Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mivel szeret játszani 3-4 év...

Mivel szeret játszani 3-4 év körüli fiúgyermeketek?

Figyelt kérdés

Kicsit megrekedtünk a kisfiammal, semmivel nem tudom felkelteni az érdeklődését, állandóan a figuráival (Tini nindzsa, Pókember, stb) szeretne játszani. Szóval ötleteket várok!

Az is érdekelne, hogy milyen közös játékokat játszotok. Társasjáték, szerepjátékok, stb.



2014. febr. 1. 11:09
 1/5 anonim ***** válasza:

Februárban lesz 4 éves. Neki is van pókember, meg tini nindzsa, de ő a műanyag állatkákkal is sokat és szívesen molyol. Ezen kívül nagyon szeret legózni, a duplo még elő-előkerül, de már inkább a normál kislegóval bíbelődik. Társasjátékozni is szeret, van egy 5,5 éves nővére, így többnyire hármasban szoktunk játszani ilyesmiket.

A fiam kedvencei a vadállatos memória párkereső, a disney és pixar mesés puzzlee-k, a golyófaló víziló, a trópusi kert nevű társas, meg a LÜK. Szerepjátékoznak is sokat, és odafigyelek, hogy heti legalább 2x legyen valami célzott manuális elfoglaltságunk, pl festegetés/gyurmázás, vagy valami barkácsolás (amúgy minden nap rajzolgatnak is).

Nálunk a lego mellett nagy kedvenc még a playmobil is, van váruk, millió kiegészítő stb, azzal nagyon sokat matatnak.

A fiam nem túl jó kézügyességű, de mégis szívesen foglalkozik ilyesmivel, gyurmázni kifejezetten imád, illetve mindenféle hulladékból barkácsolunk izgi dolgokat, tegnap pl wc papír gurigából csináltunk űrhajókat, ma egész nap azzal játszanak...

Ha tehetné és engednénk, szívesen pc-zne is, de az le van minimalizálva neki, az unokabátyjainál szokott Angry Brids-t meg hasonlókat játszani, kenterbe veri mindkettőt, pedig azok 8 és 7 évesek. De itthon nincs neki megengedve.

A háztartási dolgokba is be szoktam vonni őket, de komolyan mondom, a fiam ügyesebb és szívesebben vesz részt benne, mint a lányom. Pl imád főzőcskézni, érzéke is van hozzá és kedve is általában.

Általában hagyni szoktam, hogy hagy matasson, játszom amit akar/akarnak. Ha nagyon rossz napjuk van és egymás agyára mennek, akkor szoktam szétszedni őket és külön elfoglaltságot találni nekik , de ez elvétve van, általában megvan az összhang, sőt, nagyon is jó csapat együtt.... Tegnap este pl teljesen nélkülem, totál ketten főzték meg a zöldborsófőzeléket, én csak azért álltam ott kézközelben, nehogy magukra borítsák, de meg se hagytak nyikkanni, ők megcsinálták és finom lett! :)

A szerepjáték meg változó, van, hogy ovisat játszanak (egy csoportba járnak), napi élmények/benyomások stb, van, hogy totál kitalált valamit, hogy ők most állatok, vagy éppen tündér és erdei manó stb, mikor mi jut eszükbe. Ha van új filmélményük, akkor azt is kijátsszák.

2014. febr. 1. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
2014. febr. 1. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
3 és fél éves, Lego és Playmobil a sztár. Plusz nagyon szeret boltosat játszani (szerepjáték), segít nekem sütni-főzni illetve sokat barkobázunk már, leginkább állatokról. Szeret mesét is nézni, de ez általában naponta 3x10 perc, ilyenkor Tűzoltó Sam megy, van Peppa malac, esetleg Bob, a mester és Thomas.
2014. febr. 2. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ja és nagyon szeret gyúrmázni és festeni, vettem neki ujj festéket és jó nagy A3as rajzlapokat, azzal aztán nagyon szeret alkotni és jó sokáig elvan.
2014. febr. 2. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Mi is játszunk boltosat, társasozunk is (Solo, Lotti karotti, Bogyó és Babó képkereső, memória játék), legozunk is, de csak Duplonk vagy egyelőre. Ovisat is szoktunk játszani, a kisfiam az óvóbácsi és nem az óvónéni, a plüssök meg a gyerekek. Szívesen segít a konyhában is, sokat rajzol, színez de a gyurma most nem érdekli. Tegnap végre elővettük a favasutat is, építettünk egy szuper pályát, de ez is csak fél órát érdekelte. Szóval a lényeg, hogy a figurákkal képes fél napot is játszani, persze úgy a legjobb, ha mi is vele játszunk, viszont a többi játék max fél órát köti le. Ezért próbáltam ötleteket gyűjteni.

Azt hiszem, hogy beszerzek egy adag normál legót, hátha azzal sikerrel járok.

Vagy hagyjam, hogy fél napot "embereset" játsszon ? (így hívja a figuráit). A másik fél nap meg a harcolással telik. Nem durván, mindig figyel, hogy a másnak(anya, apa) nehogy fájdalmat okozzon. Képes egyedül is harcolni, ilyenkor a kardokkal hadonászik, képzeletbeli ellenségeket győz le. Sosem durvul, és pl az oviban eszébe sem jut ilyesmit játszani.

Hagyjam, hogy azt játssza amit szeretne? Vagy azért próbálkozzak?

A legnagyobb bajom, hogy én unom az emberes és a harcolós játékokat! :)

2014. febr. 2. 11:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!