Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit csináljak ha 2 éves...

Mit csináljak ha 2 éves kisfiam délutáni alváskor mindig ledobálja az ágyneműt az ágyról?

Figyelt kérdés
Már sok dolgot kipróbáltam, de nem hatott egyik sem. Először nem reagáltam, gondoltam akkor nem érdekes és nem csinálja többet, később megkérdeztem miért teszi, de nem mondott semmit. Utána figyelmeztettem, hogy nem szabad, aztán már kicsit erősebben szóltam rá, végül bünti, nem nézhet mesét este, nem ehet semmilyen édességet(desszertet), a büntihelyére megy stb. Egyszer azt is csináltam, hogy ágynemű nélkül aludt, de nem érdekelte és félek hogy megfázik. Ja és egyébként elkezd játszani az ágyneműt meg szétdobálja a szobájában. Eddig jó alvó volt, szépen elaludt és ha kelt szólt. Ez kb. 2 hete megy és már sok dolgot kipróbáltam.
2014. jan. 30. 14:34
 1/6 anonim ***** válasza:

Nálunk a délutáni alváshoz csak pokrócot kapnak a lányok. Ágyneműt nem vesszük elő, csak éjszakára.


Lehet érdemes kipróbálnotok, hogy más az éjjeli és a nappali takaró.


Nálunk napközben csak bogyi-polóban vagy harisnya-polóban alszanak a gyerekek.

2014. jan. 30. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

2,5 évesem még sosem volt betakarva. Kicsi baba kora óta tiltakozott minden ellen, lábzsák, pokróc, takaró... Még egyszer sem fázott meg ez miatt, sőt eddig csak egyszer volt beteg. Alul body, felette meg hosszú ujjú kezeslábas van rajta.

Nem lehet tényleg meleg nálatok?

2014. jan. 30. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

szerintem ez nem akkora dolog. ha elaludt akkor takard be :)


2 évesnek nem jó az a büntetés, hogy este valamit kell csinálni vagy nem csinálhat.

túl távol van, nem rakja össze. és nincs a rosszasághoz köze (bár szerintem ez nem rossz, hogy ledobja a takarót).

legyen az a bünti ha ragaszkodsz hozzá, hogy alvás után rakja ő rendbe az ágyát. ennyi bőven elég :)

2014. jan. 30. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én ebből nem csinálnék problémát. Ledobja ledobja. Majd betakarod ha elaludt. 2 évest ilyen miatt biztos nem büntetnék azzal, hogy este nem nézhet mesét, már csak azért se mert addigra nem fogja tudni összekötni a 2 dolgot.

2 évesem mindig leveszi a nadrágját és a zokniját is alváskor, de eszembe se jutott emiatt megbüntetni. Mindig ellenőrzöm hogy jól be van-e takarva mikor elaludt, így nem fázik meg.

Valószínű azért csinálja ezt a 2 évesed, mert nem álmos és unatkozik, valamit kell csinálnia alvás helyett. Enyém már kezdi elhagyni a délutáni alvást, csak minden 2. nap alszik be.

2014. jan. 30. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

addig örülj, amíg ez a legnagyobb baj, eszembe nem jutna ilyenért megbüntetni,

az enyém 4 éves, soha nincs rajta ágynemű, se éjjel, se télen, mivel nem bírja magán elviselni

ez van, ő ilyen, ezért nem fogom büntetni

2014. jan. 30. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Most valóban azzal próbálkozunk, hogy csak egy pléd van rajta nappali alvásnál és ez talán bejön.
2014. jan. 31. 14:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!