Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit mondjak neki? Azt mondta...

Mit mondjak neki? Azt mondta a kislányom hogy Istené az egész világ. Mi ateisták vagyunk.

Figyelt kérdés
5 éves, középsős. Bent mondta neki ezt egy társa. Nem baj, tudhatja hogy mások hogy gondolkodnak, miben hisznek, de nem akarom megzavarni se az ovis dolgokat az itthoniakkal. Úgy gondolom majd Ő eldönti hisz vagy nem. Most szerintem olyan neki Isten mint a mikulás vagy ilyesmi. Vagy nem is tudom. Szóval mi nem hiszünk. Ti így mit mondanátok neki?
2014. ápr. 3. 20:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
89%
Semmit.
2014. ápr. 3. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
93%
Nem nagyon értem mit kellene szólni Általános iskolában is kötelező lesz neki hittan vagy erkölcstan aminek 80% ugyan az. Sóval elkerülni soha nem fogja.
2014. ápr. 3. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
97%

Én a helyedben azt mondanám: igen, lányom, vannak akik ezt így gondolják, hogy Istené az egész világ.

Pont. Ennyit mondanék, semmi többet:-)

Amúgy milyen cukik már:-)

2014. ápr. 3. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
94%

"Azt mondta a kislányom hogy Istené az egész világ."

Nem kérdezte, kijelentette!

Erre nincs mit mondani, de amúgy a hozzáállásod tökéletes!

Majd ő eldönti nagykorában, hogy miben hisz!

2014. ápr. 3. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
89%
Én pont azt mondtam a 4 évesemnek, amit a 3-as írt, amikor felmerült a kérdés, és elégedett volt a válasszal.
2014. ápr. 3. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Igen, amúgy cukik :). Kérdeztem hol van Isten, azt mondta az űrben csak láthatatlan :)

És mit csinál Isten? Hát parancsolgat.

Édesek :)

2014. ápr. 3. 20:51
 7/11 anonim ***** válasza:
Nálunk a mennyország kérdése merült fel nemrég, mi is ateisták vagyunk. Én beszélgettem vele röviden és egyszerűen, hogy van, aki azt hiszi, Anya és Apa pedig mást hisz, válaszoltam az ő szintjén a kérdéseire, de sokat nem foglalkozott vele, így hagytuk is. Ha majd még érdekli, kérdez, aztán dönt, ahogy neki szimpatikus.
2014. ápr. 3. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
47%
Én hívő anyuka vagyok, és a világlátásodból fakadó maximumot nyújtottad: nem vetted el tőle eleve a lehetőséget, hogy hite legyen. A későbbiekben is ezt tudod adni neki: ha akarja, engedd, hogy keresse Istent.
2014. ápr. 3. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! persze engedem neki hogy keresse Istent, majd Ő eldönti hogy mit szeretne. Én is kerestem régebben, olvastam a bibliát de nekem valahogy "nem jött át" és arra jutottam hogy nincs. De persze teljes mértékben elfogadom hogy aki hisz annak fontos Isten (főleg ha ettöl még valaki jobb emberré válik akkor hajrá), szóval nyitva hagyom a lányomnak a hit kérdést, nem állítom hogy nincs Isten majd Ő eldönti.
2014. ápr. 4. 11:09
 10/11 anonim válasza:
Én úgy gondolom, a kislánynak már most több esze van mint nektek. :-)
2014. ápr. 13. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!