Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Bevigyem a kórházba? Tegnap...

Bevigyem a kórházba? Tegnap este óta óránként hány, nem iszik, eszik semmit.

Figyelt kérdés
2,5 éves, első gyerek. Soha nem volt még beteg (kisebb náthákon kívül) és nem tudom mennyit várjak.
2014. márc. 16. 08:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
93%
Próbáltad hideg vízzel vagy kólával itatni? Tényleg hideggel, szinte jegessel, kanalanként! Mondjuk 3-5 percenként egy teáskanál!
2014. márc. 16. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Etetni ne is akard, addig, amíg ő maga nem kéri, és akkor is néhány napig csak diétás kaja és nagyon kevés!
2014. márc. 16. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Most elaludt, mert egész éjszaka nem aludt. Hideg vízzel próbáltam. Ő maga is kérte, de nem iszik belőle.
2014. márc. 16. 08:52
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha továbbra sem iszik, akkor inkább vidd ügyeletre, nehogy kiszáradjon.
2014. márc. 16. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Pici kortyokat inni.....adj neki okvetlen B6ot!a folyadék ilyenkor nagyon fontos!akár tea enyhén citromos viz....az nembaj ha nem eszik...igyon!féldecinél egyszerre neigyon mert kifogja hányni!jobbulást! 5 gyermekes anyuka.
2014. márc. 16. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Én valami könnyű levessel próbálkoznék és az ügyeletre elvinném.
2014. márc. 16. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Pontosan úgy kell tenni, ahogyan az első válaszadó írta: HIDEG folyadék, pl tea, víz, vagy cola kanalanként, 5 percenként. Enni most nem kellene adni neki, mert az csak hányásra ingerli, de inni nagyon fontos lenne.

Ha belátható időn belül nem javul, akkor orvos.

2014. márc. 16. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Hideg víz, bele pici cukor, pici só. Ez egyfajta házi elektrolit folyadék. Kiszáradás esetén az infúzióban is ez van. Meg pl barátnőmnek a háziorvos irt fel egy szájon át fogyasztható elektrolit folyadékot, amikor terhesen elkapta a hányás-hasmenést. Elolvassuk, mi van benne, nos abban is cukor meg só.

És bár hülye hasonlat, de amikor egyszer a kiskutyánk beteg volt, akkor az állatorvos is azt ajánlotta, hogy teába kicsi cukor, kicsi só, és azt igya a kutya.

De ha nem javul, mindenképp vidd el ügyeletre, lehetőleg még délután, nehogy éjjel rosszabbodjon.

2014. márc. 16. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Ha felébred próbáld ki a hideg kólát, kikeverve belőle a szénsavat - 2,5 éves kislányom 1 hónapja volt ugyanígy mint a tiéd most, a vizet azonnal kihányta, de a kóla bent maradt , én magam sem akartam elhinni, de tényleg működött! Ha estig is folyamatosan hány, és semmi, de tényleg semmi nem marad meg bent, akkor ügyelet... és számíts rá, hogy kórház is, be fogják küldeni.
2014. márc. 16. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
a limonádé is nagyon jó,15-20 percenként 1 korty.
2014. márc. 16. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!