Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Adjatok tanácsot légy szíves...

Adjatok tanácsot légy szíves a 2 évesemhez. Hogyan csináljam jobban?

Figyelt kérdés

Totál belefáradtam. Az egész napunk nem áll másból, mint egész napos fegyelmezésből, zsarolásból, fenyegetésből.

"Ha nem csinálod ezt-azt, akkor elrakom az autókat" "Ha ezt vagy azt csinálod, azonnal megyünk haza/lejössz a mászókáról/stb..."

Értem én, hogy dackorszak, meg határok feszegetése, de komolyan a szívem szakad meg (amikor épp nem a dühömet nyelem vissza), hogy tényleg egész nap ez megy.

Teljesen kifordult magából, dobál, semmiben nem fogad szót.

Most született a kistesó, persze ez is rátett egy óriási lapáttal, de akkor is...

ha pozitívan próbálom terelni "gyere ebédelünk, és utána nagyot tudunk autózni" tojik rám. Marad az "elrakom az autóidat, ha nem jössz ebédelni/kezet mosni" bármi...

Mindenért megy a hiszti: öltözés, pelenkázás, elindulás, megállás, akármi :(

Annyira elkeserítő, mert egy tök értelmes gyerek amúgy, fél éve összetett mondatokban beszél, szóval elméletben mindent meg lehetne vele beszélni, csak éppen zsigerből mindenre ellenkezik... :(



2014. febr. 18. 21:50
 1/8 lcs ***** válasza:
nekem 4 éves a lányom, de kb hasonló..olyan szinten makacs, hogy agyrém. öltözködés, nem mindegy mit vesz fel, képes egy órán keresztül öltözni stb, én meg 200x elmondom, hogy öltözz már fel, mert indulni kell, de mint aki süket, rám se bagózik. van egy ismerősöm, ő adott ötlet erre "gyerektípusra", azóta azzal próbálkozunk. ja, először is kérdés, hogy amit beígérsz neki büntit, azt meg is kapja, vagy csak mondod neki, hogy pl elrakod a játékot, de aztán nem rakod el? mert állítólag ez az első súlyos hiba amit el tudunk követni, hogy nem vagyunk következetesek. :) ja, szóval nálunk most büntiszék van, ahány éves annyi percet kell ott ülni. olyan helyen, ahol semmit nem ér el, nincs mivel lefoglalni magát. ha feláll, akkor kezdődik elölről a 4 perc. mondjuk nem tudom, hogy neked milyen a fiad, tart tőled, ha erélyesen rászólsz, vagyis ott maradna a széken, ha elmondod neki, hogy ez most büntetés, és mindig ide kell ülni, ha nem fogad szót? mert akkor úgy ez nem nagyon működik :(
2014. febr. 18. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Az autóelrakás már elég súlyos fenyegetés (mert nagy autóbolond), és igen volt már, hogy elraktam...nem egyszer. Akkor még segített is elrakni. Egész délelőtt autómentes nap, délutáni alvás után kapta vissza. Akkor egyenként minden autóról megkérdezte, hogy játszhatok vele?


Szóval sokszor úgy megy nálunk, ha nem csinál valamit, amit kéne (vagy olyat csinál, amit nem kéne) és hiába kérem nem fogad szót, hogy megkérdezem: "szeretnél még ma autózni?" erre a válasz igen, mire én "akkor csináld ezt/ne csináld azt"

Ez a baromi fárasztó, hogy csak így lehet bármit is elérni nála :(

2014. febr. 18. 22:11
 3/8 anonim ***** válasza:

Csak egy tipp: a gyereknek a "ha" annyit jelent, hogy "még egyszer meg lehet tenni", hiába használod tiltásként.



Ha kezet kell mosni, akkor ne fenyegesd, hanem fogd meg a kezét és vezesd a fürdöszobába - nem vitatkozni kell vele, hanem elvárni bizonyos dolgokat.

2014. febr. 18. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

A következetesség tényleg fontos, és hogy értse, miért kell: magyarázd el neki. És ne tiltásnak élje meg, hanem lehetőségnek, játéknak. És ne csak mondd, hanem csináld is: megyünk kezet mosni - és közben viszed, próbálj ki másféle szappant, folyékonyat vagy állatosat, tedd máshová a törölközőt, stb, tedd érdekessé a feladatokat. Egy pszichológus saját példája: azt mondta a gyerekének: a mi családunkban az a szabály, hogy...

A 4 perc büntiszék szerintem azért rossz, mert egy 4 éves még nem érzi az időt.

2014. febr. 19. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
40%
Jaj de nagyon egyutt erzek veled! En tavaly nyaron azt hittem, infarktust kapok egy szep nyari napon....olyan szinten idegelt. aztan szeptembertol oviba adtuk..akkor is volt egy ket huzasa de mar egyre kevesebb...jol megregulaztak vagy mittomen...igen en is rajottem, hogy mar nem konyorogtem fenyegetozni meg nem megy, ha megfogtam es vittem...persze nem tetszett de idovel megertette, hogy en vagyok az erosebb. az en fiam is hardcore nagyon eros akaratu, igazi skorpio. Mi bevezettuk a bunti szeket es volt olyan, hogy a ferjem kinjaban szo szerint odaszijazta...szoval volt itt horror, terror, minden. Manapsag ha pipa leul a szekre es bunteti sajat magat vagy mi...szeret rajta uldogelni, megnyugszik. en sokszor inkabb mar nem is vitatkoztam. Ha nem volt tur retkes evett ahogy evett, egyetlen dolgot nem toleraltam: az elszaladgalast az utcan. Porazra kerult. Mert az en gyerekem egy kengyelfuto gyalogkakukk!!! Gyors, eletveszelyes. Volt aki meg is jegyezte...de en ugy voltam vele, inkabb a poraz, minthogy egy auto elusse. Nagyvarosban lakunk, forgalmas utcaban...szoval lehet neha csak hagyni kellene...lehet meglepodik es magatol csinal majd dolgokat...csak addig kellene tulelni valahogy.
2014. febr. 19. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 lcs ***** válasza:
igen, azzal a résszel én is egyet értek, hogy max 2x szólok szépen, aztán megfogom a kezét, és gyerünk kezet mosni, vagy öltözni, vagy fürdeni stb. persze nem tetszik neki, duzzogás van, meg ellenkezés, de közben magyarázok neki, hogy ha nem mosol kezet, a bacilusok bekerültek a pocakodba, és beteg leszel stb. mondjuk így 4 évesen már kicsit könnyebb meggyőzni dolgokról, de ha éppen olyanja van, akkor nem nagyon hatja meg. a büntiszék nálunk működik, nem neki kell mérni az időt, hanem én szólok neki ha letelt, ő kérdezgeti közben, hogy letelt már...?:) de hát kinek mi válik be, ez sem szentírás :) hát a kistesó meg egy külön szakasz, nálunk is van 10 hónapos öcsi...
2014. febr. 19. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nálunk is dettó ez megy egész nap és már annyira belefáradtam. Én is megpróbálom, hogy nem vitatkozom, elkapom és tesszük, amit kell.
2014. febr. 19. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Hagyd.Öltözésnélbeszéld meg vele,hogy mit szeretne felvenni. Közösen döntsetek.

Pelenkázásnál mondd neki,ogy ha nem engedi most akkor nem veszed ki egész nap.Kinek lesz rosszab neki vagy neked?Hidd el kérni fogja,hogy kivedd.

Legyél türelmes,és kompromisszum képes ;)

2014. aug. 27. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!