Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Terhességem alatt nem szeretné...

Terhességem alatt nem szeretnék vizsgálatokra járni mivel nem egy olyat hallottam már, hogy a vizsgálatok miatt indúlt meg a szülés a 26. héten. Hány kötelező vizsgálatra kell mennem milyen gyakran és milyen vizsgálatok ezek?

Figyelt kérdés
2013. szept. 1. 11:15
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
59%
es arrol hallottal, hogy hany fejlodesi rendelleneseget szurnek ki? nem mellesleg, nem jar gyes, ha nem mesz vizsgalatokra
2013. szept. 1. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Ha elmegyek a kötelező vizsgálatokra akkor jár.
2013. szept. 1. 11:21
 3/21 anonim ***** válasza:
87%

"nem mellesleg, nem jar gyes, ha nem mesz vizsgalatokra"

A gyes az jár, az mindenkinek alanyi jogon. Amihez orvos pecsétre van szükség, még pedig 4-re, az pedig az egyszeri anyasági támogatás.


Amúgy kérdező, sokkal de sokkal többet ártasz, ha nem mész el a kötelező vizsgálatokra. Nem véletlenül vannak. A baba fejlődését folyamatosan követni kell bizonyos időközönként, különben ha bármi baj van, nem tudnak közbeavatkozni, segíteni.

Amúgy a végén, a 36 hét környékén indulhat meg max. a méhszájvizsgálattól. De az sem általános, csak benne van a pakliban.

2013. szept. 1. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
Azért merészsèg ilyen hozzáállással gyereket vállalni.
2013. szept. 1. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
92%
Olyan, hogy kötelező vizsgálat, nem létezik! Semmire sem kötelezhetnek! De a saját és a babád érdekében én sem ajánlom, hogy kihagyd a vizsgálatokat.
2013. szept. 1. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Szóval mindegy, hogy melyik négy vizsgálatra megyek el ahoz, hogy megkapjam az anyaságit?
2013. szept. 1. 11:36
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

olyat nem hallottál még, hogy mennyiféle betegséget lehet kiszűrni a vizsgálatokkal? nem beszélve arról, hogy ha pl. vashiányod lenne, azt is kezelni kell stb...



ha meglesz a gyerek az utcára se vidd ki, mert bármi történhet.

2013. szept. 1. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

Persze, hogy mindegy, a lényeg a 4 pecsét.

De ha mondjuk mostantól kihagyod a vizsgálatokat és mondjuk a 33 hét környékén elkezd öregedni a méhlepényed, nem fejlődik a babád, vagy éppen baromi kevés magzatvized lesz, vagy toxémiás leszel és utána agyvérzést kapsz, vagy a babádnak nem lesz rendben a szívhangja és ezt senki nem fogja tudni, akkor ne lepődj majd meg. Ugyanis a kötelező vizsgálatokon ezeket mind észre lehet venni és be lehet avatkozni. És szerintem ezek mind-mind sokkal veszélyesebbek, mint valami olyantól tartani, ami nem is fedi a valóságot. Legalább is azért, mert megtörténik néha, de nem a a terhesség elején vagy a felénél, hanem sokkal inkább a legvégén, de nem általánosságban véve.

Nekem 9 orvos pecsétem volt. És a 38. héten szültem. Toxémiával és bent feküdtem a kórházban.

De ismerek, bocs, ismertem olyan anyukát, mert már nem él, aki nem igazán foglalkozott a dolgokkal és sajnos az életébe került...:( És ez nem ijesztgetés, hanem a száraz valóság.

2013. szept. 1. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
Ez elég nagy baromság, nem lesz semmi bajod az alap vizsgálatoktól, és tényleg nem kötelező semmi, de a saját érdeked, hogy azért havonta kb. megnézzenek, az ajánlott vizsgáltok száma azért nem olyan sok, 4 uh, doki kb. havonta, a védőnő meg ahogy hív, meg vagy 2 vérvétel.
2013. szept. 1. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 málna_ ***** válasza:
100%
A vizsgálatok többsége ultrahangból és vérvételből áll(meg vérnyomásmérés, súlymérés, EKG, vizelet,stb). Nem gondolom, hogy egy vérvételtől beindulhat a szülés, ellenben sok dolog kiderül általa..
2013. szept. 1. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!