Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Egyszerűen már alig bírjuk...

Egyszerűen már alig bírjuk eliselni a fiunkat aki ovis mit lehet tenni a nemek, undorító nem szeretem és társai ellen?

Figyelt kérdés

Először külön szobában aludtunk, most már 1 hónapja beköltözöt hozzánk, ugyanis este kb 10x kellett menni hozzá, mert üvöltött. Nem mondott semmit se, csak maradjunk ott vele. Most 4 éves lesz, a kistesó 14 hós, előtte is ilyen volt. Semmi nem jó semmit nem akar, semmi nem tetszik és folyamatosan ezt hallgatjuk. Most a szobában alszik és állandóan felkel, ugráltat mindenkit, hiába mondunk nemet, - pl ott a zsepi az ágyad mellett - elkezd üvölteni... Már sem én, sem az apja nem bírjuk cérnával... egymást nyugtatgatjuk. Az oviban szépen viselkedik, nincs rá panasz, a tesót itthon bántja, máshol szépen beszél róla. Tudom, hogy dícsérni mindenért, meg kérdezgetni mit hogy, elolvastunk pár könyvet, kiskorában sem aludt el egyedül soha, egyébként hasfájós volt, keveset is aludt. Attól félek, hogy ha dokihoz viszem akkor pszichológus meg gyógyszer, de lassan mi fogunk már vmit szedni...

Nem látom a kiutat és komolyan kétségbe vagyunk esve, hogy mit lehet ilyenkor csinálni. Egész nap azt hallgatjuk, hogy nem kell, nem akarom, őt nem szeretem, ez undorító, téged utállak, ki nem állhatom és társai. Most éppen már kiküldtem a szobából, hogy akkor jöhet vissza, ha mond valamit ami tetszik neki, vagy valamit szeret. Semmit nem enged sem nekünk sem a tesójának... Már azon gondolkozom, hogy anno én is kaptam egy-két pofont, lehet, hogy ráférne... de biztos nem oldana meg semmit, de hiába magyarázok, be nem áll a szám, nem is hallja meg. Ha meg csöndbe maradok és annyit mondok ez nekem fáj, vagy rosszul esik amit csinálsz pedig én szeretlek stb... akkor is csak ordít, meg én nem szeretlek téged, vagy utállak, meg őt is... stb... megőrülök..


2014. márc. 16. 17:05
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:
Köszi! pont ezt a könyvet adta oda egy barátném nemrég, csak még mást olvastam... Holnap elkezdem!
2014. márc. 16. 22:40
 12/22 anonim ***** válasza:

Ez a zsebkendos sztori nalunk is ment, massal is. A kovetkezot mondtam: Nincs fiam, csak egy zsepi. Kered??? Gyerek uvoltve: neeeeemmmm! Ledobtam a foldre egy darabot, mondtam neki, hogy vagy ez az egy, vagy egy sem. Az elso 20 ilyennel semmi valtozas, nem kellett neki egy darab. A 21. alkalmnal o mondta: egy zsepit kerek, merf az eleg nekem anya.


Kovetkezetesseg, hatarozottsag. Ha uvolt, akkor uvoltson, tedd be a szobajaba, mondd neki, hogy teged nem erdekel, raer ott naphosszat uvolteni, es csukd ra az ajtot. Ha lenyugodott, menj be, beszeld meg vele, miert tortent mindez, kerjdn bocsanatot. Ha bocsanatot ker, kijohet, ha megi t hisztizik, megint csukd ra az ajtot.


Nehogyma' a farok csovalja a kutyat!

2014. márc. 17. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
21%
Most győztél meg arról teljesen, hogy elfért az az 1-2 nyakleves, amit kiosztottam még mielőtt ide jutottunk volna. Tudod, a gyerekek nagyon okosak, ès aki hagyja, azt szépen be is idomìtják maguknak. Gusztustalannak tartom az ilyen kis zsarnokpalántákat, pedig nem is az ő hibàjuk. Persze türelem meg szeretet vezesse az embert a nevelésben, de amikor a kisdisznó visszaél mindezzel, akkor itt az ideje bekeményìteni. Mindenkinél más a hatàr, én nem vàrtam volna idáig.
2014. márc. 17. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:

Tényleg olyan ő is, mint az én fiam volt. Már tudta mi a bünti, megcsinálta a rosszaságot és magától beült büntibe, vagy visít, ha nem ő nyithatja az ajtót, visít ha nem ő téphet wc-papírt magának stb...

