Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 4 éves a kislányom, épp, hogy...

4 éves a kislányom, épp, hogy csak ismét dolgozom. Mi van, ha terhes vagyok és veszélyesztett terhes leszek? Munkaidőbe be fog számítani? Hány nap kell most legyen ahhoz, hogy majd gyedet kaphassak?

Figyelt kérdés
4 vetélésem volt már, valószínüleg azonnal kiír az orvos és otthon kell maradnom. (10 hónapig semilyen ellátásom nem volt.)
2014. márc. 2. 21:44
 1/6 anonim ***** válasza:
93%

akkor táppénzre se tudsz sajnos elmenni mert az is megvan határozva, hogy mennyi hónapnak kell hozzá lennie :(

de ha csak most kezdtél el dolgozni, nem lehet :(

gyedhez 1 év kell

2014. márc. 2. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
94%

Nem tudsz elmenni táppénzre, mert annyit lehetsz táppénzen, amennyit dolgoztál, vagyis ha 3 hónapot solgoztál, akkor 3 hónapra mehetsz el táppénzre, s ennyi.

Na meg a gyedhez kell 1 év munkaviszony.

Szóval csak GYES járna, s valószínű ha lejárna a táppénz, kirúgnának, mert veszélyeztetett terhesként nem tudsz dolgozni, te pedig nem tudnád elvégezni a munkád...

Minimum 8-9 hónapot kéne dolgoznod, hogy kitartason szülésig a táppénz, s meglegyen az 1 év a táppénzzel együtt.

2014. márc. 3. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

"Ha az igénylőnek a gyed jogosultság kezdőnapját megelőző évben, illetve azt közvetlenül megelőzően azért nincs a gyedre jogosultság kezdő napján fennálló* jogviszonyában 180 napi jövedelme, mert táppénzben, tgysben, gyedben részesült, a gyed összegét a korábban folyósított ellátás alapját képező összeg figyelembevételével kell megállapítani, feltéve, hogy az kedvezőbb, mint a minimálbér. Ezen szabály kizárólag azon esetekben alkalmazható, ha az előző ellátás összege a gyed jogosultság kezdő napján fennálló* jogviszonyban elért jövedelem alapján került megállapításra (azaz nem a régi szabályok szerint, a megelőző jogviszonyban elért jövedelem figyelembevételével).


[link]

2014. márc. 5. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó! Nem jól értelmezted, amit a kérdező írt.

Amit linkeltél arra vonatkozik, aki táppénzben, tgyásben, gyedben részesült, viszont itt a nagyobbik gyerek már 4 éves. GYED után valószínűleg GYES-en volt, aztán 10 hónapig semmilyen ellátásban nem részesült. Most kezdett dolgozni.

Ha most terhes lesz, csak GYES jár neki a szülés után. A táppénzről pedig jól leírták az előtted levő hozzászólásokban.

2014. márc. 5. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
3as, a kérdező gyereke 4 éves, tehát már 2 éve nem kap utána gyedet. azt biztos nem veszik figyelembe...
2014. márc. 5. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat. Olvastam én is a rendelkezést, csak nem voltam benne biztos, hogy jól értelmezem-e? Nem vagyok terhes :(. Beszéltem a főnökömmel. Elmondtam mi a helyzet...már nagyon kicsi az esélye annak, hogy lehessen még babám, de ha jönne, akkor fogadni szeretném. Azt mondta, hogy szerinte, ha fél évig dolgozom, azután már jogosult leszek, és ebben tud és akar segíteni...hogy csak fél év után kelljen táppénzen lennem... ha úgy alakulna....
2014. márc. 13. 22:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!