Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2 éves gyerek temetésen?

2 éves gyerek temetésen?

Figyelt kérdés

Egy közeli hozzátartozóm temetése lesz. A gyermekem 2 éves, de nagyon okos, mindent megért a körülötte lévő dolgokból.

Nincs kire bízni, de mivel közel állt hozzám akinek a temetése lesz, így szeretnék ott lenni a temetésén.

Hogyan oldanátok meg?

Én arra gondoltam, hogy elmegyünk, de nem viszem közel, hogy ne lássa a síró embereket és a koporsót.

Kérlek segítsetek! Előre is köszönöm!

Beszólogatásra viszont a legkevésbé sincs most szükségem!


2014. febr. 23. 13:05
1 2 3 4 5
 1/49 anonim ***** válasza:
82%
Nem vinném el, kicsi még és nem oda való. Ha lesz kire bízni kimész tiszteleted tenni.
2014. febr. 23. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/49 anonim ***** válasza:
84%
Hát nem tudom, én nem vinném azért ő még nagyon kicsi. Egy ismerősöm halt meg a lánya 4 éves volt, de nem vitték el a temetésre. Később meglátogatták vele a sírt.
2014. febr. 23. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/49 anonim ***** válasza:
87%

Inkább próbáld meg valahogy megoldani. Keress gyermekmegőrzőt, szomszéd nénit, stb...

Nem tudhatod mit lát és mit jegyez meg tudat alatt.

2014. febr. 23. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/49 anonim ***** válasza:
85%
Nem vinném el. Csak van valaki aki vigyáz rá egy órát:apuka, nagyszülő, barátnő, játszóház.
2014. febr. 23. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/49 anonim ***** válasza:
37%

Gyereknek kije az illető.

Az élet része a halál is, ha a gyerek nagyszüleiről vagy valami nagyon köze rokonról lenne szó, gondolkodás nélkül elvinném.

2014. febr. 23. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/49 anonim ***** válasza:
28%
Miért kell lepontozni, talán nem az élet része a halál is. Azért fél sok gyerek mindentől mert burokban nevelik aztán mikor szembesül a valósággal jó pofára esik.
2014. febr. 23. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/49 anonim ***** válasza:
87%
Attól, h nem viszem el 2 évesen egy temetésre még tudni fogja, h mi az a halál. Az ő szintjén kell neki elmagyarázni és a nagy fekete sereg a koporsóval nem az ő szintje.
2014. febr. 23. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/49 anonim ***** válasza:
80%
Kb.2 hete voltam temetésen,anyukám testvére halt meg.2,5 éves a kislányom,de eszembe sem jutott,hogy elvigyem.még picik az ilyenhez.egy ismerősöm vigyázott rá.1óra volt kb az egész.az én kislányom ha látja,hogy valaki sír egyszerre kétségbeesetten vígasztalni akarja,hogy vajon miért sír...márpedig ott lesznek akik sírnak.és persze egy hangosan beszélő kisgyerek sem jó az éppen gyászolóknak
2014. febr. 23. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/49 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat és várom a továbbiakat!

Tényleg senki nincs, akire bízhatnám, mert a szüleim is a temetésen lesznek. Az úgynevezett barátnőm az ország másik végében lakik, évente 2x látja a gyereket - nem is maradna vele. Anyósomékra semmiben nem számíthatok, 15 éve 1 jó szavuk nem volt hozzánk, a gyerek fél tőlük, ha csak szóba kerülnek is tiltakozik még a vendégségtől is.

A férjemmel sem maradna el annyi időre (nélkülem) mert ha észre venné, hogy elmegyek itthonról, akkor tényleg megijedne - mivel nem szoktam nélküle menni soha sehová. Ennek is meg van az oka: messze élünk a családtól, ha megyek, akkor vele megyek.

Én is úgy gondolom, hogy sajnos valamennyire az ő szintjén tudnia kell ezekről a dolgokról is. Ezért gondolom, hogy nem viszem a síró emberekhez és nem mutatom neki a koporsót és ahogy azt a földbe teszik. De ahogy írtam, hozzám közel álló személyről van szó, szeretnék ott lenni.

2014. febr. 23. 13:28
 10/49 anonim ***** válasza:
87%

Én sem vinném, valahogy meg kellene oldani a felügyeletet.


Egy két évest, vagy kicsi gyereket nem azért nem viszünk még temetésre, mert burokban akarjuk nevelni, hanem mert még nem érti, hogy miért vagyunk ott.

A temetés egy búcsú, gyász. Az emberek sírnak, szomorúak, ez megrémítheti a gyereket. Vagy éppen ellenkezőleg, a gyerek csacsog, nevetgél, kíváncsi, kérdez, nem a megfelelő idő és alkalom, hogy ott és akkor magyarázzunk. Mások is lesznek ott, akiket zavarhat az imában, megemlékezésben egy rohangáló kisgyerek. (Hiába értelmes, okos a gyerek, azért csendben, mukkanás nélkül nem bírja ki.) A temető sem játszótér.

2014. febr. 23. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!