogy menjek már,mert nem bírja.Hát vörös köd egyből a szemem előtt,és kérdőre vontam.Ő üvöltött,a gyerek üvöltött,és ekkor otthagyott minket,bement a wc-be,becsukta magára az ajtót.A pici meg sírva kérdezte,hogy az apja miért hagyta itt...

Szóval ezért gondoltam,hogy a lelkére vette.

Nem az első eset volt,és érdekes,hogy születése óta már sokszor tette tisztába,vagy mosta le,de ez pár hete egy újkeletű dolog,nem volt ilyen velünk eddig.Segíteni is csak max. a gyerek körül segített,de mióta megszültem,azóta semmit sem csinál itthon.Meg sem kérdezi hogy vagyok,elvicceli,ha rosszullét jön rám.Nem értem.

Mindegy is,de eddig ezt a gyerekkel nem csinálta,mint most,és gondoltam,ezt érzi a kicsi,és valahogy próbál ő alkalmazkodni szegényke...

Köszönöm a válaszokat,és ezeket most csak azért írtam le,hogy legyen egy háttér,ami alapján tisztább lesz a kép,hátha valaki volt így,mint mi,és a gyerek így reagálta le a dolgokat.

2013. nov. 5. 14:26
 5/6 anonim ***** válasza:
Aha értem. Szerintem azt kéne felidézni, hogy azóta ritkult-e a kakilás, hogy ez az eset megtörtént. Mert ha emiatt van, akkor biztos időben is egybeesik. De nem hinném, hogy emiatt lenne, szerintem nem.
2013. nov. 6. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a bíztató szavakat!Nem kakilt előtte sem csak kb.2 naponta,de most már csak 3-4 naponta.
2013. nov. 6. 13:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!