Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit csináljak, hogy engedje...

Mit csináljak, hogy engedje az orrszívó porszívót használni? Már félek, hogy lelkibeteg lesz e miatt?

Figyelt kérdés
21 hónapos.Sajnos megvan fázva,már 1 hete szívom az orrát,de még mindig nagyon nagy mennyiségeket leszívok szegénykémnek,szóval muszáj. már ha látja,hogy veszem elő,elkezd remegni,mondja,hogy nem nem és sír. :((((( magamhoz ölelem és lekell fognom mindenét,Ő meg üvölt közbe. :(( már én is sírok annyira sajnálom! Utána meg kb 5 percig ölelnem kell annyira megviseli. mit csináljak?
2014. febr. 8. 12:45
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
nem tudom kisfiú - kislány? esetleg előtte játékosan kiszívni a babája-plüssállata orrát is... (esetleg nevetve a sajátodat is megszívathatod :) ) mindenesetre ha sír is , ne hagyd abba, nehogy az arc- homloküregére, fülére menjen... hidd el semmilyen lelki sérelme nem lesz miatta.. lányomat is le kellett fogni.. 14 éves lesz... semmi gondja nincs :)
2014. febr. 8. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:

Szia!

Nálunk is pont ez megy most.14 hónapos.1 hete náthás.

Szívom az orrát minden nap.Mikor már meglátja a porszívót,szalad el,és közbe ordít.

Drasztikus vagyok ilyen téren,mert az ő érdeke is hogy kiszívjam az orrát,és ne legyen nagyobb baj.

Nem lesz lelki beteg,nyugi.

Ez ilyen.Nem hinném,hogy tudsz bármit is tenné,amivel megszeretné. :(

2014. febr. 8. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Tudom,hogy muszáj,nehogy szövődmény legyen belőle,szívom is lelkiismeretesen,csak borzalmas érzés. már arra is gondoltam,hogy megfog utálni. :( mondjuk amikor kikapcsolom rögtön ölelget meg puszilgat.
2014. febr. 8. 12:51
 4/20 anonim ***** válasza:

Ilyenkor a legjobb, amit tehetsz, hogy kiszívod, akár akarod, akár nem. Lelki beteg semmiképpen nem lesz tőle, sőt, lehet hogy egy ideig nem fogja szeretni, aztán meg majd magának szívja. Nálunk is ez volt. Egy ideig tűrte, aztán ordított, elszaladt, úgy kellett lefogni, most meg már elmúlt 3 éves, ő hozza a porszívót és ő nyomja meg a gombot. De még így is van, hogy nem akarja, de akkor is kiszívom.

Amúgy sokkal többet ártasz vele, ha nem szívod ki, mivel nagyobb eséllyel lesz neki arcüreg vagy homloküreg gyulladása. Így meg sír 2-3 percet, aztán abbahagyja és megy tovább a dolgára.

Rossz ilyenkor, persze, mert szinte úgy erőszakolod rá a gyerekedre a dolgokat, de nyilván vérvételre sem szívesen viszi az ember a gyerekét, az meg még rosszabb, mégis az egészsége érdekében néha olyan dolgokon is át kell esniük, amit nem szeretnek, nem kellemes, vagy éppen fájdalmas.

2014. febr. 8. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
12%

Amit sosem értettem, hogy ez a gyerekkínzás miért divat újabban Magyarországon.

Nekem négy gyerekem nött fel (meg az egész korosztályuk) porszívózás nélkül, és nem voltak többet betegek, mint a mai gyerekek, söt éppen ellenkezöleg.

Idöközben külföldön élek, és a hat unokám közül egyiket sem porszívózzák, söt itt ilyen nem is szabad tenni, teljesen ismeretlen ez a fajta "kezelés". Egyszer rákérdeztem a gégészeten (itt), és az orvos elmondta, hogy et a fajta orrszívás csak tönkreteszi a nyálkahártyákat és tartósan megbetegíti a gyereket.


A kérdezö helyében nem porszívóznék, márcsak azért sem, mert a gyereknek a lelkivilágát is tönkreteszi azzal, hogy eröszakkal lefogja, és a rengeteg sírás miatt használni sem fog.

2014. febr. 8. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:

Az én lányom 22 hónapos, 1,5 hete szívom én is az orrát, mert annyira tele van a sűrű váladékkal, hogy muszáj. Mi is szenvedünk vele, de muszáj. Ettől se megutálni nem fog, sem lelkibeteg nem lesz.

Én nagyon régen úgy szívom neki, hogy lefektetem és a fejéhez ülök, feje a lábaim között, a kezeit kinyújtja oldalra a lábaim alá (csinálja már maga, amikor hozom a porszívót és leülök, szóval nem viseli meg ez sem :D ), így nem kell a lefogással bajlódni, mert az rosszabb, amikor még azon is szenvedni kell, így szabad mindkét kezem.

Az viszont csak ront a helyzeten, ha te is pityeregsz, ha látja rajtad a bizonytalanságot, akkor nyilván ő sem lesz nyugodt! Alap dolog, ha valamit muszáj, akkor neked nyugodtnak kell maradnod!!! Meggyőzni még nem tudod, hogy ez az ő érdeke, de a légkört "javítod" vele, és ez is nagyon fontos! Én pl amikor csak nyávog, akkor nevetve mondok neki valamit, és van, hogy ő is elkezd nevetni. Vagy volt olyan, hogy elkezdett rugkapálni a lábával, és rájött, hogy eléri vele fejem, akkor végigkacarászta, és megpróbált lábbal piszkálni, szóval nem viseli meg őket annyira, mint amennyire tűnik, nem lesz semmi baja tőle!

