Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 5 éves a kisfiam, az apja...

5 éves a kisfiam, az apja sokat káromkodik előtte. Ti mit tennétek?

Figyelt kérdés
Szerencsére eddig nem tanult meg egyet sem.Legcsúnyább szava az "ó a fenébe"-DORA című mese.A férjemre sokszor rászólok,de egy 45éves emberrel nem beszélhetek úgy mint egy taknyos kölyökkel.
2009. dec. 7. 12:54
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
91%

Hát pedig a nevelés mindkét szülő dolga. Meg kéne beszélned a férjeddel, hogy a gyerek előtt fogja vissza magát, hiszen róla is példát fog venni a későbbiekben. Ha ezt a férjed nem látja be, akkor nem sok mindent tudsz tenni.

Amúgy az én apukám is káromkodós fajta, amíg öcsémmel kicsik voltunk, addig nem beszélt előttünk csúnyán (csak ha vezetett), mert anyukám így akarta, de egy idő után már úgy gondolta, elég nagyok vagyunk ahhoz, hogy megértsük, egy gyerek nem beszélhet így. Csak ez rossz elgondolás volt, ilyen ugyanis nincs. Szóval nekem is megvan a magam alapkészlete a káromkodásra, de én igyekszem visszafogni magam. Különben apukám sem az a fajta, aki pl. hivatalban ordenáré módon beszélne, szóval érdekes, tud disztingválni, de ismerősök, családtagok előtt szokott csúnyán beszélni. De aki képes rá, hogy egy bizonyos helyen, személyek előtt ne beszéljen csúnyán, akkor sem, ha ideges, az nehogy már ne legyen képes ugyan ezt megtenni a gyereke előtt.

2009. dec. 7. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Semmiképpen ne úgy beszélj vele mint egy taknyos kölyökkel.

Viszont mindenféleképpen beszélj vele.A kicsik könnyen utánozzák a mellettük élőket és azt hiszik az a helyes.

Ezt nem szabad engedned!Ha ezek után is csúnyán beszél igenis rászólhatsz finoman.Értesd meg vele,hogy attól mert csúnyán beszél a gyerkőc is eltanulhatja.

Egy-egy káromkodás néha néha mindannyiunkból kicsúszik ,de az állandó csúnya beszéd nem jó.

Ha a gyerkőc utána mondja, mondhatod azt ,hogy látod kicsim ezt nem szabad.Ha azzal érvel,hogy az apja is mondja akkor mondhatod,hogy ő felnőtt és ha majd olyan nagy lesz és felnőtt csak akkor szabad mondani.

Addigra talán rájön,hogy a csúnya beszéddel nem ér el semmit.

2009. dec. 7. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Beszéltem már vele.Mondtam neki,hogy nem lesz "jogalapja"helyretenni a gyereket ha tőle tanulja.Ő is tud disztingválni idegen helyen.Itthon meg olyan cifrán mondja,hogy égnek áll a hajam!
2009. dec. 7. 13:39
 4/12 anonim ***** válasza:
41%
Az ilyet szájon kell vágni.
2009. dec. 7. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
91%

Hát az én babám még csak 6 hónapos, de én drasztikus lépéseket tettem. Szereztem egy 5 literes üveget :D


Nos ahányszor egy káromkodás hagyja el a száját, az üvegbe kell tenni 200 csodásan pendülő ft-ot. :D Egyrészt elszégyelli magát milyen rondán beszél(ahogy nő a pénzkupac), aztán meg lesz a gyereknek egy kis tartaléka, amit rá fordítok. :D

2009. dec. 7. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Az jó ha beszéltél vele de ha egy beszélgetés nem változtatott meg semmit akkor legyél papagáj és minden egyes káromkodásnál mond el neki,hogy ne beszéljen csúnyán stb..egy idő múlva nagyon unni fogja és lehet inkább nem káromkodik csak maradj csendben:D
2009. dec. 7. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Szerintem se add fel, minden alkalommal szólj rá!


A büntetést is kipróbálhatod, amit fentebb javasoltak :)

2009. dec. 17. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Tegnap vagy ötször k.rvaélet-ezett.Rá is szóltam,de a gyerek előtt fegyelmezni az apját?
2009. dec. 17. 12:50
 9/12 anonim ***** válasza:
Na ez érdekes. A bátyám fia az k...életezik de csak akkor használja ha nem sikerül neki valami, mert ezt látta az apjától. Személyel szemben nem beszél egyik sem csúnyán. Én viszont sokszor használom természetes gyakorisággal a b.ust mint szóközt, de a párom sem egy virágnyelvű és minden nemiséggel kapcsolatos szó megfordul a száján. NA olykor én is fékre léptetem, hogy remélem nem ezt akarja megtanítani a gyerekének, hogy minden a szexuális jelzökkel van tele aggatva. Hát nem könnyű. Mert ha nem otthon, akkor majd kint az iskolába oviba tanulja el és bármit magyarázunk majd neki az lesz ami neki tetszik.
2009. dec. 17. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
51%
Hmm.. hát ez nehéz ügy. Sajnos nem tudok értelmes tanácsot adni, az előttem írók adtak tippeket. de muszáj reagálnom az "ó a fenébe"-re...ezen annyira kiakadtam, egy dedós, pici gyerekeknek szóló (mellesleg elég bárgyú) mesébe hogy mernek ilyet beletenni??Aztán csodálkoznak a szülők meg az ovi, hogy hogy beszél a gyerek! Dora elmehet a...én egszer néztem végig, több se kellett :S
2009. dec. 17. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!