Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A ti gyerekeitek is viháncolna...

A ti gyerekeitek is viháncolnak este lefekvés után?

Figyelt kérdés

7 és 4 éves fiúk, közös a gyerekszoba.

Fél 9-kor van lámpaoltás, amit néha már alig várnak, mert utána átmásznak egymás ágyába vagy éppen megágyaznak maguknak a padlón és néha 2 órán keresztül is viháncolnak, körbebarikádozzák magukat a plüssállatokkal és takarókkal és mindenfélét játszanak.

Nem is lenne ezzel baj, csak éppen hétköznap 3/4 7-7 körül van ébresztő, így csak 9-10 órát alszanak és persze reggel nyűgösek, a nagy pedig nehezebben tud koncentrálni a suliban. A kicsi néha még alszik du. az oviban, de nem minden nap.

Hiába szólunk rájuk többször, egyszerűen nem érdekli őket. Van, hogy nyitva hagyjuk az ajtót vagy befekszik melléjük valamelyikünk, de ezek hosszú távon sajnos nem működnek, mert egyrészről a nappaliból nyílik a gyerekszoba és így akkor ott nem tudunk semmit sem csinálni, másrészről mi is emberek vagyunk és szeretnénk egy kis időt saját magunkkal ill. egymással is foglalkozni a gyerekek lefektetése után, ami akkor nem megoldható, ha egyikünk ott van velük, mert olyankor el is alszunk :)

Azt szoktam nekik mondani, hogy max. fél órát játszhatnak, ezzel nem is lenne gondom, de persze nem működik...

Mi lehet a mindenkinek megfelelő megoldás erre a helyzetre?

Ti hogy csináljátok, ha a külön szoba nem megoldható?


2014. febr. 22. 09:45
 1/5 anonim ***** válasza:
38%

Fáraszd ki jobban őket.Nekem 3 és 6 éves lányaim vannak,tapasztalom,hogy akkor alszanak a legjobban,ha sokat voltunk a levegőn.Ezért egy ideje,mikor Apa hazaér (5-6 körül) elmegyünk egy nagyot sétálni,fogócskázunk ilyesmi.Vagy kezdjétek el hamarabb az altatás körüli rituálét (vacsora,fürdés,esti mese) vigyétek be őket kicsit korábban,és akkor hamarabb elalszanak.

Szerintem nincsenek eléggé lefáradva.

2014. febr. 22. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 lcs ***** válasza:
előző vàlaszoló vèlemènyèn vagyok én is, h szerintem nincsenek eléggé lefáradva, ezért van még energiájuk ennyit hancúrozni :) hallottam olyat is, hogy lefekvès előtt már nem szabad hagyni aktív tevèkenysèget csinálni a gyerkőcnek, mert attól felpörögnek, és esetleg hiába álmosak, vagy fáradtak, nem tudnak elaludni. alacsony fèny mellett mese, együtt kicsit bebújni anyáèk ágyàba és ott mese, utána mindenki saját ágyba, és ott max még kis beszélgetés velük a sötétben, de ágyban maradva :) nekem lányomnál bevált, persze más ha van egy nagyobb tesó "felbújtónak":))
2014. febr. 22. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

maximálisan egyetértek az előzőkkel.majd 4 évesem is ilyen ha vmi miat nagyritrán nem jutunk ki friss levegőre és nem mozogta ki magát(séta,biciklizés,futkorászás)

Illetve még megoldás az ha előrébb hozod a fürdést-fektetést és had hancúrozzanak egy kicsit még fekvés után de még akkor is időbe vagytok!

Az nagyon rossz ha kialvatlanul megy az iskolás a suliba!

2014. febr. 22. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

A lefárasztás akár működhetne is, de emlékezetem szerint nyáron is ez volt, pedig akkor reggeltől-estig kint rohangáltak :) Ja meg a nyaralás is ilyen volt, pedig ott aztán nem sokat voltunk bent, egész nap úsztak, pancsoltak, jól kitombolták magukat, azután esténként, amikor a párommal végre szerettünk volna egy kicsit romantikázni, persze mi dőltünk ki előbb :))

A nagynak heti 2x van edzése, amiről bokáig izzadtan jön ki, de az sem elég ezek szerint.

2014. febr. 23. 08:09
 5/5 lcs ***** válasza:
mondjuk totál el tudom képzelni amit mondasz, a lányom detto ilyen, nemlehet leütni se úgy tud pörögni, még akkor is képes fent lenni 10ig este, ha nem aludt délután, reggel meg fent van7kor:/ mondjuk az megint más hogy iskolás a nagy :(
2014. febr. 23. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!