Nos én először nyugodtan leguggoltam hozzá mindig és elmagyaráztam mi van, de hangsúlyoztam, hogy a következőnél nem leszek ilyen higgadt és seggrepacsi lesz, szóval ha nem akarja viselkedjen rendesen és ne akadjon ki azon, hogy nem csengethet fel kaputelefonon pl.... Aztán mikor tényleg rácsaptam a popsijára megilletődött, nem gondolta, hogy megteszem.

Találj ki új büntit, mert úgy tűnik ez nem elég neki, térdeljen a sarokban, vagy becsukod a fürdőbe (ne sötét helyre) 2 percre. Ha nálunk a mamának azt mondta volna, hogy takarodj haza, tuti, hogy akkorát kapott volna a szájára, hogy ezt többé nem mondja ki.

Az enyém még duzzog is. Ha valamire azt mondom nem, akkor összefonja a kezét a mellkasa előtt, és kisétál, vagy hátat fordít, hogy akkor nem is kíváncsi rám, ilyenkor ki is terelem a szobából, hogy akkor nem is kell a szoknyám mellett ülbni, menjen a szobájába duzzogni, persze az már nem tetszik neki, mert nekem, a közönségnek akarja csinálni, egyedül nem olyan buli.


5-ös voltam

2014. márc. 17. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:

Ma reggel úgy döntöttem egyedül kell pisilnie fel kell egyedül vennie a gatyit, zoknit és előtte ugye levetkőzni a pizsiből. 1,5 órát sírt és üvöltött, én közben elmondtam neki párszor, hogy csinálja amit kérek, addig nem csinálhat mást, amíg kész nincs.

Ja úgy pisilünk, hogy én fogom a kukit, hogy ne kelljen neki kezet mosnia...

Na szóval 1,5 óra után pisi kész, pizsi alsó levéve, én kényelmesen megreggeliztem a kicsivel.. Ő üvölt és magában beszél... Aztán odaültünk és kitettem eléje mit milyen sorrendben vegyen fel... pólót kivéve, nadrág segítséggel a többi ment... Aztán közöltem akkor reggeli, eddig a mese előtt evett, most közöltem a konyhában a reggeli helye, 2 féléből választhatott, közöltem, hogy akkor mi megyünk be a TV-sbe és ha megette a reggelit jöhet utánunk. Leült és megette, jött szólni hogy kész, sőt még a kistányérját is betette a mosogatóba...

Most szépen játszik tesóval... Szóval be kell keményíteni?

2014. márc. 17. 09:02
 16/22 anonim ***** válasza:
100%
Már sokkal korábban kellett volna :)
2014. márc. 17. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

Kérdező- ugyes votlál, gratulálok, csak így tovább, erősen, kitartóan és következtesen!!

úgy pisil, hogy te fogod a kukit?? huha... :))) szerintem szoktasd le róla! inkább üljön a wc-re és úgy pisiljen. :))


Abszolút nem vitázni akarok, csak kiváncsi lennék, hogy akik azt írták, hogy pofon és verés a gyereknek, azok otthon tényleg így rendezik a problémát, vagy csak jótanácsnak írták a verekedést a kérdezőnek, de ők otthon valójában nem bátják a gyerekeiket?


10-es vagyok egyébként, én is írtam, hogy volt egy ilyen mélypont a fiammal nekem is. De sosem fordul meg a fejemben, hogy megpofozzam!! Eleve elítélem az erőszakot, de egyébként sem hiszem, hogy azzal, hogy megfélemlítem a gyereket egy jó veréssel vagy pofonnal, attól megoldódik a probléma. Max egy rövid időre elhallgat, de ettől nem javul meg a viselkedése.

MI is kilábaltunk ebből a szituációból, sok türelemmel, sok beszélgetéssel, de főleg nagyon következetes és szigorú szabályok betartatásával. Büntetés volt- büntetősarok-3perc.

Nálunk a gyerek egyébként nagyon kezelhető volt a kiscsoport megkezdéséig. Bekerült egy elég durva csoportba, ahol nagyon jókisfiu volt egész nap, és itthon ki kellett adnia magából a feszültséget. Ezt megtanultuk mi is és ő is kezelni.

2014. márc. 17. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
0%
szegény gyerek...
2014. márc. 17. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

Ügyesen kezelted a reggelt. Ha tartod/tartjátok magatokat az elvekhez és nem tesztek kivételeket, akkor ő is gyorsan hozzá fog szokni az új helyzethez.

Kitartás!

2014. márc. 17. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

12-es vagyok.

Ügyes voltál, csak most ne add fel, ha már elkezdted. Sokat fog üvölteni, és másnapra elfelejti amit előző nap megtanult, de hidd el, ha következetes vagy, akkor 2-3 hónap múlva negyed ennyi baj lesz a gyerekkel.

2014. márc. 17. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!