Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 5 éves kisfiút, hogy lehetne...

5 éves kisfiút, hogy lehetne megtanítani orrot fújni?

Figyelt kérdés

Próbálkozunk vele,de egyszerűen nem akar orrot fújni.

Ha nem én tartom a zsepit ,és törlöm neki ki se fújja,csak ha már kifolyik az orrából akkor megtörli de akkor sem fújja.Mit lehetne kezdeni vele.Most is hetek óta taknyos.Minden reggel porszívózom az orrát,mert ha meg is próbálja kifújni utánna én még töménytelem mennyiségű taknyot szívok ki a porszívó orrszívóval.És ez megy délután is amikor az oviból hazahozom.Oviba egyáltalán nem fújja az orrát, mert tiszta takony mindig mikor érte megyek.Az ovónők jobb esetben csak akkor szólnak rá ha meglátják,hogy folyik ki az orrán a takony.De mint írtam ebben az esetben magától is megtörli már az orrát.Viszont a kifújás nagyon nem megy.


2014. márc. 26. 11:35
 1/5 anonim ***** válasza:

Az én fiam sem tudja fújni, ő most 4 éves. Már a múltkor a gyerekorvos is mondta, hogy tanítsuk. De hogyan, ha nem hajlandó rá?


Egyébként azt olvastam, hogy gyertyát kell elfújatni az orrával, mi ezt próbáltuk.

2014. márc. 26. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Az én lányom 3 évesen tanulta meg. Én úgy próbáltam tanítani neki hogy hogy szagol a nyuszi, meg hogy fújtat mérgesen a bika, meg pihét fújtunk az orrunkkal. Aztán végül ráérzett.
2014. márc. 26. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Így van, első, a gyertyás módszer be szokott válni. Mi így csináltuk.
2014. márc. 26. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

én vattapamacsot fújattam le vele az asztalról,úgy tanulta meg!

Ha "töménytelen mennyiségű takony" jön az orrából kérlek ne vidd oviba!!

2014. márc. 26. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Amikor legutóbb szülöi értekezlet volt akkor megmondták az ovónők,hogy attól mert taknyos a gyerek nyugodtan lehet oviba vinni.Csak akkor kell már hogy otthon maradjon ha elszineződik a takony.Pár gyerekkel így csináljuk ahogy az ovónők kérték is,ez a 29 gyerekből kb 6-7 gyereket jelent.A többi gyerek olyan betegen bent van az oviba hogy szinte beszélni se tud úgy köhög taknyol és sajnos bent vannak.Én mindig megkérdezem,hogy nem gond hogy taknyos, maradhat és mindig azt a választ kapom,hogy nyugodtan hiszen ő a többihez képest nem is taknyos,( nem is beteg).Sajnos ez van.Mikor elkezdődött ez a taknyos időszak akkor másfél hétig volt itthon és a gyerekorvos mondta,hogy mostmár menjen oviba mert ezzel a taknyossággal nem lehet csinálni semmit.

Visszatérve a kérdésemre,ki fogom próbálni amiket írtatok.Köszönöm

2014. márc. 26. 19:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!