Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért gondolja úgy sok szülő,...

Miért gondolja úgy sok szülő, hogy az a legjobb a gyereknek, ha mindent ráhagy/megenged neki? Ti is így gondoljátok?

Figyelt kérdés
Különböző korú gyerekek vesznek körül. Vannak sajátjaim is. Azt látom mások gyerekeinél, hogy az én értelmezésemben neveletlenek! Nem tisztelik a felnőtteket még alapszinten sem (nem azt mondom, hogy essenek hasra és csókolják a lába nyomát mindenkinek, aki öregebb!), sem a tanárokat, sem a szüleiket. Nem fogadnak szót, pofátlanok, udvariatlanok!
2014. febr. 21. 10:22
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Milyen konkrétum kellene szerinted? Hogy Szabó Géza Julcsi nevű kislánya szerdán 16:44-kor szólt bele az Otto motorokról folytatott társalgásunkba?
2014. febr. 23. 21:02
 12/15 anonim ***** válasza:
46%

Értem , miről írsz, ez amúgy elég nagy kitolás a gyerekkel is, mert előbb utóbb az ember korlátokba ütközik, ezt minél később tapasztalja meg/fogja föl a fejlődő "gyerek", annál kellemetlenebb lesz ezzel szembesülni.

Ma már tömegesen vannak olyan fiatalok, akik már papíron felnőttek, de valójában akkor fogják megtapasztalni, hogy mi a szitu, meg hogy viselkedni is kell, amikor munkába állnak és az kellemetlen.

2014. febr. 27. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó! Először is sajnálom, hogy így lepontoztak! Nem is értem!

Másodszorra, egyet értek. Pl. Egyre több 20 év körülit vesznek fel a munkahelyemre, és rajtuk már látszik ez a fajta nevelés. Pontosan úgy viselkednek, mint a neveletlen gyerekek, mert az alapok maradtak ki náluk. Abszolút nincsenek tekintettel senkire, nem is ismerik a normákat.

2014. febr. 27. 18:02
 14/15 anonim ***** válasza:

Nem olyan nehéz kitalálni az okát. Van ugye egy mondás az igazságról, meg a fájdalomról... Másrészt van arról is, hogy akinek nem inge, az ne vegye magára...


Na, majd a "hangfalas-erősítős" témában feljavítom az átlagomat! :)

2014. febr. 27. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 Zsöff85 ***** válasza:
Amiről ti beszéltek, az NEM a liberális nevelés, hanem az engedékeny. Alapvető dolgokkal nem ártana tisztában lenni. Persze nagy divat a liberális szót szitokszóként használni, sajnos még nem jöttem rá, hogy miért.
2018. jan. 25. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!