Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A te férjed milyen házimunkába...

A te férjed milyen házimunkában segít otthon minden nap?

Figyelt kérdés

Csak kíváncsi vagyok, mert úgy vettem észre a legtöbb családban a nő csinál mindet, gyereket nevel, főz, mos, takarít. Miközben mindketten ugyanannyit dolgoznak.

De őket valahogy nem zavarja ez az otthoni szolgaélet. Nekem ez furcsa. Ha a párom csak pihengetne amíg én kínlódok a házimunkával, hát tuti elbeszélgetnék vele, aztán ha nem változtat kivágnám, mert ez nem normális.


2011. máj. 5. 20:03
 1/9 anonim ***** válasza:
Az én pátom ugyan nem pihenget, míg én a házimunkába belepusztulgatok, hanem dolgozik, de ha megkérem, szinte bármit megcsinál. Magától semmit, de ha szólok neki, akkor szívesen: emelget helyettem, mert újra állapotos vagyok, kiviszi a vizet az udvarra vederben (nem ecsetelem, hogy miért), kiborítja a vizet a bababkádból, este megveti az ágyat, reggel beveti, segít leszedni az asztalt. Hát kb. ennyi. Mást megoldom egyedül.
2011. máj. 5. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
párom, nem pátom
2011. máj. 5. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Mivel ő dolgozik és keresi a pénzt, én vagyok itthon a babával, így normális, hogy a legtöbb házimunkát megcsinálom, ami igazából nem olyan sok, mert jár hozzánk takarítónő. Egyszer egy héten, a többi napon én tartom fenn a rendet. Főznöm sem kell, mert még pici a baba, szinte minden időmet vele töltöm és hol a férjem családja, hol az én családom főz nekem előre és lefagyasztom. Amikor hazajön a férjem, akkor ő szokot bevásárolni, mindenhova elmegy, ahova elküldöm. Játszik a babával, ha megkérem, vigyáz rá, amíg csinálok mást. Este, amíg én fürdetem a babát, ő csinálja nekem a finom vacsorát, amit fel is hoz az ágyamba:) Tehát, ha az itthoni teendőkről beszélünk, sokat segít, de a nagyját akkor is én csinálom, mert én vagyok itthon. Szerencsére, sok segítségem van.
2011. máj. 5. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Mivel nagyon jól főz, ebben sokat segít. és ha ténykedik a konyhában, el is takarít maga után. A lakás teljes nagytakarításában segít, utoljára Ő mosta az ablakokat :)

Van egy 16 hónapos kislányunk, minden este Ő fürdeti, sokat játszik vele. De hamarosan még több teendője lesz, hamarosan köztünk lesz a kistesó, lesz dolog bőven.

Ja, és ha jó a kedve, reggel még be is ágyaz és míg kávéztam (most rosszul vagyok tőle) minden reggel kaptam a friss kávét :D

Persze meg vannak a tipikus pasis dolgai: szét hagyja a ruhái, a büdi zoknikat, a fürdő valami katasztrófa utána, meg ilyenek :D

De nekem így jó, láttam én már rosszabbat is nála..... :)

2011. máj. 5. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

2 pici gyerekem van, nincs segítségem.

Nem várom el a férjemtől, hogy házimunkát végezzen. Ő dolgozik egész nap, ha hazaér, az a feladata, hogy a gyerekekkel legyen. Én igyekszem mindig mindent addig megcsinálni, hogy mire ő hazaér, már én is csak pihenhessek.

VAgyis egy feladata van: reggel mikor indul munkába, kezébe nyomom a szemetet, hogy vigye le, nekem ez bőven elég.

Majd ha visszatérek dolgozni, átrendezzük az életünket, de addig nem bánom, hogy minden házimunka az enyém.

2011. máj. 5. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

első vagyok. Azt elfelejtettem, hogy ő vásárol (vagy együtt, de nem én egyedül) és ő fizeti a közüzemi számlák nagy részét.

A másik anyukának üzenem, hogy a ruháit meg a büdi zoknijait az enyém is széthagyja:)

Reggel bilizteti a fiunkat, addig lustizhatok még 2 percet:)

2011. máj. 5. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Az én férjem rengeteget dolgozik. ő keresi a pénzt. Én kötelességemnek érzem itthon tartani a frontot. Minden megcsinálok, sokszor az ő munkáját is, füvet nyírok stb., de nem zavar. őrülök, hogy hasznos lehetek, amíg ő gürizik a pénzért. Neki van lehetősége plusz munkára, és azt mondta nem lenne jobb ha nem vállalná el a plusz munkát és mondjuk én mennék egy boltba dolgozni, és este érnék haza. Nem kell legalább bölcsibe adni a kicsit, meg itthon is azért minden rendbe. Egyébként 2 gyerek van. a nagyobb kiscsoportos.

Viszont ha el kell mennem valahova, igyekszik itthon szó nélkül megcsinálni ezt azt, pl elmosogat. Vagy felporszívóz. Vagy ha bármire megkérem megcsinálja. Sose ül be a tv elé pihengetni, míg én csinálom a dolgom. Ha nem is csinál épp semmit akkor a gyerekekkel van, ami eleve nagy segítség. A mindennapos kötelező feladata a gyerek fürdetés. Ez már természetes ha itthon van.

2011. máj. 5. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Íratlan szabály, hogy mindenben segít. Pl. ha látja hogy tele van a mosogatógép, elindítja, ha lejárt, kipakolja, mosógép ugyanez. Főzni felváltva szoktunk, mikor ki. A bevásárlást egyedül csinálom, addig ő vigyáz a gyerekekre itthon, de a kocsiból már együtt pakolunk be.


Nagyobb házimunkát nem kell csinálnunk, mert jár hozzánk egy takarítónő 3x egy héten, aki takarít, vasal.

2011. máj. 5. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Az én párom nagyon sokat segít, főleg akkor volt ez így, mikor a gyerkőcök kiscsecsemők voltak (mostmár 2.5 és 1 évesek, és nagyjából visszaállt a bevált rendszer itthon).

Mindent megcsinál amúgy amire csak megkérem, magától ugyan nem "látja" hogy mit kéne csinálni, de ha irányítom, akkor szó nélkül.

A mosógépet meg a mosogatógépet ugyan nem kezeli, de kitereget, porszívózik és port töröl (súlyos porallergiám van, úgyhogy ez évek óta az ő reszortja), leviszi a szemetet. A nagytakarítást is ketten csináljuk, és a Wc-t is ő szokta kisavazni.

És nagyon sokat foglalkozik a gyerekekkel, igazán jó apuka.

2011. máj. 5. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!