Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Más 5éves is ennyire süket,...

Más 5éves is ennyire süket, és akaratos?

Figyelt kérdés
Szeptemberben múlt 5éves a lànyom,aki eddig okos volt,ha rosszakodott is rászóltam elnyugodott,viszont most egy ideje játsza a süketet ha szólok neki vmiért,visszabeszél,nem fogad szót.rá se ismerek komolyan..nem tudom mi ütött belé.hová lett az én okos kislányom?ez a kor jellegzetessége,vagy mi?teljesen kétségbe vagyok esve.
2014. febr. 22. 12:45
 1/8 anonim ***** válasza:
Az enyém is próbálkozik ilyesmivel, egy (nagyon kevés ideig) hagyjuk is, mert mókás így látni, de nagyon gyorsan rövidre zárjuk vele ezeket a hisztiket, visszabeszéléseket, stb. Sok szeretettel, türelemmel, és elmagyarázzuk neki, hogy ez miért rossz.
2014. febr. 22. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A 8 éves is ilyen. Elcsesztük. A barátai akartunk lenni, nem a szülei.
2014. febr. 22. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Próbáld ki, hogy kétszer szólsz neki, először nagyon szépen, majd vársz egy percet, ha nem reagál másodszor is szólsz kicsit erélyesebben, ha még mindig nem ragál akkor harmadszor cselekedsz. Ezt egy csoportos szülői terápián javasolta a gyerekpszihiáter. A büntisarok is bevált, ahány éves a gyerek,ahhoz két percet kell adni és addig kell büntibe állnia. Ha nagyon őrjöng a gyerek előszőr magadhoz ölelheted,kicsit szorosabban mint álltalában és a legtöbb gyerek tíz percen belül lecsillapodik, utána mehet a büntibe. Énezekkel próbálkozom, az első néhány napban rettenetesen dühöngött a kislányom,már majdnem feladtam, de mára egészen megváltozott a helyzet. Ha sikerül túlélni az első néhány napot, szép időszak jön utánna. Ha van lehetőséged próbáj ki egy ilyen csoportot, nálunk nagyon jó, mert amíg g a gyerekek a logopédián vannak, addig a szülők ezen a csoportos beszélgetésen vannak. Egyébként nagyon nem akartam menni erre, de most már szeretem. A Ki az úr a háznál? című könyvet is javasolták. Nem ódákat zengenek benne a gyereknevelésről, hanem rengeteg szituáció van leírva benne. Remélem tudtam segíteni.
2014. febr. 22. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

az enyém is 5és fél,és ő is próbálkozik.pl: egy párszor szóltam neki hogy pakoljon össze a szobájába,mert már hatalmas volt a kupi. többedszeri figyelmeztetésemre végre elindult-de semmit nem rakott arréb.ekkor megfogtam a kedvenc játékait és kivittem a szobájából és elraktam!

Amikor visszabeszél bünti. ne hagyd hogy hülyét csináljon belőled!! legyél következetes!


a 8 éves anyukájának üzenném,hogy még ő sincs elkésve!!

tisztázd vele hogy nagyon szereted őt,de az ő érdekébe most már mások a "játékszabályok"!

Ha nem teszel valami 5 év múlva már tojik a fejedre és nem fogsz vele bírni

2014. febr. 22. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 lcs ***** válasza:
a 3as válaszoló módszere van nálunk is a 4 éves lányomnál, csak büntiszék sarok helyett, de ez tökmind1..:) totál az van ovi óta amit a kérdező írt, és nekem is egy hozzáértő javasolta, hogy max 2x szólok és utána bünti. 4-5 évesen már simán megértik, hogyha valamit nem úbgy csinálnak, ahogy az elvárt, akkor annak következménye van. de ezek a módszerek is csak akkor hatásosak, ha következetesen betartatja az ember, különben hülyére vesznek pikpakk :))
2014. febr. 22. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 lcs ***** válasza:
anyukám meg mindig szomorú arcot vág neki, és mondja neki, hogy "ezt a viselkedést érdemlik tőled anyáék? tudod, hogy nagyon szeretnek téged, és nagyon bántja őket ha így viselkedsz". na ilyenkor elgondolkodik, és totál lenyugszik :) de ez meg csak a mamának müködik nálunk :)
2014. febr. 22. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
6os az érzelmi zsarolás,lelki terror,na azzal aztán tényleg csak árt az ember,tudom mert anyukám ezt alkalmazta a legtöbbször
2014. febr. 22. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 lcs ***** válasza:
az én szemszögemből az érzelmi zsarolás teljesen más, de persze nem vagyunk egyformák és a gyerekek sem, így erről nem is nyitnék vitát inkább :)
2014. febr. 22. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!