Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Vált már el vki azért, mert a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Vált már el vki azért, mert a másik nem úgy állt a gyerekneveléshez, ahogy szerinte kellett volna? Ha csak ketten lennénk, nem volnának problémáink azok a dolgok, amikből állandòan vita van a gyerekek kapcsán.

Figyelt kérdés
Türelmetlen velük, nagyon csúnyán szòl rájuk, sértegeti őket, ilyeneket mond, hogy nem is kell, hogy szeressék, majd az idő igazolja... persze amìg nekünk nem voltak, másoknak az én szememben igazán idegesìtő gyerekeivel mindig jòfej volt. Olyan mint ha a sajátjait nem is szeretné, nekem nagyon fáj, hogy ez van, és mindig pròbálok villámhárìtò lenni. Egyre inkább a válást fontolgatom, mert hiába magyarázok neki is, hogy az ordibálás meg a vezénylés max problémás gyereket eredményez, nem jòlneveltet. Találkoztatok már ilyen válòokkal? Én ilyen emberrel nem akarok együtt élni, aki nem bánik jòl a gyerekeimmel, pedig ő az apjuk :( 3 és 2 évesek, tehát még igazán rosszak se tudnak lenni...
2013. dec. 31. 02:16
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Én ilyen családból származom,csak nekem édesanyám nem vette észre ezeket.Apám ugyanilyen volt mint amit leírsz.Sajnos nem váltak el csak 27 évvel a házasságuk után.Szóval én 9 éves kormomban is mondtam apámnak hogy gyűlöllek téged anya nem figyelt.Végeredmény:Mindketten gyűlöljük az apánkat.Nem tudunk normális életet élni.Tesóm leszbikus lett.Én pszichésen megviselt.Egyébként apám szociopata és állandóan ki akarta anyát sajátítani tőlünk,mintha féltékeny lett volna ránk,és mi sosem úgy néztünk rá mint az apánkra hanem inkább mint a legidősebb testvérünkre.
2013. dec. 31. 03:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Apu is mondta nem kell hogy szeressük csak tiszteljük.Soha nem ült le velünk enni egy asztalhoz.Bevonult a szobába.Mikor felnőttünk meg direkt kiült hogy veszekedést szítson.:-(Ő is imádta más gyerekeit,mi meg végig néztük.
2013. dec. 31. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
Ez a legmegalapozottabb válóok szerintem. Ugyanis egy életre tönkreteszi szerencsétlen gyerekeid önbizalmát, énképét, egész mentális fejlődésüket. Gyermekpszichológustól kérj tanácsot, ha tudsz, hogyan lehetne ellensúlyozni a dolgokat (mert itt a dackorszak is stb.). Később pedig - a váláskor - a gyermekpszichológus véleménye is segít majd.
2013. dec. 31. 03:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

Hát, nekem anyám volt ilyen "szociopata".

Ha csúnyán beszél a gyerekekkel... lényeg hogy a gyerekek ne azt lássák hogy meghunyászkodsz előtte. Önuralom bátorság, érezniük, látniuk kell hogy kiállsz mellettük, értük. Ők nem tudnak másra támaszkondi csak rád.


Ne azt a példát mutasd nekik, amit pl én láttam anyámtól -míg az élete sérelmeiért rajtam verte le a port- hogy meg kell hajolni más előtt aki árt nekem - élettársa -

Más gyerekeit ugyanakkor ajnározta, azok ügyesek okosak, stb, engem meg szidott , hazugozott gerinctelenezett stb egész életemben, idegileg kicsinált. Kb ezért húztam el otthonról már 16 évesen...


Igazából ilyen sértegető alázó szülő mellett, már mióta az eszemet tudtam arra vártam, hogy leléphessek, meg mikor lesz már vége.


Már felnőtt vagyok tőle jó távol élek (nem érti miért, szerinte elárultam xD) értelmesen higgadtan elmagyaráztam neki hogy esik, hogy érzek mikor aláz ok nélkül, szerinted érti? Nem, még neki áll feljebb.


Kis kitérő után: ha úgy érzed, az otthoni légkör a másik hülyesége miatt feszült, és inkább lehúzó mint semleges, vagy pozitív, és ez állandó jelleggel megy, akkor igen, lehet válóok. Ha valaki nem bánik veled, vagy a gyerekeddel jól, nem kell vele lenni.


Gyerekeknek nem az a lényeg, hogy velük legyen a vér szerinti apjuk, anyjuk. Hanem hogy nyugodt szeretetteljes légkörben cseperedhessenek. Ez az alap a legfontosabb. Lehet, másvalaki ezt tudná biztosítani, a férjed nem. Ne neked legyen emiatt lelkiismeret furdalásod.

2013. dec. 31. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
45%

Vannak bizonyos fajta gyerekek, akiket keményebben kell nevelni, de ez nagyon elenyésző százalék, főleg a fiúgyerekekre igaz.

Nagyon személyre szabottan kell kezelni a gyereknevelést, akkor járna legjobban minden gyerek, ha a szülője pszichológus lenne, de nap mint nap megdől egy-egy fajta neveléselmélet.

Valószínű az a baja a párodnak, hogy nem akar osztozni a szeretetben, amit adsz a családodnak, és nem foglalkozol vele 100%-osan.

Biztosan szeret téged a párod, csak nagyon önző módon, és a gyerekeid kárára.

Igen, meggondolandó, mit tegyél.

