Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Tényleg vannak ilyen primitív...

Tényleg vannak ilyen primitív anyukák?

Figyelt kérdés

A kislányom, fellökte véletlen az egyik óvodatársát,bocsánatot kért tőle.

Amikor érte mentem akkor elmesélte a lányom hogy mi történt és ott előttem is bocsánatot kért, erre a kislány azt mondta hogy már egyszer bocsánatot kért, de nem haragszik.

Így tutira biztos voltam hogy tényleg bocsánatot kért.

Másnap mentem a gyerekemért és az anyuka kiabált a gyerekemmel , aki zokogott, az óvónő egy árva szót nem szólt csak annyit hogy ne kiabáljon.Hogy mert az én gyerekemmel beszélni, plusz felemeli a hangját?

Az óvónőt meg elküldtem vissza****** hogy egyáltalán ez megtörténhetett.

Férjem és én is olyan szinten dühöngünk hogy azt el nem tudom mondani.

Azóta nem vittem a gyereket az oviba, de nem is tudjuk mert ahogy szóba jön hogy menjünk akkor a gyerek el kezd zokogni.

Már azon is gondolkoztam hogy elviszem másik oviba, amit már tervezgettünk egy ideje..



2014. febr. 11. 00:15
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Nem értem hogy ezt miért nem velem vagy a férjemmel beszélte meg, ha jól tudom, szülő a szülővel, gyerek a gyerekkel.
2014. febr. 11. 00:16
 2/16 anonim ***** válasza:
29%

Veled kellett volna megbeszélnie az anyukának a dolgot,a kislányod viszont tanítsd meg,hogy jobban vigyázzon.

Az óvónő meg nem áll a szakmája magaslatán,mert idegen felnőtt nem érintkezhet(nem,hogy kiabáljon)a gyerekekkel.

2014. febr. 11. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
86%
Jelentsd az esetet a vezető óvónőnek. Ha az óvoda nem tesz semmit, akkor az önkormányzat jegyzője felé. Senki nem engedheti meg magának hogy a másik gyerekévek így beszéljen. Ebben az esetben az az óvónő is hibázott aki nem lépett közbe. nem állhat a hívatása magaslatán. Na és megkeresném a tisztelt szülőt, és kérdőre vonnám.
2014. febr. 11. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
64%
Kimeríti a kiskorú veszélyeztetését az eset. Nem hiszem hogy a gyermeked direkt bántotta a másikat, sőőt még bocsánatot is kért. Ez nem primitív szülő, hanem bunkó és tudatlan!
2014. febr. 11. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
66%
Gondolkodás nélkül vidd másik oviba, de most nézd meg jól az óvónőt, akire rábízod. Sajnos a szülőtársakat nem tudod megválasztani, mindig akadhat egy-egy bunkó. Remélem, hogy a pici hamar elfelejti a traumát az új gyerekek között.
2014. febr. 11. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
92%

Ha most viszed el,akkor még nagyobb trauma lehet/lesz neki az oviváltással együtt. Próbáljátok megoldani,megbeszélni.

A kislányodnak az egész szituació a masik felnőtt kiabalasa,a te karomkodasod es/vagy kiabalasod az ovonenivel es az, hogy igazsagerzetét is sértette az egész okozott traumát. Beszeld at vele, kezdve a kislany fellokesenek az okaig (vitatkoztak, merges volt, nem.latta), a masik szulo biztos a kislanyat felreertette, es ijedteben kiabalt, de igazsagtalan volt, te pedig, mert őt akartad megvédeni stb. Persze előtte a masik szulovel higgadtan, de hatarozottan beszelj, hogy megis miert kiabalt a te lanyoddal,hogy tudd miből indult ki. Mesld el neki, hogy szerinted volt bocaanatkeres...es mondd el a lanyodat, hogy megviselte es te is elvarhatod, hogy o bocsanato kerjen a te lanyodtol. Neked meg azert az ovonenitol kellene bocaanatot kerni a .....ba kuldesert, de ujra kfejteni, hogy mi a velemenyed, hogy a gyerekedre mas szulo ne kiabaljon es maskor nem engedheti es panaszt szeretnel tenni a vezeto ovononel. A kislanyod lehet szereti az ovonenit (nem.irod miert valtanal egyebkent is ovit), es lehet nem ertette az egesz szitut:-(.

Ha emiatt es így iratod masikba, akkor erre neveled, hogy az ilyen nehez es masok bunkosaga miatt kialakulo szituaciokbo menekulni kell, nem pedig rendezni. Kicsi még,de erzekelni fogja...

2014. febr. 11. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
6-os valaszolonak egyertelmuen igaza van, szerintem is ugy cselekedj!
2014. febr. 11. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
53%

Anyuka valoban nem állt a helyzet magaslatán, az az egy szól mellette, hogy a gyerekét védte- nem tudhatod, hogy a kislány otthon hogy adta elő a történetet. Lehet, hogy te is orditanal, ha a gyereked közölné, hogy a "Pisti direkt el lökött es megvert stb". Amúgy ha primitivsegeol beszélünk, akkor egy tükör is elkelne, hogy magadról is véleményt formalhass arrol, ahogy az óvónővel viselkedtel.

Azzal, hogy a gyereket nem viszed oviba, csak a feszültséget erosited teljesen feleslegesen. Ovi váltás emiatt megint csak marhaság - ha ott is tortenik valami, onnan is tovább viszed?

2014. febr. 11. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
30%
keresd meg az anyukát és keverj le neki 1-2 sallert.
2014. febr. 11. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
88%

Ne haragudj, nem bántásból írom, de te épp úgy viselkedsz, mint az a másik anyuka, akire ki vagy akadva. Ő is a lányát sajnálta és védte, pontosan úgy, ahogy te is!

Azzal nem oldasz meg semmit, ha veszitek a nyúlcipőt és elmenekültök a porblémák elöl, ha másik oviba mész, ez megismétlődhet. És gondold végig, hogy ebből így mit tanul a gyereked?

Szerintem beszélj mindenképpen a másik szülővel és az ovonővel is. Tisztázzátok a helyzetet, a két kislánnyal együtt. És kérjetek bocsánatot. Az oviban előfordul ilyen helyzet, akár véletlenül is- és szinte biztos, hogy most is ez volt a szitu. Persze a másik anyuka sem volt teljesen normális, hogy ahelyett, hogy esetleg rákérdezett volna a két kislány jelenlétében, hogy mi történt, jól lekiabálta a lányodat. Egyátalán nem volt igazságos- és valóban az ovonő is hibázott, hogy nem lépett közbe. De neked meg pont, hogy nem az ő szintjükön kellett volna tovább gyűrűzni a feszültséget és ordibálást, hanem inteligensen megoldani!

2014. febr. 11. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!