Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hányás-hasmenés idején mit...

Hányás-hasmenés idején mit adtok a gyereknek inni?

Figyelt kérdés

A fiam egész éjjel hányt, még a víz is kijött belőle. Cola-t ivott (pár kortyot, úgy tudom az jó hányás idején), attól jobban lett, már nem hányt, az sem jött ki belőle, tudott aludni is.

Viszont reggelre meg elkezdett menni a hasa, most is átmegy rajta minden, víz is. Sűrűbben iszik pár kortyot, de most nem fent, hanem lent jön ki.

Sós perecet és háztartási kekszet eszik, ebédre sós krumplit fog kapni. De mit adjak neki inni, ami nem megy át rajta?


2014. ápr. 2. 10:43
 1/5 anonim válasza:

Igazából tényleg csak vizet érdemes, mert bár a cola valóban enyhíti, ha kikavarod belőle a szénsavat, de nem hidratál úgy, mint a víz. Egy pohár colát érdemes, de inkább próbáljon vizet inni, apró kortyokban, mert ha ki is jön belőle, attól még a szervezet fel tudja szívni egy részét. :)

Jobbulást neki!

2014. ápr. 2. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nekem az orvos a jéghideg vizet,teát javasolta, de azt is kortyonként!
2014. ápr. 2. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

heim pál honlapján van, hogy szőlőt kell inni hányáskor, az enyhíti a hányást is és jobban meg is marad benne.

nekünk nagyon bejött a szőlőlé, egy pici sót is szórok bele, tényleg csak egy negyed csipetet, hogy ne érezze, az is fogja a folyadékot.


hasmenésre meg bármilyen furcsa, kefíres kenyeret adok, olyan hatása van mint a probiotikumnak, és tényleg nem lesz még inkább hasmenése, bár sokan meredeknek tartják :)

2014. ápr. 2. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

egy nagyon sokáig praktizáló idős orvosnéni a limonádét javasolta nekem!Nállunk bevált,15 percenként 1 korty!

Hasmenésre probiotikum!Mondjuk én nem patikait adok hanem Forevereset abban több a jó baci mint a gyógyszertáriakban és valóban a bélben fejti ki hatását!

2014. ápr. 2. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat. Már nem megy a hasa, igaz nem is akar egyáltalán enni semmit. Az ebéd is 2 apró kocka sós krumpli volt. Nem mer enni, mert fél, hogy kihányja. Nem erőltetem, néha csipeget egy kis kekszet, vagy perecet, de semmi többet.
2014. ápr. 2. 15:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!