Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 14 hónapos kislányom nem...

14 hónapos kislányom nem akarja elfogadni a tejcsit, kakaót. Mit adjak neki este vacsira?

Figyelt kérdés
2009. dec. 10. 08:32
 1/8 anonim ***** válasza:

Ne erőltesd. Vannak tejpépek, azt esetleg elfogadja.

A tej, kakaó szerintem még korai

2009. dec. 10. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
tápszer? tejpép?
2009. dec. 10. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
A tápszert sem eszi meg.
2009. dec. 10. 12:16
 4/8 anonim ***** válasza:
Az én lányom sem ette meg sem a tápszert sem pedig a tejet. Én tejpépet adtam neki reggel és este (tej helyett) Időnként megkínáltam egy kis tejjel hátha elfogadja és most már szereti és szívesen issza. Mondjuk nekem kell bele tennem egy kicsi vaníliás cukrot. A lényeg hogy ne erőltesd mert csak még jobban megutálja. A tejpépet lehet kapni ezer féle ízesítéssel és így még változatossá is tudod tenni az étkezést.
2009. dec. 10. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Az én lányom sem issza meg sem a tápszert, sema tejet, semmit, mostanában még a pépet sem. 11 hónapig szopott, lehet azért. A doki azt mondta, h ne erőltessem, ha megeszik minden mást, nem baj, ha nem iszik tejet. Minden nap megkinálom, iszik a kakóból pár kortyot, de több nem kell neki.

Ő kenyeret, parizert vacsizik, vagy ami ami az ebéd volt.

2009. dec. 10. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én ivójoghurtot adok mert az enyémnek se kell semmi tej és tápszer.. Igaz az már pohából megy, egy próbát megér. Amúgy már ehet mindent estére.
2009. dec. 10. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Kislányom se issza a tejet-kakaót, így tejbegrízt csinálok neki minden este. Kicsit hígabbra, hogy a cumisüvegből meg tudja inni (püréhez való szívóka van rajta). Enélkül nem is alszik el, kéri a grízt elalvás előtt :)
2009. dec. 12. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

A legújabb kutatások szerint a tejet minden 1000. ember tudja megemészteni, és a korábbi óriási kampányok ellenére egyáltalán nem egészséges.

Én könnyű helyzetben vagyok, a 17 hónaposom még 5-6 alkalommal szopizik, emellett 3-szor eszik mást. Estére bébiételt adok neki, gyümölcsöt gabonával. Ez a gabona miatt valamennyire el is telíti. Tej helyett a vegák (mi nem vagyunk azok) rizsitalt adnak a kicsiknek, az alapvetően édesebb, mint a tej. Esetleg hátha tetszene a leányzónak. DM-ben azt hiszem 300 Ft körül van egy literes doboz.

2009. dec. 17. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!