Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 28 hónapos nem beszél vagy...

28 hónapos nem beszél vagy nem akar még?

Figyelt kérdés

Kislányom 28hónapos és még nem beszél,bölcsibe jár,körülötte minden kisgyerek beszél már ott bent. Szavakkal és mutogatással ki tudja fejezni magát. Meg,persze a saját kis nyelvén.

Mindig hallom,hogy anyukák haza felé megkérdezik csemetéiket,hogy na mesélj mit csináltál/csináltatok ma és olyan cukin mesélik. Én,ha megkérdezem kislányomat,hogy mesélj,azt mondja rá,hogy "nem". Persze várok,nem erőltetek nála semmit!


Ma ki akartam nyitni neki ajtót és futva jön utánam és kiabálja,hogy "Te ne" :-)

Én csak lestem,mert pont pár hete elkezdtük számolni lépcsőket haza felé és hallottam tisztán ahogy kimondja számokat 1től 7-ig.. Nagyon örültem neki,de,mire másodszorra kezdtük volna el számolni,újra csak az egyet hajtogatta,úgy csinált,mintha előtte pár perce nem mondta volna végig.. azóta sem hallottam tőle! :-)


Csak lusta lehet vagy még vár,hogy helyesen ki tudja ejteni a szavakat? Nem értem!

Minden esetre én ezeknek annyira örülök! :-)


2014. márc. 6. 13:40
 1/4 anonim ***** válasza:
A kislányunk 3 éves koráig alig mondott 1-2 szót, csak amennyivel elérte a célját, vittük orvosról orvosra, közösségbe, igazából nem volt segítség, most 3 éves múlt és már egész sokat beszél, összekapcsol szavakat és érthetően, ezért ha nincs fizikai oka, és betegség a háttérben akkor nyugi, 1 hét alatt is sok változás történhet, kérdezgesd hátha kedve támad válaszolni és magyarázz neki sokat, ha megérti az is már annak a jele hogy minden rendben.
2014. márc. 6. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Bocsi, lemaradt egy gondolat: az állathangok utánzása nekünk sokat segített és jó móka volt egyben :)
2014. márc. 6. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm válaszodat!


Megért mindent,válaszol is,védőnő szerint is nincs semmi baj hallásával sem!

2014. márc. 6. 13:57
 4/4 anonim ***** válasza:

se nem lusta és se nem arra vár, hogy majd hiba nélkül beszéljen.

ez egy érési folyamat, ahol ő most ott tart, hogy a szavakat tanulja kimondani. ez olyan mint a mászás is, van aki 6 hónaposan már szaladva mászik, van olyan baba aki 10 hónaposan tudja megcsinálni, ettől még nem lusta, csak mondjuk úgy, hogy másban jó ;)


egyébként a példád nagyon jó és pont ebben kéne kicsit változtatnod :)

ne mond neki, hogy meséljen, mikor nem tud beszélni, mert csak max gátlásai lesznek és jogosan egy nem a válasz, hisz olyat kérsz tőle amire nem képes.

úgy kérdezd, hogy igen-nemmel tudjon válaszolni és tényleg minden nap, mint egy rutint kérdezz fix dolgokat.

pl:

voltatok kint az udvaron?

igen!

de jó! ennek örülök, nagyon szép idő volt ma, homokoztatok?

nem!

nem? akkor mit csináltál, hintáztál?


így :) ebben lesz sikerélménye és ezzel ösztönzöd, hogy tegyen hozzá még valamit, pl. lehet pár nap múlva majd mondja, hogy motorozott... :)

2014. márc. 6. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!