Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ilyen esetben kaphat újra...

Ilyen esetben kaphat újra pelenkát éjszakára? Nem zavarja össze? Vagy inkább ne?

Figyelt kérdés

Már éjszakára sem visel pelenkát a 3,5 éves gyerekem. De bizony azért vannak balesetek. Mondjuk hetente egyszer. De ez megjósolhatatlan, mert volt, hogy nem volt, és volt, hogy kétszer is bepisilt.


Most egy olyan körutazásra megyünk, a 4 éjszakát 4 különböző helyen töltjük majd. Nem tudok mit tenni, ha bepisil. Nem fogok tudni annyi plussz lepedőt vinni, illetve nem fogok tudni mosni se. Ha alá is teszek egy vízhatlan betétet, nem fogom tudni megszárítani a következő éjszakáig.


Vagy mégis aludjon csak pelenka nélkül, és majd legfeljebb mindenhol hátrahagyjuk az összepisilt ágynemüt, meg gyűjtjük a pisis holmikat?


Most úgy gondolom visszaesést okozna, úgyhogy nem kell a pelenka, de kiváncsi vagyok, hogy Ti mit tennétek a helyemben. Végülis van három betétünk, meg majd viszek négy alvóruhát.


Köszi!



2014. febr. 10. 14:51
 1/8 anonim ***** válasza:
32%
Szerintem meg is válaszoltad. Hagyd hátra nyugodtan a koszos lepedőt, ki fogják mosni.
2014. febr. 10. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
23%

A pisis ruhákat szárítsd meg amennyire lehetőség van rá, és gyűjtsd egy külön zárható szatyorban, táskában.... az ágyneműt mindenhol lecserélik a szállodákban/panziókban, legalábbis illene nekik, ergo ha pisis ha nem, lehúzzák. Le is ehetnétek véletlen, leöntheted teával ... balesetek vannak.

Én nem adnék már rá pelust, mert szerintem összezavarja.


Ne törődj azzal, hogy mi marad hátra, persze kellemetlen, de egy kicsi gyerekről van szó. Elképesztő maszatot hagynak felnőtt emberek maguk után, szerintem ez semmi.

2014. febr. 10. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm Nektek!


Egyetértek, nem adom vissza a pelenkát. Én már nem is akartam több pelenkát venni neki, hát nem is fogok!

2014. febr. 10. 15:14
 4/8 anonim ***** válasza:
patikaban kaphato egyszer hasznalhato alatet, betegek ala szoktak tenni, de nekem az van az ágyában, a matracot megvedi. Esetleg ilyet vigyel, es ha lepisilja, csak kidobod, nem kell cipelgetni. Lehet darabra is venni, vagy drogeriaban kisebb csomagolasu. [link] Esetleg en meg szoktam ejfel korul pisiltatni, igy kibirja az ejszakat.
2014. febr. 10. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Fürdőszoba lesz a szobához? Akkor tudsz mosni. Nagyjából érdemes kilötykölni, mert eszméletlen büdös lesz. Nem kell patyolatra, csak kilötykölöd. Kicsavarod, amennyire tudod, kád fölé próbálod valahogy lógatni, hogy kádba csöpögjön. Reggelre legalább ki kell, hogy csöpögjön. Ha van fűtőtest, fűtés, aztán rá lehet rakni a fűtőtestre. Ha be tudsz szerezni vízhatlan lepedőt, terítsd alá. Ha nem, akkor valami kevésbé zörgős zsákot szerezz be. Azt a lepedő alá teszed, így legalább a matracot megvéded. Én nem hagynám sehol sem a pisis lepedőt, pláne próbálnám megakadályozni, hogy a matrac ne legyen olyan. Mit szólnál hozzá, ha valaki előtted összepisilná a matracot, te meg szagoljad.

Interneten láttam már vízhatlan bugyikat, elég pelenkás hatása van, az igaz.

2014. febr. 11. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Kösz annak aki lepontozott, nevetséges.
2014. febr. 12. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Mondjuk azért elég gáz igy gondolkozni, mint a válaszadók egy része, hogy nem gond, ha pisis az ágy egy szállodában. Oké, hogy a lepedőt mossák, de ha összepisili az ágyat, akkor a matrac is olyan lesz nem??? Mindenképp vinnék alá eldobható alátétet! Az a pelenkázó alátét, aminek az egyik oldala nejlon! Ha a lepedő alá teszed, akkor ha be is pisil, az elszivja, a matrtac nem lesz pisisi. Akrá 2 db-ot is tehetsz egymás mellé, hogy ha arrébb fekszik, akkor is alatta legyen. Nálunk itthon is ez volt a lepedő alatt, amig nem volt gumis lepedőm, mert csak nem fogja hetente összepisilni a matracot.

Otthon mit használsz az ágyában?

2014. febr. 13. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Hadd védjem meg a korábbi válaszadókat, és magamat is az utolsó kritikájával szemben.


Nyitott kapukat döngetsz. Eleve azt írtam, hogy viszek vízhatlan betétet, amiből három is van. Szerintem senki sem írta, hogy nem baj, ha pisis lesz a matrac! Végig a pizsamáról és a lepedőről volt szó. Az is bőven elég nagy gond egy utazás során, mert ezt a büdös és súlyos szennyest kell tovább cipelni magunkkal. Ezért tettem fel a kérdést.

A lepedőt meg nyilván kimossák, ez vitán felül áll.


De örömmel jelentem, hogy túl vagyunk az utazáson, és nagyon ügyes volt, egyszer sem volt baleset, sem éjjel, sem nappal! És mind a négy éjszakát teljesen végig aludta, nem is ébredt fel. Olyan volt, hogy átmászott hozzánk, ahol ugye nem volt védő, csak az ő helyén, akkor izgultam egy picit, de szerencsére nem volt baj.


Én senkit nem pontoztam le.

2014. febr. 17. 22:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!