(Mi is próbáltuk a szívjuk le a baba orrát dolgot, de csak kisebb megfázáskor használ, amikor csak éppen kicsit szívni kell belőle, és nem ilyen hosszú időn keresztül, mert ilyenkor már nagyon unják a banánt!)

2014. febr. 8. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
68%

Kedves 5-ös!

Vannak gyerekek, akiken erős és vannak gyerekek, akiknek kevésbé erős az immunrendszerük. Csupán ehhez van köze annak, hogy valaki sűrűn vagy kevésbé sűrűn beteg, nem a porszívózáshoz.

És vannak gyerekek, akik hajlamosabbak hurutos légúti megbetegedésekre és vannak gyerekek, akik nem.

És ha olyan gyerek, hogy gyengébb az immunrendszere és ezáltal betegebb és pont a hurutos légúti megbetegedések gyakoriak nála, akkor hidd el, hogy igen is szükség van a porszívózásra! Mert aki nem porszívózza, annak a gyereke tudod hogy jár? Elmesélem. Hosszan tartó antibiotikum kúrával az orvosnál elhúzódó és fájdalmas arcüreg vagy homloküreg gyulladással. Jobb esetben a gyerekorvos kezeli, rosszabb esetben kórházban kezelik. Illetve egyik veszélye még pl. a savós középfülgyulladás. Az sem egy kellemes a gyerekek számára hidd el!

És ha engem kérdezel semmivel sem rosszabb az, hogy valaki ezeket megelőzi, így porszívózza a gyerek orrát, minthogy állandóan hurcibássza az orvoshoz, kiteszi pl. fülszúrásnak, orrszúrásnak vagy kórházi kezelésnek a gyerekét. És akkor nem csak lelkiekben, hanem testiekben is fájdalmas lesz a gyerekeknek.

Nekem szúrták az orromat annak idején, amikor is még nem volt lehetőség vagy divat az orrporszívózás és voltam otthon nem egyszer különféle gyulladásokkal, amiatt, amiket fentebb leírtam. Viszont a fiamnak 3 éves múlt, még egyszer nem volt ilyen komoly gyulladásos betegsége, pláne nem ez miatt kórházi kezelése! És nem azért, mert nem sűrűn beteg vagy nem hurutos, hanem azért, mert porszívózással mindezt megelőzöm!

És a porszívózás miatti nyálkahártya problémákat is meg lehet előzni és kezelni bizonyos készítményekkel. Amúgy egy szimpla náthától is kiszárad és megduzzad az orrnyálkahártya, szóval erről ennyit.

Úgyhogy előbb tájékozódj a dolgok miértjéről és az, hogy te hogyan csinálod, vagy külföldön hogyan csinálják, az senkit nem érdekel, nálunk így van, ezt szokták és egyesek pedig így szokták. Porszívózással!

2014. febr. 8. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Köszi,kicsit megnyugtattatok. Attól nem lehet szövődmény ugye,hogy sokat leszívok neki,de amikor befejeztem még hallom,hogy van neki benne(de gondolom már nem olyan sok). De akkor már erővel sem bírom,meg Ő sem bírja.
2014. febr. 8. 13:15
 9/20 anonim ***** válasza:
Én már 3 hete szívom a fiam orrát, folyton visszanáthásodik... Néha napokig ordít, sír, de csak amíg porszívózom, utána semmi baja, és még levegőt is kap. Néha pedig pár napig megengedi, max jajgat kicsit. Engedd meg neki hogy kiszívja a te orrodat! Mi is felváltva csináljuk, sokszor szívja ő az enyémet, jókat röhög közben, és könnyebben veszi ha ugyanezt csinálom vele. Ne hagyd abba csak azért mert sír, nem fáj nekik, csak picit kellemetlen, de nagy gondot tud okozni ha nem szívod ki a cuccot, még a füle is begyulladhat. Na az tényleg fáj.
2014. febr. 8. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
67%

Hát te is meg a guereked is büszke lehet magára kedves 5 ös!

Nem elég hogy tájékozatlanok vagytok de még el is hiszitek amit gondoltok! Pont az a kínzás a gyereknek ha nem porszívozod ki!egyrészt mert nem kap levegőt,nem tud aludni,nem tud enni stb. Másrészt ott tárolodik a takony a kis orrába ami majd szépen lassan terjed mindenhová az arcán ha nem távolítod el. Aztán akkor majd lehet kínzás amikor ezt azt fel szúrnak az anya hibájából! Nem tudom amugy te milyen korban élsz de pl én a lányom orrát azzal az orrszívoval szívom amit anyukám nálam használt. Szóval ez már 25-30 éve "divat" minimum. Tudod már akkor rájöttek itt nálunk hogy ez milyen fontos,de ha nektek nem sikerült az a ti bajotok,illetve a gyerekeké. Ne adja hogy egyszer elkapjon valami olyat amit szívással meg lehetet volna előzni. Akkor majd elgondolkoztok meg az orvos is! Hogy mi is a jobb? Ja mellesleg tudod a magyar orvosok világszerte elismertek....

2014. febr. 8. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!