Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit vesztek Karácsonyra 3...

Mit vesztek Karácsonyra 3 éves lányotoknak-rokon kislánynak? Elsősorban készségfejlesztő, oktató, logikai játékra gondolok. (puzzle, Duplo, gyöngyfűző már van)

Figyelt kérdés
2009. dec. 10. 13:30
 1/2 anonim ***** válasza:

Kislányom 4 éves, írom, miket szeretett:

- Play-Doh gyurma és kiegészítők hozzá (ez olcsótól a drágábbig változhat, vehetsz keveset és akkor olcsó, sokat és akkor srágább, igény szerint. A minőség miatt kell a Play-Doh, a többi rögtön kiszárad, ez nagyon jól használható)

- Mesekönyv minden mennyiségben

- Puzzle (királylányos, tündéres, Hófehérkés...)

- Fa vonatsín készlet vonattal, egyéb kiegészítőkkel (Tescoban lehet kapni, imád játszani vele, lehet megvenni olcsón egy alap-szetett, szülők is vehetnek utána mindig hozzá kiegészítőket, vagy te egyszerre többmindent belőle)

- Rajzolni készlet (ceruzák, kréták, jegyzetfüzet, bármi ehhez kapcsolódó)


Ezek nem kreatívak, csak "lányosak":

- Ha hosszú hajú, akkor bármilyen hajpánt, hajgumi, stb., csecse-becse.

- Karkötő, gyűrű, nyaklánc, nekik való, csecse-becse

2009. dec. 10. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

jaj, hagyjad már szegényt az oktató játékkal! Szeressen vele játszani, ez a lényeg! Én sem akartam már idén babát venni karácsonyra a 3 éves lányomnak, a többi százhuszonhat mellé, de már szeptemberben elkezdte mondogatni, hogy még nincs barna hosszúhajú babája, hátha azt kap majd a Jézuskától. Azóta betáraztam neki egyet.


Meg kap egy Playmobil készletet (család autóval), ebben az a jó, hogy egyrészt imád vele játszani, komlpett egészestés történeteket játszik el, meg állandóan lehet bővíteni a készletet. Már van pár bútor és pár figura, most már lesz családi autűjuk is.


És ég kap egy teleszkópos kis kalóztávcsövet (igazit) is! :-)))) Lány létére imád kalózosat játszani, tegnap egész délután kalózosat játszottunk apával hármasban. Térképet rajzoltunk nagy csomagolópapírra, kincseket és kincsesládát késztettünk, volt kardja is papírból...menekültünk a cápák elől......nah, szóval én soha nem azt nézem, hogy olyan játékot vegyek, ami fejlesztőnek van kikiáltva, és esetleg unalmas, és csak unszolásra játszik vele. Hanem olyasmit veszek, aminek tudom, hogy nagyon örülne, és boldogan, kreatívan játszana vele.


Ugyanis minden fejlesztőjátéknál hatékonyabb képességfejlesztő az elmélyült, önfeledt, boldog szabad játék!!!! :-)

2009. dec. 11. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!