Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért kezd el halandzsázni...

Miért kezd el halandzsázni egy egyébként nagyon jól beszélő gyerek?

Figyelt kérdés
2 éves múlt, régóta (kb 4-5 hónapja) összetett mondatokban, nagyon jól beszél. De megörjít azzal, hogy 1-2 hónapja halandzsázik (is). Ezt miért csinálja? Másnál is volt ilyen?
2014. febr. 18. 22:44
 1/5 anonim ***** válasza:
nekem 3,5 a lányom, és most csinálja ezt..pár napig azt hittem meghibbant, vagy vmi gáz van...de aztán láttam, hogy viccel, szórakozik velem, élvezni, hogy látja, hogy nem értem..nem tudom, már én is gondoltam, hogy megkérdem az óvónőt...
2014. febr. 18. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nálunk is pár hete kezdte ezt a fiam, a jövő hónapban lesz 3 éves.

Ahogy én megfigyeltem, főleg akkor csinálja, amikor utánozni akarja az apját és idegen nyelven akar beszélni (sokat telefonál németül az apja, vagy skype-on beszélünk a németországi rokonokkal). Sokat nézi a Dóra és Diego meséket, ahol angolul is csacsognak, vannak szavak, kifejezések, amiket szépen mond, de idegen nyelven nem tud, tehát halandzsázik helyette.

Érdekes egyébként, hogy ezt csak nekünk, a szüleinek csinálja, a nagyszülőknek, kis barátoknak nem.

2014. febr. 19. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Halandzsázik, de azért közben a beszéde nem változott, ugyanúgy beszélget veled?
2014. febr. 19. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Igen, ugyanugy beszelget velunk, lehet vele tok normalisan is kommunikalni, mindent megebszelni, elmeselni, kerdez, stb.. De napjaban tobbszor rajon (mikozben jatszik), hogy tok ertelmetlenul halandzsazik. Az biztos, hogy elvezi, hogy felhuz vele.

Amikor bolcsibe kezdett jarni, akkor kezdodott. Elejen azt hittem azert, mert a bolcsiben sok gyerek nem beszel meg, csak szavakat max es azok is karattyolnak a sajat nyelvukon egesz nap - szoval, hogy oket utanozza. De nem mulik.

2014. febr. 19. 13:04
 5/5 anonim ***** válasza:
Szórakozik fiam is ilyen 21 hónapos korától folyékonyan,összetett mondatokban beszél folyamatosan és szórakoztatónak tartja ha halandzsázik azért mellé.
2014. febr. 19. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!