Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 7 éves gyereknél ez miért...

7 éves gyereknél ez miért van? Egyik napról a másikra, tenyérnyi nagyságban, foltokban kihullott a haja, teljesen látszik a fejbőre.

Figyelt kérdés
Ma délután viszem az orvoshoz, de addig is megkérdezném. Valaki járt már így? Orrmandula műtétje lesz a tavasszal.

2014. jan. 29. 08:57
1 2
 1/17 anonim válasza:
lehet orr vagy garatmandula, egy begyulladt fog vagy bármilyen más gyulladás góc a szervezetben.
2014. jan. 29. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Ismerősnél fésűs baleset történt, amit a gyerek nem mesélt el. Simán csak beleakadt a körfésű, a gyerek meg kitépte. Nem kell rögtön a legrosszabbra gondolta, csak azért mondom! :)
2014. jan. 29. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Az én ismeretségi körömbe egy ilyen kislány volt, 5 évesen betegedett meg. A kezelés egy évig tartott. Ő kisállattól kapott el valami nyavalyát, amitől a fent leírtak szerint hullott a haja.
2014. jan. 29. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Hát én eléggé megijednék. Orrmandula-gyulladással kapcsolatban ilyet még nem hallottam. Mérgezésre gondolnék, de lehet, hogy hülyeség. Majd megírod, mit mondott a doki?
2014. jan. 29. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Ismerősöm kisfiainak, gombàs fertőzèstől lett ilyen a fejbőrük. Nem làtszott rajta semmi de több foltban teljesen hiànyzott.
2014. jan. 29. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

itt egy válasz a webbetegről:


A foltos hajhullás hátterében lehet fertőzés, de immunológiai háttér is. Utóbbi neve alopecia areata, fertőzéses eredetű hajhullást pedig okozhat helyi gombás fertőzés, de baktériumok is, sőt a szifilisznek is lehet ilyen tünete. Akármelyikről is van szó, sürgősen forduljon bőrgyógyászhoz, mert gyorsan terjedhetnek a foltok és a fertőzéses eredetű foltok helyén nem növeszthető vissza a haj!

2014. jan. 29. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

és egy másik (ennyit az orvosok részre hajlásáról saját szakterületük felé)


A foltokban jelentkező hajhullás oka általában góc betegség.


Gyulladásos góc általában krónikus gyuladást jelent, jellemzően fül-orr-gégészeti (idült mandulagyulladás, melléküregek gyulladásai, arcüreggyulladás), fogászati területen ( gócos,elhalt fogak), vagy a hugyutakban (férfiaknál jellemző a prostata, mellékhere lappangó, idült gyulladása).


Kivizsgálásuk, kezelésük emiatt több szakterület együttműködését jelenti.

2014. jan. 29. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Az én gyerekemnek vashiánytól hullott a haja (általában a gyerekeknél ez okoz hajhullást). Napi fél pezsgőtablettától szépen rendeződött.
2014. jan. 29. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Nekem felnőttként vették ki a mandulámat és előtte nagyon hullott a hajam, gondolom a gyulladás miatt.
2014. jan. 29. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Valószínű kivizsgálás lesz, labor stb. Első ránézésre nem tudom majd mit mond az orvos. Mindenképpen megírom este! Maszekhoz viszem.
2014. jan. 29. 10:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!