Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ez normális dolog, vagy pedig...

Ez normális dolog, vagy pedig valami baj van velem? Rossz ember vagyok emiatt?

Figyelt kérdés

Babát tervezünk a párommal, de az alábbiak miatt most elbizonytalanodtam egy kicsit, kezdek kételkedni abban, hogy jó anyuka tudnék lenni.


A páromnak van már egy ötéves kislánya. Jól kijövünk, nagyon szeretem, és ő is ragaszkodik hozzám. Minden hétvégén itt van nálunk.

Az elmúlt egy évben, mióta ismerem a kiscsajt, nem volt semmi probléma. De most hétvégén valamiért azt vettem észre magamon, hogy fárasztónak érzem, hogy folyamatosan a gyerekkel kell foglalkoznom. Korábban sosem fordult elő ilyesmi, élveztem hogy kérdezget, hogy magyaráz, hogy mindig le kell kötni a figyelmét, meg hogy a fél szememnek mindig rajta kell lennie. De most valamiért nagyon elfáradtam ez alatt a két nap alatt, amíg a kiscsaj itt volt, kicsit feszült voltam amiatt, hogy mindenért ötször kell neki szólni (ne vedd a szádba, ne ugrálj a széken, ne rugdosd a falat, stb), és bár szégyellem bevallani, de alig vártam, hogy hazamenjen. A gyerekkel persze nem éreztettem, és a páromnak sem mondtam el, mert nem akarom megbántani. Pedig semmi gond sem volt a kiscsajjal, nagyon jó gyerek, nyugis, szófogadó, értelmes kislány.

És most nagyon rosszul érzem magam emiatt, és kétségeim vannak, hogy jó anya leszek-e. Mert hát a saját gyerekem folyamatosan velem lesz, és elkezdtem azon parázni, mi lesz, ha zavarni vagy fárasztani fog.


Ez természetes dolog, hogy valakit néha fáraszt akár a saját, akár a nevelt gyereke, vagy pedig valamit tennem kellene ez ellen? És ha igen, akkor mit és hogyan?



2014. márc. 11. 10:07
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ne aggódj ez sajnos természetes. Nem vagyunk gépek, akiket örök mosolygásra lehet programozni. Nekem van egy 3,5 éves fiam. Imádom, jó gyerek, nincs vele gond, csak annyira eleven, amennyire egy ilyen idős gyereknek annak kell lennie. Ettől függetlenül, le merem írni, igen van olyan, hogy néha vagy gyakran, de fáraszt, és nincs hozzá türelmem. Szégyellem magam emiatt, de előfordul. Főleg olyankor, ha apuka délutános, éjszaka jön haza. Munka után irány az ovi, hazafelé bevásárlás, aztán szaladni le, ha jó idő van, hogy levegőn lehessen, aztán vissza fel, vacsora, ő igényli, hogy vele játsszak, de vár a házimunka is, próbálok egyensúlyt találni, amibe lehet bevonni. Van amikor minden olajozottan működik, de van, hogy nem. Én is rosszul érzem magam emiatt, próbálok felülemelkedni a gondokon, de nem megy mindig. Szerintem ne egy hétvégéből vonj le messzemenő következtetéseket. Igen lesz, hogy fárasztónak érzed majd az anyaságot, nincs olyan akivel ne esett volna meg, de ha beismered, és ráadásul bánt is a dolog, az csak azt mutatja, hogy jó anya leszel. Ha nem így lenne, akkor nem érdekelne, nem magadban keresnéd a hibát, hanem a gyerekben, aki meg igazán nem tehet semmiről, és ezt te is leírtad. Fel a fejjel. Anyának lenni a legszebb és egyben a legnehezebb feladat a világon, de megéri minden perce.
2014. márc. 11. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Engem még a Tesóim gyerekei sem nagyon érdekelnek. Szeretem őket, de csak annyira,mint a szomszéd kislányt. El vagyok velük, de ennyi.


Nekem három gyerekem van és egyszerűen imádom őket, bármit megtennék értük, szeretek velük lenni.


Hidd el a saját gyerek teljesen más

2014. márc. 11. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Ne legyenek kétségeid.

A saját gyermekedhez valószínűleg sokkal erősebben kötődsz majd- a terhességet, szülést is végigcsinálod, a hormonok is segítenek.

Ha az élettársad számodra egyébként ebből a szempontból kicsit "idegen" gyermekével is ilyen jól kijössz, akkor az inkább pozitív jel lehet a későbbiekre nézve.


Nekem 3,5 éves a kisfiam és nem szégellem bevallani, hogy időnként engem is lemerít és elfáradok tőle- sőt olyan is van, hogy magamban már arra várok, hogy mikor jön a fektetés :)

Ez múlhat az időjárási frontokon, az én energiaszintemen, a gyermekem aktuális állapotán és még sok minden máson is.


Akkor leszel jó anya, ha be mered ismerni magadnak, hogy nem vagy, nem tudsz tökéletes szülő lenni a nap 24 órájában, de igenis törekedni fogsz rá, hogy elég jó anya legyél.


Ne aggódj, különben is csinálni kell a saját gyerekkel a napi rutint akkor is, ha aznap fáj a fejed vagy rossz kedved van- és az életrevaló gyerekek ki is követelik maguknak a minimális figyelmet :)


Vannak jó és rossz napok, ahogy a kapcsolatodban is bizonyára, de ettől még az egész gyereknevelés egy jó dolog- csak néha fárasztó és nehéz.


Nálam sokat segít, hasznos ötleteket, tanácsokat merítek pl. Vekery, Ranschburg gyermekpzsichológiai könyveiből vagy Füzesi: Már százszor megmondtam címűból vag Deákné: Anya taníts engem-ből.


Minden jót és vágj bele.

2014. márc. 11. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
...Vekery= Vekerdy, elnézést.
2014. márc. 11. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Szia!Nem lehet összehasonlítani a nevelt gyereket a sajáttal.A saját gyerekednek bármit megfogsz tenni.Én is észre vettem magamon hogy pl a kislányomnak akármeddig eltartok egy játékot míg megfogja más gyerekének meg nem tartogatnám.a sajátodnak nem fogod bánni mondogatni hogy mi micsoda .Az én páromnak is van egy lánya de nem tartjuk vele a viszonyt,de amikor meg tartottuk akkor én is így éreztem.Most egy éves a lányom és nagyon jó vele foglalkozni törődni vele.
2014. márc. 11. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ez az érzés ha sajátod lesz mindig ott lesz.

Jól érzed, hogy nem tudod öket lepaasziolni, a sajátjaid mindig ott lesznek.


Engem ez az elején nagyon nyomasztott, de elmúlt és habár néha néha vissza jön ez az érzés, de kontrolálom. Nekem annyival nehezebb, hogy csak a férjem van segítségnek, nincsenek nagyszülök a közelben vagy valaki aki kicsit levenné a terhet rólam.

2014. márc. 11. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Gyerekekkel lenni néha nagyon fárasztó. Folyton beszélnek, kérdeznek, nyávognak, nyűgösek, hangosak, szófogadatlanok, rohangálnak, rombolnak, pedzegetik, meddig mehetnek el stb. Akár a saját gyerekedről van szó, akár máséról. Ettől még szeretjük őket :) És irigyeljük is, hogy ők még "nem törtek be" :)
2014. márc. 11. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
saját gyerek is lehet fárasztó ,nekem a saját gyerekeim is fárasztanak ,de atol még imádom öket.
2014. márc. 11. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek a biztató szavakat. :)
2014. márc. 11. 11:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!