Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » SOS! 4 éves kislányom lázas!...

SOS! 4 éves kislányom lázas! Hogy csináljam?

Figyelt kérdés
39,5 ről indult adtam neki 7,5 ml nurofent nem akarta levinni,muszály volt hűtőfürdőt csinálni,most egy óra múlva ment le. ha felmenne megint mennyi idő múlva lehet neki nurofen kúpot adni?Nme baj,hogy az is nurofen,meg a szirup is az volt?
2014. febr. 6. 16:57
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
A kúp hatásosabb mint a nurofen szirup szerintem, legalábbis ha lázas a lányom én kúpot használok. A szirupot csak ha minimális a láz, tehát ilyen 37-38közötti.
2014. febr. 6. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Első vagyok, kérdésedre válaszolva, szerintem 4óránként lehet lázcsillapitót adni. Jobbulást a kislányodnak!
2014. febr. 6. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

6 óránként adhatod, nem baj, hogy mind a kettőnek ugyanaz a hatóanyaga

4 évesnek egy nap 3x adhatsz egy nap alatt (3 kúp vagy 3x7,5 ml szirup)

ezek között ha szükséges, akkor hűtőfürdő vagy válts panadolra, de azt is csak 6 óránként lehet adni

2014. febr. 6. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!Ha jól értem a szirup,és a kúp között is el kell telni legalább 6 órának?
2014. febr. 6. 17:20
 5/13 anonim ***** válasza:

ha ugyanaz a hatóanyag, akkor én 6 óránként adnám (nekünk így mondták)

viszont ha váltod a hatóanyagokat, akkor 3 óránként mehet

2014. febr. 6. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Többféle hatóanyagú lázcsillapítót érdemes otthon tartani (ibuprofen, paracetamol és a noramidazopheni kúpot, ez utóbbi orvos írja fel).
2014. febr. 6. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
4 óránként mehet HA más a hatóanyag, 6 óránként HA ugyan az a hatóanyag. Érdemes kétfélét venni, mert jobban hat, gyorsabban megy le a láza. Hűtőfürdőt egészen addig lehet alkalmazni amíg le nem megy a láza. (annyi fokos vízbe teszed ahány fokos a láza és 10-15 perc alatt egész hidegre lehűtöd) Ha valamennyit ment le a láza akkor utána elég csak borogatni (állott vizes törölközővel a végtagokat, vagy akár az egész testet, lehetőség szerint a veséket ne és elöl az alhasat ne pl. egy száraz törölközővel letakarod, de ha magas a láza akkor lehet az egész testet egy lepedőbe betekerni) Itassad sokat, ha nem akar inni akkor percenként egy egy kanál folyadékot "egyen" meg. Tejet és tejterméket ne adj neki! A leghatásosabb lázcsillapítás ha beadod a gyógyszer majd hűtőfűrdőzteted. (így egyszerre alkalmazó két féle lázcsillapítást) Nagyon nagyon fontos a folyadék fogyasztás! És elég csak egy vékony takaróval betakarni nem szabad nagy meleget csinálni. Hűtőfürdőnél is úgy kell, hogy a hűtőfürdő után nehogy betedd meleg vízbe mert le rohan a láza pik-pak és lázgörcsöt kaphat. (lehet ismételni a hűtőfürdőt, de ne forró vizzel kezdjed, csak langyossal éppen csak test meleggel.)
2014. febr. 6. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Eddig én is úgy tudtam, hogy váltva érdemes adni a lázcsillapítót, én magam is így adtam.

Ezt most találtam a neten:

"Sok gyerekorvos régebben azt javasolta, hogy a szülők váltva adjanak a gyereknek paracetamol- és ibuprofen-tartalmú készítményt, de mára kiderült, hogy ez hosszútávon veszélyes lehet, ugyanis a két gyógyszer kombinációja vesekárosodáshoz vezethet.

Betegség esetén tehát mindvégig csak egyféle gyógyszerrel kezeld csemetédet, ha pedig éppen nincs szükséged a tablettákra, mint minden más gyógyszert, ezeket is tartsd biztonságosan elzárva, olyan helyen, ahol babák és gyerekek sem férhetnek hozzá."

[link]

2014. febr. 6. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Valóban megviseli a vesét a váltott gyógyszerezés, de a láz is éppen annyira veszélyes, és váltogatva sokkal előbb lemegy a láz. Ha egyféle gyógyszert szed az is meg viseli a vesét és a májat.
2014. febr. 6. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

OFF:elsőtől kérdezném:te már 37-38 fok között lázat csillapítasz??

Én úgy tudam eü-ben dolgozó ismerősömtől,hogy 38,2-38,5 alatt nm kell lázat csillapítani,had dolgozzon egy kicsit a szervezet mert sosem alakul így ki az immunrendszere!

2014. febr. 6. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!