Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan kell székletmintát...

Hogyan kell székletmintát vinni az orvoshoz?

Figyelt kérdés
3 éves kislányom széklete pár napja nyálkás, nincs megfázva, ezért gondoltam lehet valami fertőzés miatt van és hétfőn elviszem az orvoshoz, vinnék székletmintát, de hogyan kell, kérjek valami steril dobozt az orvostól, vagy jó, ha vizeletgyűjtő tasakot rakok a bilibe és arra kakál, aztán becsomagolom és kész, ez igy jó vagy valaki irja már le, hogyan kell? Előre is köszönöm!
2014. febr. 23. 11:10
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Háziorvos nem tud mit kezdeni a székletmintával. Ha ki akarod vizsgáltatni, akkor kérsz dobozt a háziorvostól és abba teszed majd feladod az antsz-nek.
2014. febr. 23. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A háziorvostól először beutalott kell kérni.
2014. febr. 23. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Elmész háziorvoshoz. Megvizsgálja a lányodat, majd ha úgy ítéli meg, hogy tényleg kell székletminta, akkor ad neked egy ilyen kis dobozkát, amivel mintát lehet venni, elmagyarázza, hogy kell vele mintát venni, belerakja egy dobozba, megcímezi, majd odaadja neked. Te beleteszed a mintát, beviszed postára, elküldik, az orvos pedig 1-2 nap múlva e-mailben megkapja a vizsgálat eredményét és megfelelő gyógyszert tud felírni.
2014. febr. 23. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nálunk 1-2 hét :(
2014. febr. 23. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
1-2 héééét? Hát addigra már kimegy magától is belőled a cucc.
2014. febr. 23. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

1-es:gondoltam, hogy nem a gyerekorvos fogja analizálni a székletmintát, csak azt hittem úgy megy mint a vizeletvizsgálatnál, amikor a vas szintet nézték, hogy bevittük a vizelet mintát a gyerekorvosnak és tovább küldte a laborba, aztán szólt, hogy mi lett az eredmény.

Csak azért gondoltam, hogy viszek széklet mintát, hogy ne kelljen másnap ismét menni, mivel nem helyben van a gyerekorvos. De mindegy, akkor bemegyünk, megnézi a kislányt és majd ha kell, másnap viszünk székletmintát ha ad dobozkát. Köszönöm a válaszokat!

2014. febr. 23. 18:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!