Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért nem akar délután aludni...

Miért nem akar délután aludni 21 hónapos fiam?

Figyelt kérdés
Az utóbbi hetekben egyre többször fordul elő, hogy egy órát fekszik az ágyban, be nem áll a szája, de nem alszik el. Szinte egész délelőtt a szabadban vagyunk, ebédel, aztán alváss. Így ment eddig. Most meg esze ágában sincs elálmosodni. Ilyenkor mellette kell feküdnöm, megőrülök. Próbáltam az otthagyom-kijövök módszer, nálunk sajnos nem jött be. De mellébújok én, csak aludna, mert nem tudom, mi lesz így esténként. Ha később teszem le ebéd után, félek, hogy túl sokáig maradna ébren este, mert így is tíz felé alszik el. Mégis mit csináljak?
2013. febr. 12. 13:13
 1/5 anonim ***** válasza:

ha nem alszik akkor mi történik

este korábban döl ki

nem törvényszerü hogy márpediglen aludnod kell mert irgum burgum.

fél egy óra csendes pihenö a sajtá szobájába vagy bealszik vagy nem. lányomnál is vannak iylen napok. átküldöm saját szobájába vagy alszik vagy olvasgat beszélget. lényeg nyugalomba legyen pihenjen

2013. febr. 12. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nálunk is volt ilyen, pont ekkora korában, ilyenkor én "ráhagytam", mondtam, hogy oké, nem kell aludni de csendespihenőzni igen. Én ilyenkor "nem léteztem":), olvastam, csináltam a dolgom. Pár napig nem aludt de aztán visszatért az alvás, gondolom rájött, hogy semmiről nem marad le ha alszik egy kicsit:).
2013. febr. 12. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Várható, hogy lassan el is hagyja a nappali alvását? Így kezdődik?
2013. febr. 12. 14:21
 4/5 anonim ***** válasza:

Szerintem nem. (Ja, második vagyok:) ).

Az én lányom pár napig nem aludt, de aztán igen. Nameg bölcsis lett, ott is alszikminden gond nélkül.Szerintem ha a Te fiad is közösségbe kerül, legkésőbb akkor úra fog aludni. De szerintem nagy eséllyel sokkal előbb is:). Két- három, sőt sztem négy évesen is szükségük van még az alvásra.

2013. febr. 12. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Én is úgy gondolom, hogy szüksége van még az alvásra, pont ezért kezdtem aggódni. Remélem, csak néhány nap lesz ilyen, és nem állandósul.

Köszi a válaszokat!

2013. febr. 12. 14:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!