Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 11 éves kislányom nem tud...

11 éves kislányom nem tud beilleszkedni az osztályba, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Most 4. osztályos a lányom, költözés miatt második éve járunk "ebbe" az iskolába, de nem jön ki a gyerekekkel. Összesen 6 lány van az osztályban vele együtt, a többi fiú. Gátlásos lett, mert csúfolják a szeme miatt (egyik szeme hibás) nincs barátja, barátnője, kiközösítették. Többször mondta, hogy Ő csúnya, és dagadt, pedig nem így van! Még csak nem is közelít ahhoz, hogy kövér legyen, vagy hogy csúnya legyen. És ami rossz még, hogy felvett egy rossz testtartást, és beszédet, akarom mondani beszéd technikát. Nem dadog, hanem elharapja a szavak végét, és nem artikulál... alig lehet érteni sokszor amit mond. De van olyan is, amikor ismételgeti az utolsó szó utolsó szótagját, amíg a másik szavon gondolkodik, pl játszani-ni-ni... Nincs lehetőség másik iskolába menni. A testvérét minden gyerek szereti. Normális életet élünk, nem vagyunk züllöttek, tiszták vagyunk, rendezettek. Nem vagyunk romák, és az osztályban sincsenek romák. Mit csináljak, hogy könnyebb legyen neki? Már beszéltünk a tanár nénivel, aki azt mondta, hogy Ő nem is tudott erről, hogy csúfolják a gyereket... de beszélgetni fog az osztállyal...

Nem sokat várok ettől, megmondom őszintén.


Járt már valaki hasonló cipőben? Van valami ötletetek? Valami tanács? A következő lépésem, hogy a kislányt pszichológushoz viszem.


2012. márc. 13. 22:50
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem egy jó gyermekpszichológus sokat segíthet. Ezt saját, személyes tapasztalatból mondom, mert gyerekkoromban nekem is volt hasonló problémám. Aztán jártam egy darabig pszichológushoz (talán pont annyi idős lehettem, mint a lányod most), és tényleg sokkal jobb lett. Nem azt mondom, hogy tökéletes, mert nálunk tényleg egy ritka sz*r osztályközösség volt általánosban (köszönhetően az alsós tanítónőnek), de azért eredményes volt a dolog, sokkal könnyebben tudtam nyitni mások felé, sokkal jobban megtaláltam a helyem.

Szóval szerintem, ha úgy látod, hogy nem tudsz te magad a helyzettel mit kezdeni (és miért is kéne tudnod, hiszen nem te vagy ott a lányod helyett az osztályban), akkor nyugodtan kérd pszichológus segítségét.

2012. márc. 13. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a megnyugtató válaszod. Mi is észrevettük, hogy a tanár néni a gondok alapítója. A gyerekek pedig csak befejezik, amit a pedagógus elkezdett. A gyerekek gonoszak tudnak lenni, és a náluk gyengébbeket elnyomják, mi is így jártunk. Mindenképp pszichológus a következő lépés, de én miben segíthetem a kislányt azon kívül, hogy sokat dicsérem? Próbálom az önbizalmát erősíteni, ami nem könnyű...
2012. márc. 15. 00:06
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez a legjobb és legtöbb, amit tehetsz, hogy sokat dicséred. Ez nagyon fontos. Sajnos ennél jobb ötletem nekem sincs, pedig most nagyon törtem rajta a fejem...
2012. márc. 15. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim válasza:
53%

Egyetértek sokat segíthet egy pszihológus. Főleg ilyenkor mikor már tudja h szülői elfogultság is létezik.:ss

De megkérdezhetem h miért 4. osztályos 11 évesen??:O Mert ez is lehet a baj.

2012. márc. 15. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Persze, hogy megkérdezheted. 11 éves lesz májusban, 7 évesen kezdte az iskolát. Úgy gondoltuk az Óvónénikkel, hogy maradjon még egy évet az oviban, mert olyan kislány volt még. Nem volt lemaradva, most is jó tanuló, mire iskolába ment minden számot és betűt ismert, csak nagyon játékos volt, és szeretett aludni délután a többiekkel egy jó mesén. Ennyi az oka. Nem 6 évesen kezdte a sulit.
2012. márc. 16. 19:34
 6/13 anonim válasza:

Jaaaa. oké. Van másik osztálytárs aki ennyi idős?:s

Én 7. osztályos vagyok, most 12 éves. Még 1 osztálytársam 12, ezért furcsáltam.

Lehet a kora is a baj. Hogy túl érett az osztálytársaihoz képest. Más a felfogása. Vagy szorongós, zárkózott típus?

2012. márc. 16. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Nem zárkózott, legalább is a régi suliban nem volt az. De tudod ott a suliban a gyerekek mind az ovis társai voltak, és így ismerték meg a kislányomat, hogy az egyik szeme hibás. (Az egyik kisebb mint a másik) Az itteni gyerekek pedig egy összeszokott közösség volt, ahova betoppant egy fura lány. A többi gyerek nem tudom, hogy hány évesek, de egy-kettőről tudom, hogy egy idős Beussal. Sok szülő gondolja úgy, hogy ha teheti, maradjon az a gyerek még egy évet az oviban, hagy maradjon még egy évet gondtalan gyerek a gyereke. (ha még egyszer kéne erről döntenem, most is így döntenék)
2012. márc. 16. 21:04
 8/13 anonim válasza:
Ezekszerint nem 1. osztálytól járt oda:ss Azt tudom tanácsolni, hogy aki neki szimpatikus, azzal kezdjen el ápolni egy jó kapcsolatot, így nem lesz egyedül, és megnő az önbizalma, mivel az a barát segíti:) Ha viszont nincs ilyen ember, akkor lehet hogy az jobb lenne, hogyha megnézne egy másik sulit, mert ez az egész nagyon úgy tűnik hogy az osztállyal van a gond:s De ne csak úgy oda menjen hanem pár próbanapot legyen ott, hogy lássa milyen az osztályközösség, és milyenek vele.
2012. márc. 16. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Ezen is gondolkoztunk, de tudod mint írtam, nincs lehetőség másik suliba menni. Nem tudjuk megoldani minden nap, hogy érte menjünk és a környékbeli sulik elég rosszak.
2012. márc. 16. 21:28
 10/13 anonim válasza:

Ez a legrosszabb eset így :s Vagy esetleg a sulin belül egy másik osztályba?

De pszihológus mindenképpen kell! Nayon sokat segíthet, csak egy tényleg eredményes pszihológus nem kis pénz..

2012. márc. 17. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!