Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kislányom újabban vetkőzéssel...

Kislányom újabban vetkőzéssel szórakoztatja magát? Mit tehetnék ellene?

Figyelt kérdés
Az utóbbi napokban reggel mindg levetkőzve találtam. Viszont ma este is már 3X kellett visszaöltöztetnem. Ráadásul még mindig nem alszik. Mivel vehetném el ettől a kedvét. 21 hónapos.
2014. febr. 21. 22:32
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Ismerős...

Az enyém 25 hónapos. Délután szokott levetkőzni - ill. este, ha nem akar elaludni...

Talán most javult valamit a helyzet - miután megmondtam neki, hogy ha mégegyszer leveszi a hálózsákot (este mást nem szokott levenni; pizsama van csak alatta), akkor fordítva fogom ráadni; ahogyan kényelmetlenebb lesz, de nem tudja levenni. Ez néhányszor ismételve talán segített... Jobb ötletem nem volt.

Napközben pedig mondtam, hogy megy be az ágyba aludni vacsora nélkül, ha megint leveszi a szandált-zoknit (ált. csak eddig jut) - erre azonnal vissza akar öltözni, ami persze egyedül nem megy; egyszer jutottunk el addig, hogy bekísértem az ágyba - megértette, sírt...de 1 perc után öltöztünk, és megmondtam, hogy legközelebb ott is marad. Nem volt legközelebb, említeni is elég.

Ha van jobb ötletetek, én is szívesen fogadom - utálom, ha "zsarolni" kell....

2014. febr. 21. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 lcs ***** válasza:
100%
esetleg mondjàtok neki, hogyha leveszi a ruhát, pizsit, akkor meg fog fàzni, és akkor menni kell a dr nènihez/bàcsihoz, ès akkor ráadásul nem lehet játszani, feküdni kell az àgyban amìg meg nem gyógyul :)
2014. febr. 21. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha levetkőzik kenjed be krémmel. :) Az én gyerekeim legalábbis utálják a krémet. Mostanában a popójukat mutogatták, egyszer jól bekentem babakrémmel, többet nem vetkőznek. :D
2014. febr. 22. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Mondd neki, hogy ha levetkőzik megfázik és mehet doktor nénihez/bácsihoz.
2014. febr. 22. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

1. vagyok

A doktornénissel 2 "bajom" van: szeret oda menni - mivel én is gyerekgyógyász (rezidens) vagyok, tudom, hogy a gyereknek rossz, ha fél. A kórházban is, ha rájönnek, hogy még az infúziót is lehet játékként értékelni, segítenek ők is, az egész sokkal kisebb trauma nekik. Úgyhogy kislányom soha nem félt még az oltástól sem; megbeszéltük, hogy picit fájni fog, de elmúlik. Persze sírt utána vagy fél percet, de hazafelé vissza akart menni, hogy kér még :)

A betegségtől viszont nem baj, ha tart - azt már mondtam, hogy megfázik, és akkor nem tud játszani annyit, nem mehetünk ide vagy oda...


A krémeket pedig szereti: ha valamit nem teszek el eléggé, akkor kikeni az egészet a kezeire-arcára stb. :)

2014. febr. 22. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 lcs ***** válasza:
100%
igen, ebben totàl igazad van, hogy jobb, ha nem fèl az orvostól, mert ha tènyleg menni kell, akkor jobb ha nem rettegve megy:) szerencsére az èn lányom is bìrja a dr.nènijèt, mondjuk szerencsère elég ritkàn talàlkoznak :)
2014. febr. 22. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Szoktam mondani, hogy beteg lesz és szívni kell az orrát, mert azt nem szereti, de semmi hatás. Még ő mondja, hogy kórház és nevet. Tegnap este, ha jól rémlik kb 4-5X vetkőzött le. A pelenkát is leveszi, ki is kellett egyet dobnom, mert már nem ragadt. Kb 11-kor aludt el, gondoltam sokáig alszik, reggel 7-kor már fent volt, mikor bementem már meztelenül ült az ágyban! Napközbeni alvásnál nem volt gond, beájult. Most este, egyszer vetkőzött csak. Remélem egyszer megunja.
2014. febr. 22. 22:07
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem azért csinálja, mert foglalkozol vele. Ne öltöztesd vissza. És nem fog levetkőzni. Mintha nem is történne semmi, csinálj úgy.
2014. febr. 23. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi utolsó, de nem tudok nem foglalkozni vele, mert nem szeretném, ha összepisilné az ágyat, ne adj isten összeszarná és az se lenne jó, ha megfázna. Azért meztelenül aludni még hideg van. Most fordítva adtam rá a rugdalózót, hátha így, hogy hátul van a gomb nem fogja tudni kigombolni.
2014. febr. 23. 21:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!