Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Egyszerűen már alig bírjuk...

Egyszerűen már alig bírjuk eliselni a fiunkat aki ovis mit lehet tenni a nemek, undorító nem szeretem és társai ellen?

Figyelt kérdés

Először külön szobában aludtunk, most már 1 hónapja beköltözöt hozzánk, ugyanis este kb 10x kellett menni hozzá, mert üvöltött. Nem mondott semmit se, csak maradjunk ott vele. Most 4 éves lesz, a kistesó 14 hós, előtte is ilyen volt. Semmi nem jó semmit nem akar, semmi nem tetszik és folyamatosan ezt hallgatjuk. Most a szobában alszik és állandóan felkel, ugráltat mindenkit, hiába mondunk nemet, - pl ott a zsepi az ágyad mellett - elkezd üvölteni... Már sem én, sem az apja nem bírjuk cérnával... egymást nyugtatgatjuk. Az oviban szépen viselkedik, nincs rá panasz, a tesót itthon bántja, máshol szépen beszél róla. Tudom, hogy dícsérni mindenért, meg kérdezgetni mit hogy, elolvastunk pár könyvet, kiskorában sem aludt el egyedül soha, egyébként hasfájós volt, keveset is aludt. Attól félek, hogy ha dokihoz viszem akkor pszichológus meg gyógyszer, de lassan mi fogunk már vmit szedni...

Nem látom a kiutat és komolyan kétségbe vagyunk esve, hogy mit lehet ilyenkor csinálni. Egész nap azt hallgatjuk, hogy nem kell, nem akarom, őt nem szeretem, ez undorító, téged utállak, ki nem állhatom és társai. Most éppen már kiküldtem a szobából, hogy akkor jöhet vissza, ha mond valamit ami tetszik neki, vagy valamit szeret. Semmit nem enged sem nekünk sem a tesójának... Már azon gondolkozom, hogy anno én is kaptam egy-két pofont, lehet, hogy ráférne... de biztos nem oldana meg semmit, de hiába magyarázok, be nem áll a szám, nem is hallja meg. Ha meg csöndbe maradok és annyit mondok ez nekem fáj, vagy rosszul esik amit csinálsz pedig én szeretlek stb... akkor is csak ordít, meg én nem szeretlek téged, vagy utállak, meg őt is... stb... megőrülök..


2014. márc. 16. 17:05
1 2 3
 21/22 A kérdező kommentje:

Egyenlőre jól birom, és neki is jót tesz, hiszen van sikerélménye mert ezt is, azt is egyedül megtud csinálni. Pl teregettem az erkélyen, ő a szobában játszott és leesett egy bugyim... Beszóltam neki, van-e kedve felhozni nekem, nagy segítség lenne, mert még sokat kell kiteregetnem. Gyerek nem válaszolt, 2 perc múlva felkiáltott, hogy hova menjen? lenézek a lépcsőn, rajta a cipője!!! mondom a kutyusok ólja előtt, kiment felvette felmutatta-hogy ez az? mondtam igen, gyere be, hozd fel, és halkan csukd az ajtót mert tesóka alszik. Gyerek bejött halkan, levette a cipőt és felhozta a bugyit! Előtte nyitva hagyta az ajtót, meg bevágta és képes volt sáros cipőben is végig mászni a lakáson, olyat meg hogy amire megkérem meg is csináljon! Nagyon büszke vagyok rá!! És mikor ebéd után - szintén a konyhában leült enni végre, és egyedül is evett, felkísértem aludni, akkor félig levetkőzött a pólónál segítettem, bebújt az ágyba elmondtam mennyi jót és ügyeset tett ma és el is aludt egyből, persze közölte hogy nagyon szeretlek Anya!

Olyan boldog vagyok!

De délelőtt azért előkerült a büntiszőnyeg, mert szétdobált egy nagycsomó lapot... kis hiszti de utána bocsánatot kért...

Ja néztem a neten a szuperdadust is... !

Köszönöm a válaszokat!!!

2014. márc. 18. 14:03
 22/22 anonim ***** válasza:

nagyon jó,ügyes te is meg ő is!

Mindíg dícsérd meg és mond el neki mennyire büszke vagy rá!

És amit még én tanácsolnék:legyen kettesben töltött időtök,amikor csak te meg ő vagytok és csak rá tudsz figyelni,hidd el ez hiányzik neki,és a testvérféltékenység kiküszöbölésére ez nagyon jó!

2014. márc. 19. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!