Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Melyik növényi tej a legjobb,...

Melyik növényi tej a legjobb, ami adható egy 2,5 éves kisgyereknek? (pl. mandulatej, kókusztej, zabtej, rizstej)

Figyelt kérdés
2014. febr. 17. 14:14
 1/8 anonim ***** válasza:
31%
Én egyiket sem adnám. A tej a tehénből (maximum kecskéből) jön. A növénynek nincs teje.
2014. febr. 17. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Micsoda elmés megállapítás, 1. válaszoló!


Kedves Kérdező: Egy 2 és fél évesnek már bármelyiket adhatod. Az én babám 11 hónapos, nem fogyaszthat tejtermékeket, mert tejfehérje-érzékeny. Viszont a növényi tejeket nagyon szereti. Már majdnem mindet kipróbálta (mandulatejet még nem mertem adni Neki, azt még nem is fogok egy ideig, hiszen a mandula apró magvas, allergizálhat). Rizstejet szokott reggelente inni, de evett már kókusztejből készített tejbegrízt is, a kalciummal dúsított zabtejet is adtam már süteményben, szóval nyugodtan mehet Nálatok már mindegyik, még a mandulatej is.

2014. febr. 17. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

A lányunk tejérzékeny, és mivel 14 hónapos korától nincsen tápszer, ami adható neki, ezért azóta kap növényi tejeket a gasztroeneterológusunk tanácsára.


Mindegyiket imádja, rizs-, zab-, mandula- és kókusztejet próbáltunk eddig, naponta minimum fél litert megiszik belőle (de néha többet) kb. 10 hónapja. Szereti, mi is szeretjük. (Mi egyébként egyebek helyett is ezeket használjuk: rizstejszínt, mandulatejszínt, szójajoghurtot, stb.). A férjem (orvos) szerint elégséges ezeknek az összetétele akár ilyen kisgyermek korban, a gasztrósunk is nagyon ajánlotta, szerintem nyugodtan próbálgassatok. És finomak! :) Én sütni is ezekkel szoktam.

2014. febr. 17. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nálunk a zabtej a kedvenc.


Szeretném kipróbálni itthon készítve is, láttam rá receptet, meg gép is van erre a célra (növényi "tej" készítő), csak elég drága. De ez off. Bocsi :)

2014. febr. 17. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Igazából bármelyik.

Kicsit mindegyiknek más az íze, így először érdemes végigkóstoltatni vele mindet, addig nem ajánlott bevásárolni belőle.

A kisebbik fiam 4 éves, tejallergiás, még sosem ivott állati tejet. Ő a rizs-, zab- és a szójatejet szereti, a mandula- és kókusztejet nem issza meg.

Pedig az utóbbi a legdrágább, ellenben a legkönnyebb otthon elkészíteni: [link]


Amúgy tejallergia miatt akarsz neki növényi tejet adni vagy "divatból"?

2014. febr. 17. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek, hasznos tanácsot adtatok! Igen, talán "divatból" adnám neki, de nem igazán tetszik ez a szó. A tehéntej se nekem, se a páromnak nem tesz jót és mostanában a gyerekünk emésztése sem az igazi, mióta már azt adjuk neki. Próbálok mindinkább áttérni az egészségesebb táplálkozásra és ebbe az állati eredetű tej meglátásom szerint nem feltétlenül tartozik bele. Igen, lehet azt mondani, hogy bezzeg régen csak tehéntejet ittunk és semmi bajunk nem volt, de ha már vissza akarunk menni a gyökerekhez, akkor ennyi adalékanyag és műanyag sem volt az ételünkben és a környezetünkben. Lehet ezzel vitatkozni, de szerintem minden anya saját felelősségére dönti el, hogy szerinte mivel teszi jobbá vagy mások szerint rosszabbá a gyermeke életét. Még egyszer köszönöm!
2014. febr. 17. 15:46
 7/8 anonim ***** válasza:

Szerintem az issza divatból a növényi tejeket, akinek nincs baja a tehéntejtől, csak azt olvasta róla, hogy káros.

Ha valakinek nem tesz jót (mármint közvetlenül), akkor az nem divatból mellőzi, hanem muszájból.

Egyébként meg nem a vita miatt kérdeztem, szimpla érdeklődés volt, a divat szót pedig idézőjelbe raktam :)


5-ös voltam

2014. febr. 17. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
5-ös válaszoló, eszem ágában sem volt megbántani és tulajdonképpen nem is esett rosszul a kérdésed. Igen, a "divatból" nem jó szó rá, de nem is nagyon tudnék én sem jobb szót most rá :-) Jár a pont! Szép estét Neked!
2014. febr. 17. 20:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!