Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ikreket külön osztályba?

Ikreket külön osztályba?

Figyelt kérdés
Szeptemberben kezdjük az első osztályt, az óvodában azt tanácsolta az óvónő hogy ő a helyemben külön osztályba íratná őket , mert egész nap együtt vannak és hisztiznek ha külön kell valamit csinálniuk. Kislányokról van szó.

2014. febr. 5. 20:16
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

Nekem ikreim vannak, és bár még ovisok, már gondolkodom a külön osztályon. Annyira más a két gyerek,más nevelői személyiség válik be náluk, különbözőek az erősségeik. Még van pár évük az oviban, addig két dologban bízom: 1. hogy találok két párhuzamos elsőt, ami mindkettőnek megfelel, és 2. hat évesen meg tudjuk beszélni a különválást. Addig is csinálok nekik külön programot, hogy lássam,hogy működnek külön: egyik tavasztól úszni fog, mert azt szeretné, a másik "művészi tornázni", mert az érdekli.

Én meg megoldom, mert az a fontos, hogy ők a legjobbat kapják. Másnak is van 2 (vagy több) gyereke....

2014. febr. 6. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Van ikres szomszédunk,ők külön osztályba járnak,nem okozott náluk semmi problémát.

Ez szerintem gyerekfüggő.

A másik ismerős ikerpár elválaszthatatlan,ők fiú-lány ikrek.

Az oviban sem játszanak másokkal.

2014. febr. 6. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

Ez a gyerekektől is függenek, pl milyen ikrek? EGy-kétpetéjűek?

NEkem egypetéjű ikertesóm van- mi végig egy iskolába jártunk, még főiskolára is. EGyátalán nem nyomta el egyikünk a másikat, mára már közel 40évesek vagyunk, minkdetten férjhez mentünk, külön városban lakunk, gyerekeink vannak. Tök normálisak vagyunk :) Sőt egy másik két ilyen lány ikerpárt is ismerünk- ők is teljesen normális külön családi életet élnek.

MIndenre találsz majd példát és ellenpéldát.

Nálunk oviba egy kétpetéjű kisfiu ikerpár egyik fele járt, mert nem akarták őket egy csoportba rakni. A másik a másik csoportba járt, ami egy nagyon rossz csoport volt. egy év után kérte az anyuka, hogy a másik ikret is a mi csoportunkba a tesója mellé rakják be, de nem lehetett a max létszám miatt. Így végül kivette a fiait az oviból és egy totál másik oviba vitte őket egy csoportba!

Valakinek jó a külön osztály, valakinél nem annyira, ezt csak te fogod tudni eldönteni, hogy szétválasztod-e őket, vagy sem.

Próbát tehetsz velük, vigye el az egyiket egy hétre a nagymama- hogy hogy viselkednek.

Ha bírják egymás nélkül, vagy semmi különöset nem vesztek észre rajtuk, akkor miért ne? De ha csak szenvednek egymás nélkül - én biztos elgondolkodnék a helyedben, hogy jó döntés - e szétszedni őket?

(én egyébként nem választanám szét őket)

2014. febr. 6. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%

Egypetéjű ikerfiaink vannak, és eszemben sincs külön osztályba íratni őket. Kérdeztem a férjem véleményét is, nézett rám kérdőn, benne sem merült fel ilyen. Éspedig azért nem, mert a fiaink nagyon összetartóak, és elválaszthatatlanok, és nem dominánsabb egyik mint a másik. Pont kiegészítik egymást. Van amiben az egyik jobb, van amiben a másik, de nem nyomják el egymást, és mindenek előtt nagyon szeretik egymást, és nagyon nagy törés lenne amellett hogy iskolába, más és új helyre kerülnek, ráadásul teljesen egyedül.

De! Ismerek olyan ikerpárt, akiknél napi szinten öli egymást a két gyerek pl, vagy nagyon jól megvannak egymás nélkül, vagy ahol tényleg az egyik sokkal határozottabb egyéniség mint a másik, ott elgondolkodnék, és valószínű hogy külön íratnám őket ha lehet.

Szóval szerintem teljesen gyerekfüggő ez az egész.

Ahogy írod , a lányaid is olyanok egymásnak, mint a mi fiaink, én a helyedben együtt hagynám őket.

2014. febr. 6. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is van ikernővérem.Oviba,általános iskolába is egy osztályba jártunk.Soha nem származott belőle semmi baj,én tornáztam,ő úszott.Meg volt mindkettőnknek a saját baráti társasága.Aztán 8.ban választás elé kényszerültünk.Én mindig is reálos voltam,ő humános.Nem is egy iskolába kerültünk,pedig akartunk,de azért nem volt hiszti,mert külön suliba mentünk.Ő humán,én angol-matek tagozatra mentem.Leérettségiztünk,közben a kaocsolatunk talán még szorosabb lett,hiszen minden délután volt mit mondani a másiknak.Ő ügyvédnek tanul Pesten,én építészmérnöknek szintén itt.Mindkettőnknek meg van a saját személyisége,hiába jártunk egy általános iskolába.Ne válaszd szét őket,hacsak nem ők akarják.;)
2014. febr. 7. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!