Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Normális, hogy egy 2 éves...

Normális, hogy egy 2 éves gyerek így viselkedik? Igaza van a páromnak?

Figyelt kérdés

Párom lánya hozzánk került, eddig az anyja "nevelte". Nem tud normálisan egyedül enni, pohárból inni, nem szobatiszta, éjszakánként általában felkel, nagyon akaratos és sokat hisztizik (pl ha nem engedjük felmászni az asztalra), nem lehet vele normálisan sétálni, nagyon szófogadatlan, nem engedi hogy fürdessük vagy megmossuk a haját stb.


Párom szerint ez normális ebben a korban, szerintem viszont nagyon nem. Már minden nap összeveszünk a gyerek miatt, nagyon félek hogy rámegy a kapcsolatunk :-(


Ti mit gondoltok?


2013. dec. 29. 17:41
1 2 3 4 5
 1/46 anonim ***** válasza:
91%
2 évesen az én lányom is ilyen volt, a hisztit sok sok szeretgetéssel, tanítással, neveléssel elhagyta.
2013. dec. 29. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 anonim ***** válasza:
83%
Normális. Te nem láttál még gyereket?
2013. dec. 29. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/46 anonim ***** válasza:
94%
Én még nem láttam olyan két éves gyereket aki normálisan tudott enni, inni.... ráadásul dackorszakban lesz hamarosan. Mi lenne ha elkezdenéd szeretni és foglalkozni vele? Esetleg járjatok el gyerekpszichológushoz, hogy segítsen mert nagyon is nem normális az, ha egy ilyen pici gyereket otthagy az anyja... Fél a gyerek, ezt próbáld megérteni.
2013. dec. 29. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/46 anonim ***** válasza:
92%
azt gondolom hogy ez mind normális egy olyan két éves gyereknél akit ide-oda dobál az anyja meg az apja.gondolom nem véletlen lett nálatok elhelyezve....a normális evés-ivás nagyon hamar megtanulja a szobatisztaság hiány a ebben a korban nem tragédia.csak legyél hozzá kedves és megértő!sajnos ahogyan most hozzá állsz és ellenséges vagy vele ez csak rosszabb lesz
2013. dec. 29. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/46 anonim ***** válasza:
74%
Első vagyok. Miért vették el az anyjától? A kisgyerekek idegrendszerének fejlődése és érzelmi megalapozása 3 éves korban fejeződik be, tehát van még egy évetek hogy normális egészséges lelkületű kislányt neveljetek belőle (vagy maradjon az, nem tudjuk mi történt vele az első két évében az anyjánál). Próbáld szeretni Te is. Menni fog?
2013. dec. 29. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/46 anonim ***** válasza:
96%

Úgy gondolom ebben a korban nem reménytelen....

2 évestől még nem is lehet elvárni a teljes szobatisztaságot. Az én fiamnál 2,5 éves korában következett be. Nem tudom mit értesz normális étkezés és ivás alatt... Ha nem engedi hogy fürdessétek akkor hagyd egy kicsit rá... szóban irányítsd és dicsérd közben. Szerintem türelemmel és pozitív megerősítéssel sok mindent el lehet nála érni.

2013. dec. 29. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/46 anonim ***** válasza:
88%

2 évesen még nem kell szobatisztának lennie, ha eszik, még ki fog csurogni itt-ott az étel. A lányom 2éves, nem érett még meg a szobatisztaságra, éjszaka riad 2-3x, leeszi magát kicsit, utál hajat mosni. Most akkor én nem nevelem? A feleségem is mindent megtesz pedig. Sétálni sem szeret, stb. Akaratos, hisztis.

Ha ezen változtatni akarsz, akkor neveld te, és az apuka, aztán le lehet vonni a konzekvenciát messzemenően, vagy nem kezdesz olyannal, akinek gyereke van, ugyanis ha nem 2 évesen, lehet, 5 évesen kerül oda a kislány, de ez bármelyik kapcsolatra igaz, ahol az egyik félnek gyereke van. Az apa ragaszkodni fog a gyerekéhez, és hamarabb repülsz te, mint a gyerek. Persze, neked sem kell más gyerekét nevelni, ha ez neked sok, kalap-kabát.

34/F

2013. dec. 29. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/46 anonim válasza:
87%

Ami a legrosszabb hogy e miatt veszekedtek!

Lehet nem a legjobb viselkedés, de minden gyerek más, van aki jobb van aki rosszabb!

2013. dec. 29. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/46 anonim ***** válasza:
87%

"egyedül enni, pohárból inni, nem szobatiszta, éjszakánként általában felkel"


Ez nagyrészt ovis korokra tanulják meg, teljesen normális.

2013. dec. 29. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/46 anonim válasza:
100%
Tok normalis. De abban nem ertek egyet hogy mindent ra kell hagyni!En is ilyen voltam kicsinek, es legalabb 18 ev kellett, mire rajottem nem korulottem forog a vilag!.... A total elkenyesztetes csak ront a helyzeten, meg kell probalni kollektive hatni rá.
2013. dec. 29. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!