Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Az 5 évesem, akit egyedül...

Az 5 évesem, akit egyedül nevelek, valószínűleg meglátott szex közben, hogy segíthetek neki ezt feldolgozni?

Figyelt kérdés
Szex után 15 perccel arra lettem figyelmes, hogy néma csendben odaoson a résnyire nyitott hálószobaajtóhoz. Visszakísértem az ágyba, mellé bújtam, és megkérdeztem, hogy korábban is kijött-e már a szobájából úgy, hogy én nem vettem észre. Azt felelte, hogy igen. Megkérdeztem, hogy mit látott. Nem tudott felelni. Megkérdeztem, hogy megijesztette-e, amit látott. Azt felelte, nem. Elmagyaráztam neki, hogy nyugodtan szóljon ilyenkor, ha nem veszem észre, hogy kijött, mert bármit is csináljak épp, abbahagyom, hogy rá figyelhessek. Visszaaludt, én pedig visszamentem a férfihez a hálóba, immár csak beszélgetni. Fél óra múlva megint néma csendben áll az ajtó mögé bújva a lányom. Próbáltam behívni a hálóba, hogy jöjjön, bújjon ide hozzám, de csak csendesen szorongva pityergett az ajtóban. Hosszú unszolásra végül berohant, bekucorodott az ölembe és kitört belőle a zokogás. Megkérdeztem, hogy miért nem szól, ha itt áll az ajtóban. Azt mondta azért, mert félt, hogy mérges leszek. Megnyugtattam, hogy nem lennék mérges semmi ilyesmiért, és végül álomba simogattam őt az ölemben. Eddig mindig szólt, ha felébredt és átjött, hogy "anyaaaa, gyereeee". Az a gyanúm, hogy tegnap épp szex közben látott meg, és ezért nem szólt a múlt éjjeli ébredéseinél, csak állt csöndesen megbújva az ajtóban, és ezért ódzkodott bejönni a hálóba, és ezért tört ki belőle a zokogás. De sajna nem tud beszélni róla. Hogyan segíthetnék neki, és hogyan deríthetném ki, hogy tényleg látott-e? Reggel jókedvűen ébredt, vidáman eljátszogatott a pasival is, akivel amúgy jól kijönnek, bár csak pár hete ismerjük egymást. A szóban forgó férfi amúgy hamarosan hozzánk költözik. Születése óta nincs férfi az életünkben, csupán másfél évet éltünk együtt hármasban a barátnőmmel, amúgy mindig is csak ketten voltunk a lányommal, így ez biztos nagy váltás lesz, és most még ez a kellemetlen incidens is... Mi a leghelyesebb viselkedés az adott szituációban?
2014. ápr. 1. 13:26
 1/4 anonim ***** válasza:
Tudom, hogy a kérdés nem erre vonatkozik, de miért hagytad résnyire nyitva a hálószoba ajtaját? Egyébként pedig szerintem ha nem akar beszélni róla, hagyd. Viszont biztosítsd arról, higy bármikor odamehet hozzád, ha mégis szeretne erről beszélni. Lehet, hogy kell neki pár nap, hogy feldolgozza az élményt.
2014. ápr. 1. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A helyedben nem eröltetném a dolgot.

Ha meglátott benneteket, az neki valószínüleg nem olyan trauma, mint ahogy te gondolod. Legfeljebb az zavarhatja, hogy esetleg úgy érezte, hogy a férfi bánt téged.

De most eleve nem tud erröl beszélni, a lényeg, hogy ha zaklatott, akkor vedd ölbe és dajkáld, kérdezgetés nélkül. Ugyanis minél többet kérdezed, annál nehezebb lesz neki beszélni erröl.


Az adott férfit meg kérdés, hoyg mennyire ismeri, milyen vele a kapcsolata? Lehet, hogy a fö problémája a gyereknek nem az esetleges szex, hanem öt nem szereti vagy fél töle valamiért.


De mindenképpen várj, idövel közölni fogja, hogy mi zavarja.

2014. ápr. 1. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
azért hagytam nyitva, hogy halljam, ha felébred. sokszor előfordult már, hogy nem jött ki a szobájából, csak az sírdogált az ágyában, és onnan kiabált nekem, hogy menjek be. ettől függetlenül persze tanultam az esetből, hiba volt a nyitva hagyott ajtó.
2014. ápr. 1. 13:38
 4/4 anonim ***** válasza:
36%
Azért ez durva. Nyitott ajtónál dugtok és csodálkozol, ha a gyerek meglát. Be kell zárni az ajtót kulcsra. Ha a gyerek akar valamit, majd kopog vagy szól. Amúgy is az a normális, ha ezt szokja meg, nem pedig azt, h csak úgy benyitogatunk ész nélkül bárkire.
2014. ápr. 1. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!