Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Már nem tudom mit tehetnék a...

Már nem tudom mit tehetnék a türelmem elfogyott, idegbeteg lettem, van valakinek valami ötlete?

Figyelt kérdés

Van egy tündéri kisfiam aki 3 hónap múlva 3 éves lesz,vagyis tündéri volt.Most borzalmas,mintha egy tini gyerekem lenne,hiszti,visszabeszélés,képembe röhögés,parancsolgatás,toporzékolás,alkalmi süketség,még a felemelt hangra sem reagál,semmiből nem tanul,néha úgy viselkedik mint akinek elmentek otthonról,vagy képtelen lenne értelmezni egy mondatot.Kb november környékén kezdődött,már 1,5 éves korától benne van a dackorszakban,voltak nehezebb időszakok de ez a mostani őrjítő,mintha szeretné,hogy kiborít és felidegesít,pedig már egyre többször maradok higgadt és türelmes,és csak addig csinálja amíg teljesen elfogy a türelmem,és már kiabálok,de az sem hatja meg.Most kezdte januárban az ovit addig bölcsi volt amit szeretett de az utolsó két hónapban már unta,és nem nagyon volt fiú társasága sem.Nagyon értelmes és ügyes kisfiú,de mostanában visszament kb 1 éves szintre a viselkedésében meg egy 13-14 éves kamaszfiúra hasonlít.Nem tudom mit tehetnék semmilyen büntetés nem jön be illetve de ha elveszem az imádott plüss mackóját,pakoltam már el a játékokat dobozba és eltettem nem érdekelte,állítottam sarokba,kapott a fenekére,tiltottam el a nasitól,egyetlen ami bejön ha hiszti esetén beküldöm a szobába az annyira utálja de mindig lenyugszik 2-3 percen belül.Iszonyatosan makacs és önfejű,próbálom vele megbeszélni ilyenkor leguggolok a szemébe nézek hátha bejön de nem.A birka türelmű óvónőanyukámnak is elfogy a türelme ha vele van hétvégenként.Aludni utál,délután nem alszik már az oviban is csak ritkán,semmi nem jön be se a mese se a simogatás,se a mellette ülés,se az ahogy este csináljuk,hogy betakarjuk puszi 1-2 kedvenc dala és kijövünk.Hulla fáradt pedig nagyon kéne neki a délutáni 1 óra alvás.Az evéssel most úgy ahogy nincs gond,persze akkor is tud alkotni,tudom,hogy mostanában keveset vagyunk kint de annyira rossz kint a levegő,jó most pár napja végre friss hideg levegő van.Játszani se nagyon akar akkor sem ha játszunk vele.Folyamatosan megy az akarom,meg a parancsolgatás, már rongyosra beszéltem a szám,hogy szeretnék,és hogy kérjen,próbáltuk figyelmen kívül hagyni akkor csak még idegesebb lesz.Ha valamit nem engedünk azonnal rombol,vagy szét töri a játékát,és kijelenti,hogy már pedig az xy(a nagynéném pl) majd jön és Ő megengedi,meg hoz neki csokit stb.A nagynéném olyan akire semmi sem hat baromira mindent megenged neki sajnos.Teljesen kétségbe vagyok esve két hónappal ezelőttig olyan jól tudtuk kezelni,már egyre kevesebb volt a nagyobb hiszti, a kisebbeket meg lehetett vele beszélni,vagy ha olyan volt akkor kompromisszumot kötöttünk.Nem tudom mi lesz,ha felkel már nyávog és hisztizik már reggel elmegy a kedvem mindentől,még jó,hogy oviba van,nem tudom mi lenne ha egészhéten együtt lennénk otthon.Tanulok,és dolgozom igen kicsit most stresszesebb vagyok,de alapszinten is ilyenfajta vagyok tehát nem hinném,hogy ez a baja.Tesója még nincs,úgyhogy nem az a probléma.Akinek volt ilyenhez "szerencséje" tud valami biztatót mondani,ötletet adni? Már utálom magamat,de nincs türelmem nem volt sose sok de most már egyátalán nincs.. :(

Köszi előre is!


2014. jan. 29. 09:57
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:

üdv a klubban:S mintha az én fiamról írtál volna. Ő annyira utál oviba járni, hogy már reggel kiborul és sír, nyüszít, nyávog folyamatosan, addig amíg be nem érünk az oviba:S na ott külön tortúra beadni az óvónőnek, sajnos amúgy is 2 kis fiatalka, tapasztalatlan óvónője van, így ez sem könnyíti meg a dolgot.


Amit tudok tanácsolni: következetesség. Arra kell törekedned, hogy megértse: minden nem elfogadható viselkedésnek következménye van. A délutáni alvás hiánya nagy probléma nálatok, mert az éhség és a fáradtság a legtöbbször a hiszti oka. Gondolom az oviban is van csendes pihenő... ott sem szokott aludni?

2014. jan. 29. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:
az ovit szereti,Ő meg akkor hisztizik mikor megyünk érte nem akar hazajönni,se felöltözni
2014. jan. 29. 10:15
 3/28 A kérdező kommentje:
kb 3 hét alatt 3szor aludt 1-1 órát
2014. jan. 29. 10:16
 4/28 A kérdező kommentje:
a másik gyönyörűen beszél,nem értem minek a hiszti ha el is mondhatja mi baja van :S
2014. jan. 29. 10:16
 5/28 anonim ***** válasza:

van egy könyv: [link]


sokat lehet belőle tanulni. Ha gondolod írj privit és átküldöm a pdf-et.


Ő például a feltétel nélküli szeretetből indul ki, tényleg nagyon jó kis könyv. Tanultam én is belőle sokat.


Amúgy milyen büntetési/jutalmazási rendszeretek van?

2014. jan. 29. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó jekem is elküldenèd pdfben?
2014. jan. 29. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
aki szeretné a könyvet, az legyen kedves megírni priviben az email címét és küldöm. A gyakorin belül nem tudok filet küldeni.
2014. jan. 29. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:
Úgy működik,hogy ha ügyesen ebédel akkor választhat,hogy mit kér joghurtot,pufit,túrórudit,kölesgolyót ami van itthon,ha még meg sem kóstolja akkor semmit nem választhat,és ha nem hajlandó enni akkor addig semmi mást nem ehet amíg nem evett belőle,szerencsére ez most nem aktuális mert az evéssel épp már nincs probléma.Rendrakásnál,ha együtt játszottunk együtt pakolunk,ha Ő borogatta ki a játékokat megkérem rakja össze 3 szor kérem meg ha nem akkor megmondom,hogy elajándékozzuk olyan gyerekeknek akik tudnak vigyáznia játékokra és elpakolják,és elindulok egy zsákért.Hisztinél be kell mennie a szobájába és nem jöhet ki amíg be nem fejezte.Boltban ha ügyesen viselkedik válaszhat valamit amire vigyáz amíg ki nem fizetjük utána megeheti.Kb most ennyi jut eszembe,ha ügyesen eszik elpakol,bármit ügyesen csinál főleg ha magától mindig megdicsérem és kap egy puszit a buksijára,
2014. jan. 29. 10:31
 9/28 anonim ***** válasza:
Tudom nem nyugtat,de az én 3,5 éves kisfiam is ilyen :(:(
2014. jan. 29. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 A kérdező kommentje:
Azt hittem 3 éves kora körül már elmúlik,hiszen már 1,5 évesen kezdődött a dackorszak,ráadásul 1 éves kora körül meg a hiszti korszakban volt
2014. jan. 29. 11:42
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!