Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Anyukák, melyik munkahelyet...

Anyukák, melyik munkahelyet választanátok 3 éves gyermek mellett?

Figyelt kérdés

1.

Vállalkozónál háztartási nagykereskedelem. Minden nap 8-17 van nyitva, ott kell lenni 7.50-17.20ig. Minden szombaton dolgozni kell 8-12ig. Szabad a szombat délután és a vasárnap. Sosem tudok sehova elmenni, ügyet intézni, stb. Sosem tudok a lányomért menni a bölcsibe, csak vinni. Bér: nettó 90. Nagyon sokat kell melózni, a vállalkozó hülyének néz. Este ritkán tudok minőségi időt tölteni a lányommal, mert főzni is kell néha.


2.

Tesco

Munkaidő 6-14.30 vagy 14-22.30. Heti 2 szabadnap jár. Ha reggeles vagyok vagy ha szabadnapos, akkor érte tudok menni a lányomért. És lenne idő minőségi együttlétre, mert lenne időm megcsinálni a dolgom, amikor bölcsiben van. Viszont 7végén is dolgoznom kell ha úgy alakul. Bér: 77 + bérpótlék + 5 e ft utalvány. A 90 itt is meg lenne. Itt is sokat kell dolgozni, de mindent rendesen kifizetnek.


2014. febr. 6. 20:31
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

2.

A kisvállalkozók tisztelet a kivételek kizsigerelik az embert.

2014. febr. 6. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
73%
2-est
2014. febr. 6. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Szívem szerint azt mondanám, hogy keress egy harmadik megoldást. A Tesco borzalom, egyáltalán nem családbarát munkahely és ott is kizsigerelik az embert és kidolgoztatják a beled. :( Amúgy a minőségi együttlétet hogy értetted? Mert oké, hogy a Tescoban két műszak van, de ha délutánra mész, akkor reggel esetleg van 1 órád a gyerekkel, de este már alszik mikor hazaérsz. Bár az igaz, hogy fél nappal több szabadnap van a másiknál. Én lehet, hogy inkább az elsőt választanám, de én voltam Tescos és sok ismerősöm mai napig az.
2014. febr. 6. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

gyakorlatilag mivel odaírtad a véleményedet is a lehetőségekhez, így nem is kérdés, hogy mindenki a másodikat választaná. :)



De amúgy jó lenne tényleg egy harmadik lehetőség, de ha nincs, akkor tesco. Az elsőnél kisgyerek mellett, de még anélkül is, a munkaidő borzalom, de hisz ezt nem is lehet kibírni hosszú távon. Ennyi munkaidő törvényellenes is... Ha beteg a gyerek a kisvállalkozó nem fog elengedni, 2 hónap, és úgy kivág, hogy lábad se éri a földet...A tesco ilyen szempontból talán jobban meg tudja oldani a helyettesítést, és ha még egy kicsit emberségesebb közvetlen főnököd lesz, akkor figyelembe veszi a dolgokat...

2014. febr. 6. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
akkor én leszek az egyedüli kivétel, az 1-t választanám. De ahogy látom a leírásodból, a te szíved a 2. felé húz
2014. febr. 6. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
1-est vàlasztanàm nem olyan àlom a Tesco. Főzz 2 napra akkor egy este mindig minősègi...èn ìgy csinàlom ès lehet fix hètvègi program...mondjuk a 90 netto nagyoon kevês....
2014. febr. 7. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
2-es tutira.Én dolgoztam hajnal 5-tól este 8ig(fél 9re értem haza) heti 5-6 nap,a férjemet alig láttam.Heti 1 napom maradt bevásárolni,főzni,takarítani,családhoz menni(ez mindig kimaradt) stb.Férjem is segített,amit tudott,de a végső "megoldás" baba után,hogy nem megyek oda vissza.Mondjuk egyébként sem vennének vissza.
2014. febr. 7. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
A Tescoba ne menj mert majd szaladhatsz a fizetésed után,ha egyátalán megkapod.
2014. febr. 7. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
2 tesco inkább mint az 1 ott biztos nem lenne időd semmire.
2014. febr. 8. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Az 1. helyen dolgozom 9 hónapja és váltani akarok. Más lehetőség itt nagyon nincs, csak nyári munka (vendéglátás).
2014. febr. 8. 20:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!