Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 7-8 éves fiad segít valamit a...

7-8 éves fiad segít valamit a házimunkában?

Figyelt kérdés

Párom kisfia, ha nálunk van, nyilván nem takarít, nem is azért jön. De úgy tudom, otthon sem segít a házimunkában, amivel persze nekem sincs problémám, mivel nem én vagyok az anyja, nem velem él egy háztartásban.

Mivel épp várandós vagyok a kisfiammal, el szoktam gondolkodni, hogy majd nálunk hogyan lesz. Szeretném bevonni már egészen korán a háztartásba, persze kreatív módon, így ha iskolás lesz, már valamennyire természetes lesz neki, hogy segít az anyjának.

Nálatok hogy működik ez a dolog?


2014. febr. 26. 18:58
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
én bevontam a fiam a munkákba a kertibe is.most 13 éves és pubertás mint a fene:) de segít gond nélkul.szerintem egy fiúnak is kell ilyesmit tudni!
2014. febr. 26. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

enyém mondjuk csak 4 éves, de aktívan részt vesz a házimunkában :)

együtt takarítunk, ő panírozza a cukkinit, pucolja meg a zöldségeket, adogatja a ruhákat mikor teregetek.

főzős részt nagyon élvezi, játéknak fogja fel, a takarítás meg azért jó mert beszélgetünk közben egy jót :)

2014. febr. 26. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Aprilisban lesz 8 eves a fiam.Egyenlore csak egyszeru dolgokba vonom be,pl segit teriteni,rendet rak a szobajaban,neha segit teregetni,paniroz,sutit szaggat.

A tobbi dologban meg egyenlore hatraltat,de egyebkent szivesen segit,ha epp van ra idom,hogy utana megint megcsinaljam az adott dolgot.Pl szivesen porszivozik,de azert nem art utana megismetelni.Felmosni is szeret,de az is dupla felmosast jelent,mert utana uszik a lakas.

Majd ha mar jobban megy neki gyakrabban bevonom.

2014. febr. 26. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szerintem az a lényeg, hogy minél kisebb korától kezdve megszokja, hogy a házimunkát rendszeresen csinálni kell, lásson téged házimunkát végezni, valamilyen rendszert a háztartásban, esetleg munkamegosztást stb.

nekem még csak 3,5 éves a kisfiam, de tényleg a legkisebb korától fogva arra szoktattam, hogy a játékokat mindig elpakoljuk magunk után (szerintem ez a kezdet)- először együtt, a kezét fogtam, úgy tettük el pl. a kockákat a dobozba vagy a könyvet a polcra stb. Nagyon megdícsértem, ha egyedül sikerült. Ebből nem engedtem sosem.

A következő lépés volt a ruhák pakolása- amikor már csak kis segítséggel öltözött-vetkőzött, akkor este a szennyes ruháját mindig neki kellett elvinni a szennyeskosárkájába.

Ha mostam, akkor segített nekem- már mászós picinek is hagytam, hogy lecsücsüljön a mosógép mellé és nézze, hogy forog a dob (elöltöltős)- aztán hozhatta a kis kosarát és ő tehette bele a ruhákat, vagy ő hozhatta az alvós állatát kismosni, ő nyomhatta meg az indító gombot.

Teregetésnél (tudom, 3* annyi időbe telik, de akkor is, hagy gyakoroljon!) ő adogathatta a csipeszeket, később ő csíptette fel a csipeszt egy helyre sorban egymás után, mára ő adogatja a vizes ruhákat, én kiterítem, ő hozza a csipeszt és én felszúrom.

Amikor porszívóztam, 1-1,5 éves korában adtam neki egy húzogathatós kis krokodilos játékot, amivel ő is tudott úgy csinálni, mintha porszívózna- mára teljesen egyedül (!) porszívózik (persze figyelek rá), engedem neki, ő nagyon büszke, hogy már ilyen nagyfiús- és pl. járólapot, parkettát egészen jól meg is tud csinálni.

Felmosáskor adok a kezébe egy száraz feltörlős felmosót (nekünk ez a vileda van)- ő mos "szárazon" én megyek utána vizessel- így is hasznosnak érzi magát.

Bevásárláskor a táskát odateszem a konyhapult elé és ő adogatja a nem túl nehéz holmikat, a tejet beteszi a konyhaszekrénybe, a papírtörlőt egyedül viszi a helyére, a kiürült szatyrokat ő teszi el stb.

Ahogy már járt és az etetőszékből a saját kis asztalához ült enni, az ő feladata volt szalvétát vinni, előkét odarakni, majd a kanalat, villát elvinni a mosogatóig stb. Mára ő a "pincér" én vagyok a "szakács" és nyugodtan a kezébe tudom adni a tele ételes tányért is, ügyesen elviszi az asztalhoz, majd megterít, visszahozz a a konyhába stb.

Úgy igyekeztem igazítani a dolgokat, hogy kiváltságnak, jutalomnak élje meg, hogy segíthet, mindig meg is dicsérem. Az oviban is segít a dadusnéninek húzni a zsúrkocsit, hajtogatni a szalvétát stb. Megmaradt az, hogy őt feladattal, "munkával" lehet a legjobban motiválni- hiszen még örömmel csinálja, látja, hogy a nagyok is ezt csinálják és ez neki tk. játék.

Így nincs is bajunk pl. az esti rutinnal, mindig össze van pakolva, nem kell különösebben könyörögni a rendrakásért és nagyon büszke ő is magára.

2014. febr. 27. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!

Nagyon édes lehet a kisfiad, és szuperül csináljátok. Én is valahogy így szeretném. :)

2014. febr. 27. 12:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!