Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ötéves nevelt lányom azt...

Ötéves nevelt lányom azt kérdezte tőlem, hogyan lesz a kisbaba. Jól reagáltam?

Figyelt kérdés

Elég érzékeny a viszony a párom volt feleségével, mivel a lányuk engem is nagyon szeret, és emiatt anyuka kicsit féltékeny rám. Nagyon figyelek arra, hogy véletlenül se hangoljam a kislányt az anyukája ellen, és hogy anyukának mindenképp megmaradjon a tekintélye a gyerek előtt.


Ezért amikor a kiscsaj előállt ezzel a kérdéssel, megkérdeztem tőle, hogy anyukájával vagy apukájával beszélgettek-e már erről. Azt mondta nem, erre azt válaszoltam neki, hogy bátran kérdezze meg anyától vagy apától, és aztán utána ha szeretné, és van még kérdése, akkor beszélgetünk róla mi is.


Jó volt ez így, vagy elrontottam valamit?



2014. jan. 31. 14:30
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem teljesen jól csináltad.
2014. jan. 31. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem teljesen jól.:-)
2014. jan. 31. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Tökéletes!


Nálunk a havi első megjelenése okozott "gondot", mert pont nálunk volt a kis csaj. Amíg leugrottam a boltba, addig apa próbált bohóckodni a lányával.

Amikor megérkeztem, akkor bementünk a szobába és elmagyaráztam neki a dolgokat. Megkérdeztem, hogy ért-e mindent és van-e kérdése még? Megköszönte a segítséget és mondtam neki, hogy hívja fel az anyukáját, hogy nagylány lett.

Anyuka nem haragudott meg, távolról nem tudott volna a helyzettel mit kezdeni, de megállapodtunk, hogy azt a hétvégét mégis otthon tölti a leányzó anyával, mert mégis csak ez amolyan anyja-lánya dolog. :))

2014. jan. 31. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
23%
Nem kell tojáshéjakon lépegetni! Te az te vagy és lehet véleményed bármiröl magadtól is a másik nő jòváhagyàsa nélkül. Mivel nem cagy anya nem tudhatod milyen egy anya-lány kapcsolat! És hidd el az közé abszolút nem jön senki!!! A kérdés egyenes volt, nyugodtan elmondhattad volna a lànynak az 5 évesnek való verziód.. Különben mi értelme lesz neki cslamit is kérdeznie tőled ha nem adsz választ? Talán te is tudsz neki valamit tanítani ha nagyon akarod nem? És ha téged az a nő nem kedvel valamiért az az ő baja nem?
2014. jan. 31. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

#4,


azért nem akartam, mert nem ismerem annyira jól az anyukát, és féltem, hogy akár a saját szintjén is, de esetleg túl részletesen magyaráznám el neki, amiért anyuka megharagszik. Mert mi van, ha anyuka elintézi annyival, hogy "az anyukák hasában kezd el nőni a baba, amikor az anyukák azt akarják", én meg a saját gyerekemnek azt mondanám, hogy "az apukák tesznek az anyukák hasába egy kis amgot, ami aztán ott bent fejlődni kezd, stb".


Azt gondolom, a felvilágosítás nem az én dolgom, és nem azért, mert nem szeretem a kislányt, vagy ez kínos lenne nekem, hanem mert nem én vagyok az anyukája, és nem biztos, hogy egyeznek a nevelési elveink a párom volt feleségével. :) Féltem, hogy megbántom az anyukát, ha nem hagyom meg neki a lehetőséget az első ilyen komolyabb anya-lánya beszélgetésre.

2014. jan. 31. 14:44
 6/15 anonim ***** válasza:
67%

hát nem mondanám, hogy elrontottad, de én sztem inkább válaszoltam volna neki.

Ha 1x ő téged ezzel megtisztelt!!!, és merte tőled ezt megkérdezni, akkor kellett volna sztem válaszolnod, hisz így ez olyan elutasításféle volt...biztos nem véletlen, hogy nem igazi-anyutól kérdezte, valószínű, hogy téged lazábbnak érez ilyen szempontból...

2014. jan. 31. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
77%

még 6 vagyok, mot látom, hogy írtál közben te is..

Én értem az elvedet, hogy anyukát nem akartad megbántani, de sztem így most a kislányt bátortalanítottad el. Lehet anyukájától nem is meri ezt megkérdezni..mert mikor nekik ez már eszükbe jut, akkor kb. vmit kapizsgálnak, hogy ez vmi "titkos" dolog...

Esetleg egyeztethettél volna anyukával, hogy mit mondjatok neki...

Pl. én is minden ilyesmit a kerezstanyámmal beszéltem meg, soha nem anyuval, pedig jó volt a kapcsolatunk, de mégsem...

2014. jan. 31. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Igen, ez nekem is eszembe jutott, hogy szegény kislány esetleg elutasításnak érezheti, vagy ilyesmi, csak nagyon nem szeretném tovább élezni anyukával a helyzetet, a kislány így is mondogatta már néhányszor, hogy engem jobban szeret, mint az anyukáját. :( És nem akarok alkalmat adni anyukának arra, hogy féltékenységi jelenetet rendezzen, vagy esetleg eltiltsa tőlem/tőlünk a gyereket. :(
2014. jan. 31. 14:54
 9/15 anonim ***** válasza:
59%

szerintem jól csináltad!

Gondolj bele,ha előállsz neki egy sztorival és anyukának nem tetszik...na abból lett volna nagy botrány és akkor nem érdekelte volna anyukát az,hogy tőled kérdezte meg a kislány!!

Én nem hinném,hogy ezzel elbátortalanítottad,azért nem hiszem,hogy egy 5 éves azért kérdezte meg tőled,mert mástól "ciki" lenne,hanem mert kíváncsi és szeret téged!Ezután is biztos bátran fog hozzád fordulni!Teljesen más lenne a szitu,ha mondjuk a lány nagyobb lenne,esetleg tini,akkor lehet hogy már szemérmesség miatt válogatna,hogy kitől kérdezzen meg egy kínosabb kérdést.

De itt nem erről volt szó!

2014. jan. 31. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Esteleg anyukájával beszélhetsz,hogy ő hogy tenné meg ezeket és rákérdezni,hogy ilyenkor mit mond,hogy elmondhatod vagy sem. Szerintem jól tetted ezt,ha nem beszéltél erről a pároddal és az exével.
2014. jan. 31. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!