Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyire (nem) normális ez...

Mennyire (nem) normális ez egy nyolcéves kislányál?

Figyelt kérdés
Nyolcéves kislányom megtalálta a régi kazettáimat, és addig próbálkozott, amíg be nem indította. Imádja, egész nap az szól. Az A-hát rá hagytam, ha tetszik neki, hát hallgassa. Az amúgy is a feleségemé. Az INXS is még belefér. De a Nirvana, Sex Pistols, Depeche Mode... szúrja a szemem. Nyolcéves gyereknél mégsincs rendben az, hogy azt énekli, hogy I am the anarchy... A szöveget érti, elég jól beszél angolul (Disney Channel, ugye). Vagy ez normális? Szerintem még kicsike ehhez. És ha az anyja meghallja...

2013. júl. 14. 15:30
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem csak ilyen a zenei ízlése. Én ebből nem csinálnék problémát, csak ha kifejezetten trágár a szöveg.
2013. júl. 14. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Hát van ami az...
2013. júl. 14. 15:36
 3/16 A kérdező kommentje:
Mondjuk azt se díjazná anyuka, ha meghallaná, hogy a gyerek azt énekli, hogy "fuck it, call him Rita if you want" (Manic Street Preachers, ez egy válogatáson van rajta)
2013. júl. 14. 15:38
 4/16 anonim ***** válasza:
Rakd el a kritikus kazettákat, amint a szöveg nem neki való.
2013. júl. 14. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Elraktam, de hisztizik, hogy az neki kell, mert azt akarja hallgatni. Most akkor mit csináljak vele? :/
2013. júl. 14. 15:50
 6/16 anonim ***** válasza:
87%
Te vagy a felnőtt, vagy ő?
2013. júl. 14. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem az a nem normális, hogy neki tetszik, hanem hogy ha nem akarjátok, hogy ezt hallgassa, minek hagyjátok elöl? Gondolom, cigaretta, ital, vagy felnőtt filmek sincsenek számára elérhető helyen.
2013. júl. 14. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Egy kartonban volt a zárt teraszon. Nem gondoltam volna, hogy pont a KAZETTÁT találja meg!!!
2013. júl. 14. 21:28
 9/16 anonim ***** válasza:

Mond el neki, h nem véletlen volt elzárva. Az anya-apa tulajdona, és hogy mert engedély nélkül hozzányúlni! Mi az,h még ő sipítozik, h kell neki?? Legyél határozott, mondd el ezt neki, és zárd el a kazikat. Esetleg kompromisszum: bizonyos kazikat engedj neki.


Amúgy a keményrock-kal, metállal sincs baj, még csecsemőkoban sem. Egyes vizsgálatok szerint pl a doom-metal és a noise, drone zenék zúgós-búgós mivolta kifejezetten az anyaméhbeli hangokra emlékeztet mindenkit.

Így hát áttételesen sok más metál ág hangzása is emlékezteti erre tudat alatt az embert, gyermeket. (De az is igaz, hogy köztes tudati okokból egyeseket irritál a metál zene, ennek sok oka lehet.)


Én pl emlékszem, 3-4 éves koromban már hallgatott a bátyám, a fülem halaltára, Led Zeppelint, ami ugyebár többnyire keményrock. Semi bajom nem lett tőle, inkább unalmasnak találtam a 20 perces pszichedelikus számaikat, amikor lassan pengették a basszusgitárt, és néha belevisított a Plant. :)) De a gyorsabb számok egész jónak tűntek nekem már kisovisként is. Bár csak 13 évesen szerettem bele a Zeppelin zenéjébe.

2013. júl. 15. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Ja, és a Zeppelinben is elhangzanak szexualitásra utaló szavak, bár burkoltan (push it, suck it, rollin', got you babe, satöbbi). Igaz, semmit nem tudtam angolul, 10 éves korom alatt.
2013. júl. 15. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!