Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Nem nevetséges ahogy az...

Nem nevetséges ahogy az iszlámisták és keresztények saját istenüket tartják egyedülinek, mint a gyerekek vitáznak, a vallások hiteltelenségét mégjobban mutatja?

Figyelt kérdés
Csak az érdekesség miatt: Keresztény kb. 2 milliárd követő, iszlám kb. 1 milliárd 570 millió követő.Minden nap szembesülök a két táborral agnosztikusként. Már nagyon sokszor néztek rám csúnyán, nagyon csúnyán és mégcsúnyábban. Egyik muszlim lány ismerősöm azt mondta, hogy én a pokolba jutok. Amikor átment egy vizsgán istenhez imátkozott, szerintem magának kellett volna megköszönnie, mert sokat tanult. Páran féltenek, mert a pokolban fogok elégni, mások szerint meg térjek át minél előbb a hitre, hogy megmeneküljek. Kérdeztem melyik istenben higyjek, mert van egy pár. Erre a reakció egy nagy levegőbefújáz, kidülledt szempár és a szokásos dehát csak egy isten van. Na, igen, mondom egy másik vallású mást mond. Munka mellett járok suliba, egyébként Amerikában élek, itt több, mint 90%-ban vallásosok vesznek körbe. Órán egy csomószor hallottam őket is vitatkozni erről, az egymás igazáról próbálták meggyőzni egymást, én még az elején elmondtam az elméleteimet, miért gondolom valószínűbbnek az evolúciót, erre a válasz mindig ez volt lenéző tekintetek kiséretében, ja, haaa, persze a majmokból lettünk, mi. Egyrészről a megnyilvánulásuk számomra egyértelműbbé tette az evolűció elméletet, másrészről az evolűció soha nem mondta, hogy majmok voltunk, csak közös ősünk van. Na, mindegy, kicsit kitört belőlem most pár dolog, ami nem volt tervbe véve.
2013. aug. 2. 18:58
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
96%
Erről mindenkinek megvan a saját véleménye, oldalakat lehetne írni róla, és nem a te kérdésed az első.
2013. aug. 2. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
49%
Szerintem meg a másik Istent elfogadni komolytalan. Egyáltalán mitől lesz valami Isten? Persze nem azt akartam mondani, hogy erőszakosan téríteni kell. A legfontosabb a szellemed, szíved tisztasága. (a fájdalom nem mocskosít)
2013. aug. 2. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Egyébként meg mi baj van a majmokkal? A cickányszerű lények sem jobbak.
2013. aug. 2. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
64%
A közös ős, sohasem került elő! Igaz, most nem régen, kiderült egy zápfogról, - bár nem egyértelműen és csak a hit segíthet benne - hogy a közös őstől származik. Ennek ellenére, a keresztények istenében sem hiszek! Ők azért vannak sokan, mert évszázadokon keresztül tüzelték el azokat, akik nem akartak keresztények lenni. A iszlámban, a Buddhában, a Nagy Manitu-ban és a sárkányokban sem hiszek úgy ahogyan ezt tanítják, viszont kell, hogy legyen alapja a vallásoknak. Tehát lehetnek olyan lények, melyeket, mi isteneknek tartunk!
2013. aug. 2. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
75%
Miért zavar téged a másik hite?
2013. aug. 2. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
57%
Ilyenkor kell popcornt venni és egymásnak uszítani őket.
2013. aug. 2. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
63%
De..
2013. aug. 2. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
92%

Biztos van sok ilyen, de szerencsére nálunk ez nem jellemző, mi a párbeszédre törekszünk az iszlámmal. Inkább azt kell megtalálni, ami a közös, mert sok ilyen van. Egyébként szerintem több, mint a zsidókkal. Az meg nem igaz, hogy a saját Istenemet tartom egyedülinek, mert a muszlim is ugyanazt az Istent imádja, mint mi, csak ők Allahnak hívják.

Egyébként nem csodálom, hogy Amerikában ez megy, mert ott minden alkalmat megragadnak, hogy lejárassák az iszlámot, mert ők a legnagyobb terroristák és errefelé megy ezerre a propaganda.

2013. aug. 2. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
74%

Hasonlóképp vagyok, mint Te, kedves kérdező. Ha megnézzük a vallások alapjait, akkor szinte mind (legalábbis az általam ismertek) az emberi szeretetre épülnek. És ha egymás mellett megélünk békében, szeretetben, akkor egyértelműen kevesebb a gond. Innét kezdve nem édesmindegy, hogy milyen vallás alapján élünk így? Vagy hogy imádkozáskor melyik szavakat mondjuk?

És én úgy gondolom, amelyik isten az alapján ítél engem meg, hogy hányszor imádkozok egy nap, az nekem túl egoistának tűnik, egy istenséghez képest.


Személy szerint abban hiszek, hogy lehet, valami felsőbb erő (amiről mintázták a vallásokat), ami teremtő, de nem zárom ki azt sem, hogy nincs semmi. És teljesen elfogadom mindenki hitét, amíg az nem próbálja a másik ember hitét támadni, és nem erőszakos vele szemben.

2013. aug. 2. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 Kései Sirató ***** válasza:
26%

Nem nevetséges, számomra az ateizmus az, ami szánalmas és nevetséges.

Ugyanazt az Istent ők allah-nak hívják, így van, ahogyan előttem is mondták. És akkor mi van? Miért zavar téged?

Az evolúcióval az a baj, hogy el kellene hinnem hozzá, hogy minden magától alakultdt ki és fejlődött. Ha tanultál volna genetikát, ezt nem hinnéd, hogy a semmiből olyan bonyolut dolgok jönnek létre. Még egy számítógépes program se jön létre magától, hogy jönne léter egy élő szervezet? Egy másik dolog, ami számomra nagyon kérdőjeles? Ha van evolúció, miért maradt abba? miért nem fejlődik az emberiség tovább? És miért vannak majmok is? Csak minden második példány fejlődött volna? :)

2013. aug. 2. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!