Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nálatok mennyit TV-zhetnek a...

Nálatok mennyit TV-zhetnek a gyerekek ill. mit gondoltok arról, ahogy nálunk van?

Figyelt kérdés
3 éves lesz a kisfiam nemsokára és nálunk úgy működik, hogy bölcsi után (4 körül megyek érte) játszótéren vagyunk, olyan 6 után jövünk haza, fél 7 körül vacsi, és vacsitól nézheti úgy fél 8-ig a mesét, amíg nem megyünk fürdeni. Hétvégén fél 8 - 8 körül ébred és akkor bekapcsolom addig amíg nem tudunk lemenni sétálni, ez olyan 10 óra körül szokott lenni és ismét majd csak este vacsi környékétől lehet. Közben játszik mással is, de azért nézi, de most is pl. rajzol közben. Én meg addig is itt vagyok Vele, csak pl. pakolok, főzök, mosok ilyenek, de beszélgetünk, szóval nem az van, hogy beteszem a szobába és rá se nézek, had TV-zzen. mit gondoltok erről? Ez a TV nálam mindig nagy dilemma... Nálatok hogy működik?

2014. márc. 16. 08:11
 1/10 anonim ***** válasza:

Hát sztem függ attól is mi megy a tv ben. Reggel este kicsit sztem nem sok.

Nàlunk dvd nézés van mert nincsen tvnk. Most beteg így többett nézi mert ez eltereli de normàlis esetben heti kb 2-3x nézheti 30-40 percet.sokat viszem ki, próbálom elterelni vagy felolvasom könyvből (Bogyó és B őrületben vagyunk).

2014. márc. 16. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
DVD-t néz, Barney, Tűzoltó Sam, ilyenek
2014. márc. 16. 08:18
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem teljesen jó így.
2014. márc. 16. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

akire vigyázok kislány, ö 3 éves, 6kor fürdik, fél7 fele vacsora, utána nézhet tévét kb. 30-40 percet mig a szülei nem érnek haza.

a szülök hagyják tévét nézni, hétvégén délelött is délután is 2-3 orát is ott ül..hétfön meg harcolok vele, hogy nincs tévé.

2014. márc. 16. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 lcs ***** válasza:
100%
szerintem ez így abszolút nem sok. lányom 4 éves, kb ő is így tv-zik (reggel ébredés után, míg indulunk az oviba, és este fürdés után alvásig). vannak normális oktató jellegű mesék, azok még nekem is tetszenek, van amikor együtt nézzük és "kibeszéljük" :)) de ez a tv kérdés is az olyan témák egyike, amiben aztán A-Z-ig megoszlanak a vélemények, szóval ne lepődj meg, ha valaki olyat ír, hogy kb semmit ne tévézzen a gyerek....;)))
2014. márc. 16. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
még nincs gyerekem, még csak 18 hetes vagyok, de én sem díjjazom a tv-t, a netet, de be kell vallanom hogy tuti hogy beadom a derekam. az amit te csinálsz kérdező jó, szerintem belefér, én is fogom ezt csinálni, ahogy írták előttem vannak jóféle mesék, amiből akár dalokat vagy mondókákat tanulhatnak, csak azokat kell megtalálni és nem lesz baj :) mert a mostani mesék...vannak köztük igen furcsák :)
2014. márc. 16. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez teljesen elfogadhato, en az egyik veglet hive sem vagyok,nalunk is kb ennyi volt atlagosan,valogatott mesekkel.
2014. márc. 16. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Tv-t max hétvégén néz velünk,de nem minden hétvégén, reggel megengedett a Maya a méhecske és a Hupikék Törpikék,de amúgy vagy Dvd-t néz vagy a Youtubon beteszek neki listázva Vizipókot,Frakkot,Pom-Pomot,Kisvakondot,Ho-ho horgászt,(Régebben Ukit is tettem),Mazsola és Tádét,ha van kedve néha egy-egy Thomast de nem rajong érte.Nem szokott mindennap mesét nézni olyan 2-3-4 naponta de akkor engedem fél-1 órát is.Szerettem volna ha nem szokik rá,mindig igyekeztem mértéket tartani amúgy 1,5 éves korától néz,1,5 hónap múlva lesz 3,addig csak zenét tettem be neki,vagy egy-egy gyerekdalos klippet.
2014. márc. 16. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

hazajövünk az oviból, játszótérről, akkor mesézek egy kicsit, míg megiszik egy pohár innivalót, mondjuk 10 percig. ha fáradt akkor van, hogy fél órát nézi.

hétvégén reggel a kakaója mellett nézi, ekkor kicsit többet mert a mickey játszóterét nézi, az azt hiszem fél óra :)

máskor nem, nem is igényli, este meg lefekvés előtt már nem szeretem ha tvzik, szívesebben olvasok neki, de ő is azt kéri, nem szokott reklamálni a tv miatt :)

2014. márc. 16. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Reggel ovi előtt megnéz egy-két mesét, meg esetleg este is szintén 1-2 mesét. Alapból nem szeret tévézni, van hogy napközben is bekapcsolom neki, ha itthon van, de mindig kikapcsolja. Magától sosem jut eszébe, hogy tévét nézzen, pedig tudja kezelni (és hagyom is neki, sosem volt pl.megtiltva neki). 5 éves fiú
2014. márc. 17. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!