2013. dec. 31. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

Az én apám is ilyen volt, csak mellé még ütni is elkezdett néhanapján minket. Szeretett, a maga önző módján, de kicsit összetévesztette a tiszteletet a félelemmel, és ez erősebben dominált. Az okozott neki örömöt, ha láthatta a félelmet a szemünkben, ha könyörögtünk, ha sírtunk. Anyával is mindig eljátszotta ezt, aki a megaláztatások ellenére folyamatosan megadta magát, és ezáltal minket is.

Ezt azóta sem tudom megemészteni, és néha talán jobban haragszok anyára, mint apára.

2013. dec. 31. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
Én biztosan nem tűrném, hogy a gyerekeimmel rosszul bánjanak akár pszichés értelemben is, legyen az akár az apjuk, vagy bárki más. A gyerekeid mentális egészsége a tét. Szerintem nagyon gondold meg. Gondolom téged is felőröl látni, hogy nem jól bánik az apjuk velük. A gyerekeknek csak SZERETET kell. Tisztelni biztos nem fogják az ilyen viselkedésért. Legfeljebb megutálják. Jó esetben csak őt, és nem téged is, amiért elnézted a dolgait. De persze te tudod mennyire súlyos a helyzet.
2013. dec. 31. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon rendes nő lehetsz. Mit nem adtam volna érte, ha anyám annak idején elválik apámtól - de neki a saját kényelme és anyagi biztonsága többet ért. Amióta az eszemet tudom, apám sportot csinál abból, hogy bántson és megalázzon. Gyerekkorom óta nem tudom lerendezni magamban ezt a dolgot. Itt vagyok lassan 30 évesen, nagyon egyedül, soha nem is volt még párkapcsolatom. Nem lettem ugyan leszbikus, de nem vagyok képes bizalommal tekinteni a férfiakra, pedig az eszemmel tudom, hogy ugyanannyi rendes ember van közöttük, mint a nők között, és a saját család lenne az egyetlen esélyem arra, hogy rendbe hozzam az életemet. Ugye nem szeretnéd a gyerekeidnek is ugyanezt?
2013. dec. 31. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
0%

Én azért megkérnélek,hogy írj le pár konkrét példát,mert szerintem itt a Válaszadók többsége tényleg nagyon rossz apaképpel kellett hogy éljen,de esetetekben azért lehet (és remélem is),hogy talán nem is ilyen rossz a helyzet.

Apám is elég kemény fajta,de míg élek tisztelni fogom azért amilyen és remélem is,hogy valamelyest tudom majd követni a példáját csak egy kicsit is a szigort illetően.Én túl vajszívű vagyok.Apám meg elég volt ha úgy nézett.És a tekintély meg a vajszívűség nemtudom mennyire fér össze.Lehet egy emberben sehogy.Még jó,hogy 2 szülő van.

Ezért rögtön írom is,hogy a Páromról is azt tudom elképzelni,hogy szigorú lesz.Hogy Ő lesz a tekintély,a családfő.Szerintem ilyen is kell.Tehát aki "meg tudja szorítani a gyeplőt",ha kell.

Nyilván más Gyerekeit nem kell nevelni,azokkal azért másmilyen.Mindenki.

Az pedig a Férjed szájából,hogy "nem is kell,hogy szeressék" inkább következetesnek és önfeláldozónak és jó szülőhöz méltónak tűnik.Én remélem,hogy inkább ez a pozitív helyzet áll fent esetetekben.

2013. dec. 31. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

9 Neked tényleg fogalmad sincs, miről van szó...de örülj neki, hogy nem tudod.


Én is úgy vagyok, mint a válaszadók többsége. Anyám csak tűrt, apám meg terrorizált mindenkit, őt is és engem is. Anyám pedig nemcsak magát áldozta fel apámért, hanem engem is. Most itt állok 24 évesen, problémáim vannak az emberi kapcsolatokkal, mert nem tudok megnyílni, képtelen vagyok rá és nincs egy normális munkám, mert nem tudom megállni az emberek között a helyem. Az önkifejezéssel vannak a legnagyobb problémáim. Talán azért, mert kiskoromban apám minden egyes alkalommal pofon vágott "tisztelet" címszó alatt, amikor megszólaltam, vagy önmagamat mertem adni. Így egy elfuserált személyiség lettem és ami a legrosszabb, nem tudom kifejezni magam, ezért sehol nem állom meg a helyem. A mai világban jó kommunikációs képesség nélkül elvesztél. Ráadásul egész életemben szégyelltem a szüleimet, át se mertem hívni egyik barátomat se hozzánk és nem is merem a mai napig, mert akárhányszor átjön ide valaki, a szüleim leültetnek minket az asztalhoz és együtt kell ennünk, meg ha kell, órákig jópofizni és eljátszani, hogy mi milyen jó család vagyunk, amikor igazából gyűlöljük egymást. Olyanok a szüleim, mint két pszichopata. Komolyan, hol látni ilyet, hogy kényszerből kell mosolyogni az asztalnál? Beteges. Nem is hívok át senkit ide, mert szégyellem ezt az egészet.


Amúgy le a kalappal előtted, hogy így kiállsz a gyerekeidért és hogy felismerted, hogy ez az állapot rossz nekik és egészséges környezetre van szükségük. Önzetlenségre vall, hogy emiatt képes lennél elválni a férjedtől. Bárcsak az én anyám is ilyen lett volna. De nem volt. Pedig lett volna hova mennie és nem maradt volna társ nélkül.

2013. dec. 31. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!