Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit csináljak, hogy engedje...

Mit csináljak, hogy engedje az orrszívó porszívót használni? Már félek, hogy lelkibeteg lesz e miatt?

Figyelt kérdés
21 hónapos.Sajnos megvan fázva,már 1 hete szívom az orrát,de még mindig nagyon nagy mennyiségeket leszívok szegénykémnek,szóval muszáj. már ha látja,hogy veszem elő,elkezd remegni,mondja,hogy nem nem és sír. :((((( magamhoz ölelem és lekell fognom mindenét,Ő meg üvölt közbe. :(( már én is sírok annyira sajnálom! Utána meg kb 5 percig ölelnem kell annyira megviseli. mit csináljak?
2014. febr. 8. 12:45
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Itt Daniaban nem nagyon fujnak orrot az emberek, szigopnak es visszaszivjak, majd felhorgik es kikopik. Hat ennel gusztustalanabb nincs. A ferjem isen szoktattam ra az orrfujasra, meg mindig nem tokeletes, akarok venni neki is egy orrszivot, alig kap levegot szegeny.
2014. febr. 8. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

Soha nem porszívóztam a gyerekek orrát!!! Nem tudom elképzelni, hogy mindig húzzam magam után a porszívót. Kezdettől fogva ilyen orszívót használok.Tökéletesen kiszív, halk, zenél. A gyerekek maguk szokták kérni hogy szívjam ki az orrukat.


2,5 éves ikrek anyukája


[link]

2014. febr. 8. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
Ez egy ördögi kör. Minél többször le van fogva, annál jobban fog üvölteni és annál jobban nem akarja majd. Mi is játékosan csináltuk ( pont úgy, ahogy az 1. válaszoló írta és akkor már nem volt akkora tiltakozás) addig, amíg meg nem értette, hogy miért fontos, hogy leszívjuk az orrát. Onnantól kezdve már ő kérte. Semmi köze az üvöltésnek ahhoz, hogy mivel szívják az orrát. Az elektromos orrszívásnál is ugyan úgy sír a gyerek, ha lefogják. Az pedig már más kérdés, hogy az eletromos orrszívok semmit sem érnek, pláne nem a pár ezer forintos , alsókategóriás vackok.
2014. febr. 8. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
75%

Na 12-es,amit belinkeltél,az egy rakás szar!!

Szó szerint.Nekünk is van/volt.Semmit sem ér.

Csak pénzkidobás.

Ugyhogy azt ne ajánlgasd,mert az mindent csinál,csak szívni nem szív.Vagyis lehet, hogy te azt hiszed jól dolgozik,de ha utána még kiszívnád a gyereknek orrszi-porszival az orrát rájönnél,hogy rengeteg váladék maradt még benne,mert olyan gyenge hogy a orrüreg hátsó részéből semmit sem szív ki.És ezután jön az arcüreg,és homloküreg gyulladás,vagy a fültőmirigy gyulladás.

2014. febr. 8. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
65%

2 éves lányom most decemberben volt náthás... sok dologban engedékeny vagyok de ebből nem, soha. Következetes vagyok. Egyedül lefogom finoman és kiszívom az orrát, akármennyire is sír.... Nálunk nem vált be, h pl az egész család előtte végig kiporszívózta az orrát :) mutatva, h ez nem rossz... nem fáj... mire megszokná valamennyire, addigra hála az égnek meggyógyul és a következő náthakor megint egy mumusnak számít a szívás. A porszívózás után lányom mindig odabújik hozzám, igy vagyunk pár percig... megnyugszik... Az orrszivás kell, egy szükséges rossz. De ha most nem hát majd később lesz hálás neked, h nem kapott arcüreg v fülgyulladást!!


5-ös válaszoló.. akkora tulok vagy, h már fáj...jaj, inkább ne irtál volna ekkora marhaságot... szörnyű..

2014. febr. 8. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
0%

Az 5 vagyok még egyszer!!!

Ahogy látom, a legtöbben nem képesen szöveget értelmeni!!!



A gyerekeim és a korosztályuk idejében ismeretlen volt a porszívózás. A gyerekek közt jóformán nem volt olyan, akinek arcüreggyulladása lett volna (pontosan EGY gyerekröl hallottam a gyerekeim elsö 20 évében).

Ezek szerint KÉT lehetöség van: VAGY akkoriban MINDEN gyereknek erösebb immunrendszere volt, mint ma, VAGY az akkori gyerekek nem tudtak valamiért arcüreggyulladást kapni.


Az unokáim közt egyetlen egy sincs, akinek évente egyszernél több esetben náthája, és sem az iskolában, sem az óvodában nem sincs (és nem is volt eddig) arcüreggyullasásos gyerek. Ezek szerint az itteni gyerekeknek is mindnek erös az immunrendszere, a magyaroké meg gyenge?!?!?!


Az itteni orvosok véleménye - és ez NEM EGY orvosé, hanem a hivatalos egészségügyi álláspont -, hogy a gyerek orrát erösen kiszivatni nem szabad, mert AZ ingerli annyira a nyálkahártyákat, hogy ETTÖL lesz hajlamos az arcüreggyulladásra.


Az itteni orvosok semmivel sem rosszabbak, mint a magyar orvosok, söt ellenkezöleg.

(Azt meg, hogy világhírüek lennének, eddig kizárólag Magyarországon hallottam csak)


Szóval, szerintem nem ártana, ha néhányan nem fröcsögnének, hanem megpróbálnának gondolkodni azon, hogy ami Európa legtöbb országában érvényes (mert a legtöbb beteges gyerek éppen Magyarországon van), az miért van másként a magyaroknál.

