Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 5 éves gyereketek mit csinál...

5 éves gyereketek mit csinál óvoda után, és hétvégén?

Figyelt kérdés
Sportol már valamit, vagy jár külön valahová? Mi érdekli, mit csinál szívesen?
2014. febr. 25. 12:15
 1/5 anonim ***** válasza:
Heti 1x jár zenés tornára. Nagyon szeret még emellett rajzolni is, tud is, de ez csak itthoni elfoglaltság egyelőre. Délután és hétvégén együtt játszunk, biciklizünk, vagy sétálunk.
2014. febr. 25. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

hát én úgy voltam vele anno hogy majd a gyerek eldönti mit szeretne. így is lett olyannyira hogy négy évesen kezdett színjátszó szakkörre járni, és táncolni. fél év tánc után mivel sokat volt beteg volt lehetőség ugyanahhoz az oktatóhoz egy másik helyszínre vinni pótolni az órákat (féléves díja van-ezért) és úgy futott ki hogy kérte anya ide is fizess be így az első évben heti két tánc volt. idén heti egy van, maradt a színjátszó ez szombatonként van, vasárnap korizni jár, ezt is ő kérte, és még az oviban van ének szakkör szintén az ő kérése volt, én egyikre sem erőltettem hogy menj csinálj valamit. de a lánykám elég stram gyerek bicajozunk 15km-t és meg sem érzi gyalog min. 5-de inkább 10 km-t szoktunk közben játszótér, elmegy vele jópár óra a délutánból, persze nem minden nap, de heti egyszer tuti van egy nagy túránk apa külföldön dolgozik szóval időnk sok, én fél egyre végzek a munkámmal így ebéd után elhozom és sokat vagyunk együtt. idén sulis lesz, mondták elsősöknek nem szokták ajánlani a szakkört, de ő már most akar menni valami kórus van alsósoknak, főleg 3-4.osztályosoknak:-) meglátjuk mit lehet mit nem. őt ezek a szereplős dolgok foglalkoztatják. de ha épp sakk szakkör lenne amit akar arra vinnénk.

Azt viszont már az elején tisztáztuk, hogy ha elkezdi végigcsinálja az évet. Tőlem váltogathatja próbálgathatja mit akar, de nem úgy hogy nincs kedvem ma nem megyek, hanem akkor év végén mérlegelje akar e menni. Szépen be is tartja. Tavaly táborokban is volt, nem ottalvósokban csak napközbeniekben, idén mondta nem akar menni, de jövőre újra menne. ez is így rendben van. de a tánctábor pl. amiben volt iszonyú kemény volt napi 5 táncóra volt, négy és fél éves volt akkor, nem is szokott beengedni senkit ilyen kicsinek de ő annyira akart menni, és ismeretlenekkel volt együtt 5 egész nap és persze sokkal nagyobbakkal, de becsülettel végigcsinálta az öt napot és az utolsón még kétszer 1 óra bemutatót is letáncolt. és imádta. én meg csak néztem hogy bírja. idén viszont mivel ez a nyár utolsó hete nem is bánom hogy nem akar menni, mert suli előtt nem akarom hogy kifáradjon nagyon. sok új élmény lesz úgyis szept.ben.

remélem segített:-)

2014. febr. 25. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Oviban van néptánc és hittan, de mindkettő ovi-időben, ezekre jár. Így ez heti két alkalom. Egyik 9-től van, másik 3-tól.
2014. febr. 25. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Oviban jár néptáncra, ovin kívül balettre, mindkettő szuper. Ha nem baletton vagyunk, sajnos majdnem mindig egyenesen hazamegyünk, mert vár a főzés stb., illetve amúgy is hideg volt eddig. Most majd egyre többet megállunk azért egy kicsit játszózni. Van, hogy be kell vásárolni ovi után, de ez ritka, inkább másképp intézem.


Otthon igyekszem gyorsan megcsinálni, amit kell, egy kicsit játszunk, amit ő szeretne, például társasozunk vagy építünk vagy tegnap mondjuk rajzoltunk és kivágtuk a figurákat. Utána fürdés vagy ha késő van akkor csak zuhanyzás, anya is zuhanyzik, vacsi, fogmosás, meseolvasás, szundi. Tévét elég ritkán nézünk.


Hét végékkel kapcsolatban: alig várom, hogy jöjjön a jó idő!! Mindig igyekszem hétköznap lezavarni esténként a muszáj-dolgokat (porszívózás, vasalás, gyors főzés), és hétvégén csavargunk-tekergünk, amennyit csak lehet!! Most pl színházba készülünk. Vasárnap gyakran megyünk müpába. Jó időben biciklizünk, hajókázunk, játszózunk, nagymamázunk, Margit-szigetre megyünk, most voltunk pl moziban, kalandpark is alig várjuk, hogy kinyisson. Vége lehetne már a hidegnek!!

2014. febr. 26. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Heti kétszer van fociedzésen (alkalmanként heti 3x), és kéthetente van 1 meccsük, ez mindig hétvégén.

Ezentúl játszik, játszik és játszik. Vagy tegnap pl. pogácsát sütöttünk, ő szaggatta, pakolta a tepsibe, tegnapelőtt állatkás papírtasakot ragasztottunk (ma is ezt szeretné).

Ráadásul beindult a sulivárás, és elég sok programot kínál a leendő suli a nagycsoportosoknak, így azokon veszünk részt.

Nem tudunk mindig vele játszani az otthoni teendők és a kistesó miatt, de azért igyekszünk...

2014. febr. 26. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!