Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ket evesen normalis ha a...

Ket evesen normalis ha a gyerek egy szot sem beszel?

Figyelt kérdés
Baratnom kisfia egy szot se szol csak neha kialt meg sikit.Azon kivul egy ertelmes szot sem mond.Sot az orrat sem tudja megmutatni h hol van.Sztem vissza van maradva de nagyon.

2014. febr. 7. 09:43
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Ezt így nehéz megmondani. Nem minden gyerek fejlődik egy ütemben, nem mindenki tudja bizonyos korra azt, amit a többi, viszont bizonyos időre ők is utol szokták érni a többit. A fiam még 2 éves sem volt, mégis összetett mondatokban, tisztán és érthetően beszélt. De egyik rokonunk gyereke 2 évesen szinte semmit nem mondott, aztán 3 éves korra meg sem mondta volna senki, hogy mi volt 2 évesen, mert ugyanúgy beszélt, mint a fiam.

Amúgy mindig az számít és az a mérvadó, amit a gyerekorvos vagy a védőnő mond. Ha szerintük nincs semmi probléma, ez még belefér, akkor majd megtanul beszélni. Ha ők úgy látják, hogy gond van, akkor úgyis küldik a megfelelő helyre, hogy ez rendeződjön.

2014. febr. 7. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

A lányom két évesen egyáltalán nem beszélt csak a nemet mondta. Két és fél évesen mondta, hogy jajja jó mama alap szavakat. 3 évesen kezdett el mondatokban beszélni. A testészes dolog nézd ha esetleg a szülei máshogy foglalkoznak vele és nem nagyon mutogatták neki mert máshogy fejlesztették akkor előfordul hogy nem tudja. Nem tudom mikor kellene ezt tudmni mert a lányom már ilyen idősen mutogatta igaz mi ezzel nagyon sokat is játszottunk, hogy mutogattuk a testrészünket.

Én is azt mondom mint az első válaszoló, hogy elsősorban az számít amit az orvos mond. A védőnővel nekem nincs jó tapasztalatom így a gyerek orvos véleményére adom. Ha ő nem gondolja hogy el lenne maradva akkor nincs gond majd behozza. Nem egyformán fejlődnek a gyerekek.

2014. febr. 7. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Ez nem ilyen egyszerű! A hallásával például minden rendben? Emlékszem, amikor barátnőm keresztfia nem beszélt (2.5 évesen), akkor ez volt az első, amit vizsgáltak. Az jó kiindulás, hogy a gyermek érti a beszédet, kéréseket, utasításokat végrehajt, feladata szerint "használja" a hallását, amikor zenét hallgat és láthatóan élvezi azt. Az is pozitívum, hogy próbálja megértetni magát, hogy sajátságos "babanyelven" kommunikál a környezetével. Ezekkel a tényekkel kizárható jó néhány feltételezhető diagnózis, olyan is, amely a súlyosabbak közül való.
2014. febr. 7. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Koszonom az eddig valszokat mindenkinek.Nem is csak az a baj h nem beszel hanem az h nem is kommunikal.Csak butan nez es a szaja is tatva van mindig.Ha beszelsz hozza akkor is csak nez de nem is latszik rajta h barmit is ertene.Az en lanyom 2 honappal fiatalabb es ket nyelven mond nagyon sok szot es mondja h ehes h szomjas lehet vele kommunikalni.Megerti h hozd ide vidd oda stb.....

Az biztos h nem foglalkoznak vele a szulei mindig uton vannak es csavarognak.Szegeny kisfiu szinte a kocsi hatso ulesen toltotte a nap nagy reszet.Nekik nem tunt meg fel h a gyerek vissza lenne maradva csak azon csodalkoznak h az en lanyom mar mennyi mident tud.A hallasat ugy tudom h neztek es azzal nem volt gond.

2014. febr. 7. 10:10
 5/15 anonim ***** válasza:

Szerintem a státuszvizsgálatokon kiderült volna, ha baj van.


Én úgy gondolom, hogy azért nem beszél, mert elhanyagolják. Minek próbáljon kommunikálni, ha senkit nem érdekel? :(

2014. febr. 7. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Az 5-ös válaszolónak teljes mértékben igaza van, minden téren. A védőnő nyilván jelezte volna, ha gond van a kisfiúval. A szülők meg szégyelljék magukat! Milyen viszonyban vagy barátnőddel? Ha még belefér a kapcsolatotokba az ilyen szintű őszinteség, akkor ültesd le, és beszélgess el vele erről a helyzetről. Próbáld meg rávezetni, hogy foglalkozni kéne a gyermekével.
2014. febr. 7. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Sajnos mar kezd megromlani a viszony pont az miatt h en nem tudom ezt napi szinten nezni h 40 fokos lazzal viszi ki az utcara mert az neki milyen jo es amikor mondtam h nem hiszem h kinnt kellene vele orakig setalni annyit mondott h o nem gondolja h baja lesz neki attol.Sok olyan eset volt leesett az agyrol v a lepcsorol a feje kek zold volt tavaly egsz nyaron mert mindig beverte allitolag.Abszolut nem vigyaznak ra egy kicsit se.Ott hagyta a furdokadba mikor furdott o meg elment fozni....na nalam ezek a dolgok kiverik a biztositekot uh mar nem keresem oket annyira.Nem Mo-on elunk es nem is tudom h otthon mennyire nezik meg a gyereket.Itt volt fel eves korba egy vizsgalat
2014. febr. 7. 11:12
 8/15 A kérdező kommentje:
.....volt egy egy evesen meg 18 hosan.En amikor kerdeztem a b.nomet h minden rendben volt e igazabol nem is valaszolt uh nem tudom h mondak e nekik ott valamit.
2014. febr. 7. 11:13
 9/15 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy kéne fejlesztésre hordania, vagy gyógytornára, stb. Csak túl önző ahhoz, hogy elvigye, vagy szégyellné, ha kiderülne, hogy valami nem teljesen átlagos szegény Kisfiúval :(


Hát mindjárt sírok basszus :'(

2014. febr. 7. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Hát a szívem szakad meg ilyenkor amikor hasonlót olvasok. Szörnyű,hogy mik vannak. Ha nem foglalkoznak vele nem fog olyan ütembe fejlődni.
2014. febr. 7. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!