2014. febr. 8. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
57%

"pontosan EGY gyerekröl hallottam a gyerekeim elsö 20 évében"

Na, megint egy okosság. Honnan a fenéből tudtad te azt annak idején, hogy a 100 gyerekből, akik annak idején óvodások voltak, vagy a több százból, akik iskolásak voltak, éppen milyen betegség miatt maradtak otthon? Vagy honnan tudtad azt, hogy országos szinten hány gyereknek volt a régi világban is arcüreg vagy homloküreg gyulladása?

Én sok embert ismerek és ugye ahogy férjhez mentem, azáltal a család is bővült és ahogy beszélgetünk, feljött már témaként, hogy rengetegen estek át fiatal korukban orrfelszúráson vagy fülszúráson, míg a mai, orrszívós korszakban nagyon-nagyon ritkán fordul elő olyan, pedig a családunkban is sok gyerek van, hogy valaki odáig kerüljön. Na, ez vajon miért van? Mert ma már lehet tenni a megelőzésért pont az orrszívással!

És nem mond, hogy régen nem voltak betegesek a gyerekek! Én magam is az voltam, a fél óvodát otthon töltöttem és rajtam kívül kb. még a fél csoport, mint ahogyan most is az oviban.

És amiről kedves külföldön élő válaszoló, fogalmad sincs, hogy a régi világban, régen Magyarországon nem olyan rendszer volt, mint most. Régen ha a gyerek beteg volt, a szülő orvoshoz vitte egyből és ha muszáj volt, otthon tudott vele maradni, mivel régen voltak normális munkahelyek, ahol megtehették az emberek, hogy otthon legyenek a beteg gyerekkel és nem fenyegetőztek a munkáltatók, hogy kirúgják pont azért, mert a szülő sokat van táppénzen. És ennek az lett a következménye, hogy ma már a legtöbb szülő, csak végszükség esetében viszi orvoshoz a gyerekét és míg csak taknya-nyála egybefolyik, de nem lázas, vagy nem esik úgy ágynak, addig a gyerekek oviba járnak és fertőzik a többi gyereket.

Szóval még egyszer mondom, hogy mielőtt TE nekiállsz fröcsögni, előbb tájékozódj!!!

2014. febr. 8. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
5 ös továbbra is a saját ostobaságod hajtogatod. Azért lesz a gyereknek arcüreg gyulladása mert kiszívod a taknyot és nem azért mert benne hagyod terjedni???hiába emeled ki a szavakat attól még baramság!! Hogy lehet ennyi eszed? És felmérést végeztél a te idődben talán hogy ki miért volt beteg? Amugy mi a te időd mert mint írtam anyukám is szívta az orrom sőt még a nagyim is ismerte aki mellesleg 80 éves.....
2014. febr. 8. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Én 1980-ban születtem, már akkor is volt orrszívó, nem tudom, az ötös milyen korszakban élt.
2014. febr. 8. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Sajnos tanácsot nem tudok adni, mert a lányom is ugyanezt csinálja. Ő mondjuk nem lelki beteg utána, de én érzem magam rosszul, mikor úgy le kell fognom kézzel lábbal, hogy meg sem moccan, de a fejét csak tudja ide-oda forgatni, mert azt egy kézzel nem tudom megtartani... így mindig attól félek, hogy megsértem az orrát belül a műannyaggal, mert annyira hisztizik és forgatja a fejét, hogy ne csináljam. De a lányomnál ez hiszti, és már vigyorogva menekül, mikor hozom a porszívót. Sőt volt már, hogy nem kellett lefognom, az ölemben is ki tudtuk szívni (kétszer). Szóval annyira nem fájhat neki, csak nem akarja... és akarnokoknál a nem akarás az sírást jelent :)

A fiammal semmi gond nem volt e téren, nála voltak időszakok, mikor sírt, aztán nem sírt, aztán megint sírt, aztán ő szívta... de őt sosem kellett így lefogni.


Off: a vitával kapcsolatban: valószínűleg az 5-ös válaszoló Svédországban él, hogy ott nincs ilyen jellegű betegség, ezért nem is kell orrot szívni a gyerekeknek. De ilyen sz.r levegőjű országban, mint Mo, a panellakások többségében sajnos rengeteg a felső légúti megbetegedés, asztma. Én csak azt hallom mindenhonnan, hogy a mi korosztályunknál milyen gyakoriak voltak a fülfájások fűlszúrások. Köztük a páromat is állandóan a fülével vitte anyósom dokihoz, aki mai napig utálja ezt az orsziporszis divatot, mert szerinte a gyerekek hamar tudnak orrot fújni... persze. Egy csecsemőnek magyarázzuk már el, hogy fújja ki az orrát.... Addig tartott ez a nézete, amíg egy fiatal orvospalánta, közeli rokon felvilágosította (szintén két gyerkőccel), hogy milyen fontos az orr szívása amit csak a porszívóssal érünk el. Azóta anyósom is tudja szívni a gyerekek (még csak a fiam) orrát.

Mellesleg a lányom tényleg nagyon hamar, magától elkezdte fújni az orrát, már talán 1 évesen, csak lestünk nagyokat, de ez az orrfúlyás még közelében nincs annak, aminek ki kéne jönni ilyenkor. Még a 4 évesem sem tudja úgy kifújni, ha kell. Sőt, azt mondom, hogy én is csak az orrműtétem után, huszonx évesen tanultam meg, hogy lehet fenntről is fújni, teljesen mélyről, nemcsak azt ami elöl van az orrunkban. Na mindegy is, ennek ellenére azért azt én sem tartom jónak, ha valaki minden nap szívja a gyerek orrát, ha kell ha nem. De a kérdésben nem erről volt szó.

2014. febr. 8. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!