Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A Ti gyermeketek is küzd az...

A Ti gyermeketek is küzd az önbizalomhiánnyal vagy érzékenységgel? Mik a tapasztalatok? Szerintetek ez sok gyereknél probléma?

Figyelt kérdés

2014. ápr. 3. 14:54
 1/5 anonim ***** válasza:
4 éves a nagylányom, ez minden napos probléma. Nem tudom, hogy ez normális-e ebben a korban, bár néha azon kapom, hogy csak nincs kedve megcsinálni az adott dolgot (lusta, vagy kényelmes-főleg az öltözésnél). Viszont időnként nagyon el tud kenődni, ha valami nem sikerül, vagy úgy érzi ő ezt nem tudja megcsinálni.
2014. ápr. 3. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Az én lányom 4,5 éves. Nála is ez probléma, nagyon zárkózott is. Az oviban nem nagyon barátkozik más gyerekekkel, ha csinál valamit mindig rákérdez, hogy jól csinálja-e. Jövőre nagy csoportos lesz, az óvónénije azt mondta, hogy ha nem lesz nyitottabb, nem nyilváníthatják majd iskolaérettnek.
2014. ápr. 3. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Mit gondoltok, mi lehet a megoldás? Gondolom Ti is bátorítjátok őket, dicséritek, stb.
2014. ápr. 3. 17:35
 4/5 anonim ***** válasza:
Dicsérem, bátorítom, és próbálom motiválni, hogy ő is elhiggye tényleg képes rá. Nálunk az is lehet a probléma, hogy én elég maximalista vagyok, és néha azt érzem, hogy túl sokat várok tőle. Tehát magamból is vissza kell vennem kicsit.
2014. ápr. 3. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én kisfiam is nagyon érzékeny és nagyon félénk, visszahúzódó volt még kiscsoportban. Mára már nagycsoportos, és nem az a központi személyiség, de sokat változott, egyre jobban kinyílt már, amit nem csak én, de ovonénik és más is észrevett rajta.

Ilyen tipus, el kell fogadni. Sosem lesz a társaság központja, nem verekedős, nem agresszív, hanem rámenős, nem kiabálós. Ő olyan kis csendes, de azért barátkozik már, és olyan kis széplelkű maradt. :))

De az életkor előrehaladtával azért kinyílnak a gyerekek egyre jobban! Legalábbis ez a tapasztalat nálunk. :)

2014. ápr. 4. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!