Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit csinálnátok a helyemben?

Mit csinálnátok a helyemben?

Figyelt kérdés

A kislányom 5 éves , nem szeret az anyósomhoz menni.

Arra panaszkodik, hogy nem foglalkozik vele, és csak leülteti a tv elé. Amikor odamegy hozzá hogy játszanak akkor visszaküldi.

Ehhez a kislányom nincs hozzászokva mert nagyon ritkán néz mesét.

Én szívem szerint nem vinném át többet, csak ha valami közös családi program van, megbeszélni vele semmit nem lehet.

Szerintetek mit csináljak ? Próbáljam el -el hanyagolni ?



2014. febr. 10. 15:51
 1/3 piroska és a farkas ***** válasza:
Dehogy próbáld elhanyagolni! Nekem ugyan még nincs ebben tapasztalatom, de pedagógus vagyok. Ez több oldalú dolog egyébként, mert egyrészről azt gondolná az ember, hogy egy ngymama örül, ha vele van az unokája, és alig várja, h minimum 30 kakaóspalacsintát kisüssenek együtt... Ugyanakkor az is lehet, h a kislány igényelne több figyelmet, úgy értem, én is voltam úgy a nagyszüleimnél ano, hogy konkrétan nem kellett velem " foglalkozni", mert kaptam kifestőt, szineztőt, satöbbit, jól elvoltam. Tehát egyrészt ha a nagymama vágyik arra, hogy érzelmileg kötődjön hozzá az unokája, akkor igenis csinálniuk kellene nagyis dolgokat, ha ott van a kislány, az " üres" időben pedig valóban elfoglalhatná magát a kislány egyedül, de én nem a tv-t tartom erre a legjobb alternatívának.
2014. febr. 10. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Egyszerűen mond meg anyóspajtinak,hogy te nem szeretnéd,hogy végig a tv előtt üljön a lányod hisz nállatok ez nem szokás!Amikor viszed vigyetek magatokkal pár játékot,kifestőt,foglalkoztató füzetet,gyöngyöt stb és kérd meg mamát egy kicsit üljön már le a kislánnyal játszani!

Tényleg nem értem,egy 5 évessel már olyan jól ellehet lenni,ahogy az előző is írta pl palacsintát sütni!Az enyém is szombat délelött pont azt csinálta a mamával pedig ő 3,5 éves ja és fiú!

Ha nem változtat akkor nem nagyon eröltetném ezt az anyós dolgot!

2014. febr. 10. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
én hanyagolnám.
2014. febr. 11. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!