Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért csinálja ezt a kislányom?

Miért csinálja ezt a kislányom?

Figyelt kérdés
Egyedülálló apuka vagyok és van egy 7 éves kislányom. Az utóbbi hetekben amikor lefektetem, nem sokkal utána átjön az én szobámba és keservesen mondja, hogy fél egyedül aludni és velem akar. Arra gondoltam, hogy lehet az iskolában bántják, másra nem tudok gondolni.

2014. márc. 3. 21:31
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem hinném hogy bántják a suliba. Esetleg látott valamit a tv-ben, vagy hallott valamit a suliban a többiektől amitől fél, és este jut eszébe mikor egyedül van a szobájában. Éjjeli fény van a szobájában? Vagy kislámpa ami ég amíg el nem alszik?
2014. márc. 3. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nem valószínű, hogy bántanák. A baráti körben is a gyerkőcöknél néha volt olyan időszak (sőt emlékszem, hogy nekem is kisiskolás korban), hogy bepróbálkoztak, hogy a szülőknél aludjanak, mert féltek. Életkori dolog, picit ápolgasd a lelkét, nyugtasd meg. Esetleg írj elő valami szabályt, hogy csak akkor alhat nálad, ha másnap nincs suli, vagy ahogy neked jó.
2014. márc. 3. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy csak így mutatja ki a szeretetét, mivel egyedül neveled.
2014. márc. 4. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Én kérdeztem tőle, hogy miért fél egyedül aludni, hisz egy jó ideje már így van és sosem volt problémája vele, de amikor kérdezem akkor csak zavarba jön és bújik, inkább nem eröltetem. Egyébként van lámpa ami világít éjjel a szobájában. Régebben az volt a baj, hogy nagyon nehezen aludt el, sokat hisztizett. De remélem, hogy ez tényleg normális és nincs belőle baj. Amikor velem alszik akkor nagyon nyugodt és hamar elalszik.
2014. márc. 4. 07:34
 5/8 anonim ***** válasza:

sztem meg egész egyszerűen érzelmi szükséglet.

te vagy neki egyedül, szeret, hát szeretne többet veled lenni...illetve ez lehet életkori sajátosság, ami hullámzik. Sztem engedd oda, nem gáz, bujjatok össze kicsit, de mondd meg neki, hogy ha elalszik, akkor átviszed.


én is emlékszem, hogy ennyi idősen csomószor féltem, csak úgy..ez ilyen sima szorongás, meg kell nyugtatni

2014. márc. 4. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Persze, mindig szeretgetem. Megadok mindent neki, nem az zavar, hogy velem szeretne lenni sokat és aludni, csak azt hittem ez bajt jelent és valami nyomja a kis szívét.
2014. márc. 4. 15:34
 7/8 anonim ***** válasza:

Lehet az is, hogy mivel kifinomultabbak még kisgyermekkorban az érzékek, nem a mi 3 dimenziós világunk lényeire gyakran panaszkodnak a picik, de ezek egy része lehet egy emlékük egy rossz álomból akár.


Tehát arra is gyanakodhatsz, hogy esetleg mostanában rosszakat álmodik.


De a fent, mások által már említett verziók is állhatnak a héttérben, sokszor tényleg semmi extra, csak egy kis szorongás, vagy érzelmi szükséglet, csak nem meri nyíltan kimondani, hogy "apu, csak hozzád akarok bújni és veled együtt aludni", amiben persze önmagában véve semmi rossz nincs.

2014. márc. 5. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Régebben volt párszor amikor nem akart elaludni, azt mondta azért nem mert rosszat álmodik anyukájával. Lehet megint ez van.
2014. márc. 5. 21:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!